MotoBox - www.motogume.hr

bimba said:
Pirelli Scorpion Trail II  (y)

Hvala ti  (y) (y)

3alfa3 said:
Prijatelj ih vozi na istom motoru (vise setova), hvali grip, kudi trajnost. Ali to dvoje je ionako u takvoj posljedicnoj vezi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

trajnost mi nije prioritet
 
seki22 said:
A Continental Trail Attack 3


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jednostavno preskup, a bolji nije , tu su negdje
 
seki22 said:
Kazu da je Conti Trail Attack 3 izdrzljivia za 3 dlake....
Po suhom kaze test conti za dlaku bolji dok na mokrom scorpion za dvi dlake bolji

Samo niko nema  conti da potvrdi dok za scorpion kazu da je vrhunska guma
Isto tako test kaze da je po mokrom Michelin Anakke adv najbolja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Conti TA3 imam ja. Nažalost sam napravio tek nekih 200 km. pa ne bi detaljnije, ali po do sad viđenom top topova.
Za sad lajkam lakoću prebacivanja i padanja u nagib te jedenje zmijica i onih uzdužnih ureza. Naslage sitnog šodera (Sljeme  zagorska strana) velo dobro. Sano jedno plivanje kod malo jačeg nanosa.
Vidjet ću do nekih 1000-1500 km. da prođem sve uvjete.

Usput su Made in Germany iako ne smatram to jako bitnim, a koštale su cca 300 kn. više nego set Pirellica kod Bimbe.
 
zokx said:
Conti TA3 imam ja. Nažalost sam napravio tek nekih 200 km. pa ne bi detaljnije, ali po do sad viđenom top topova.
Za sad lajkam lakoću prebacivanja i padanja u nagib te jedenje zmijica i onih uzdužnih ureza. Naslage sitnog šodera (Sljeme  zagorska strana) velo dobro. Sano jedno plivanje kod malo jačeg nanosa.
Vidjet ću do nekih 1000-1500 km. da prođem sve uvjete.

Usput su Made in Germany iako ne smatram to jako bitnim, a koštale su cca 300 kn. više nego set Pirellica kod Bimbe.

mozes li boldano usporediti sa Pirelicom? + - ili =
 
zokx said:
Conti TA3 imam ja. Nažalost sam napravio tek nekih 200 km. pa ne bi detaljnije, ali po do sad viđenom top topova.
Za sad lajkam lakoću prebacivanja i padanja u nagib te jedenje zmijica i onih uzdužnih ureza. Naslage sitnog šodera (Sljeme  zagorska strana) velo dobro. Sano jedno plivanje kod malo jačeg nanosa.
Vidjet ću do nekih 1000-1500 km. da prođem sve uvjete.

Usput su Made in Germany iako ne smatram to jako bitnim, a koštale su cca 300 kn. više nego set Pirellica kod Bimbe.
Odlicno
Ja gume ako cu minjat tek tamo u 9,10 misec tako da ces natuc do tada km pa cemo vidit
Sad iman bridgestone A 41 i onako
Po gradu triba da se zagriju a to je malo teze jer stanen nakon 5,7 min....pa onda znaju malo popustit kod otvaranja gasa malo jace
Na otvorenom kad ae zagriju nikakvih problema.drze dobro.....zustrija voznja sve OK
Ali ja san pemzija....meni je zustrija voznja 120 do max 130 kmh
Uglavnom DOT mi je 2017 god pa me crv sumnje pocea nagrizat.a guma ko nova


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zoky_29 said:
mozes li boldano usporediti sa Pirelicom? + - ili =
Sorry ne mogu jer nisam imao Pirelli gore ni na 1200. Uglavnom sam na 1200 vozio Metzeler Tourance Next i Conti TA2. Ove su po ovo malo km. negdje između. Manje su nervozne i malo tupljeg profila od TA2 a agilnije od Metzelera sa jednakim držanjem.

Pirelli ima frend na starijem GSu gore i često se vozimo zajedno. On je jako zadovoljan i sa drzanjem i trajnosti. Sad je na 10.000 km. plus i profila još ima i gume drže dobro. Uglavnom sve njegove pohvale.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zokx said:
Sorry ne mogu jer nisam imao Pirelli gore ni na 1200. Uglavnom sam na 1200 vozio Metzeler Tourance Next i Conti TA2. Ove su po ovo malo km. negdje između. Manje su nervozne i malo tupljeg profila od TA2 a agilnije od Metzelera sa jednakim držanjem.

Pirelli ima frend na starijem GSu gore i često se vozimo zajedno. On je jako zadovoljan i sa drzanjem i trajnosti. Sad je na 10.000 km. plus i profila još ima i gume drže dobro. Uglavnom sve njegove pohvale.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izgleda da su Conti TA3 i Pirelli Scorpion T2 jednako dobre tj najbolje gume za 80:20 ili 90:10
A michelin anakke 70:30 ili 60:40


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Izgleda da su Conti TA3 i Pirelli Scorpion T2 jednako dobre tj najbolje gume za 80:20 ili 90:10
A michelin anakke 70:30 ili 60:40


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slažem se.
Prve za 90:10 a druge 80:20.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zokx said:
Slažem se.
Prve za 90:10 a druge 80:20.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislis prve ove dvi a druga Anakke

Mozda Anakke Adv moze i 70:30

Muci me samo jesu ove dvi dosta bolje na suhom i na cesti od anakke adv.
Jer nekako mi Anakke bas pase a i neki off road tj lagani makadam ce bolje svladat od ovd dvi gore


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Mislis prve ove dvi a druga Anakke

Mozda Anakke Adv moze i 70:30

Muci me samo jesu ove dvi dosta bolje na suhom i na cesti od anakke adv.
Jer nekako mi Anakke bas pase a i neki off road tj lagani makadam ce bolje svladat od ovd dvi gore


Sent from my iPhone using Tapatalk

Anakke Adv sam imao do sad i reklamiraju se kao 80:20.
Anakke Adv je sigurno bolja od ove dvije ako te zanima lagani off road, a na cesti, uz neke sitne mane i bučnost uopće nisu loše.
 
zokx said:
Anakke Adv sam imao do sad i reklamiraju se kao 80:20.
Anakke Adv je sigurno bolja od ove dvije ako te zanima lagani off road, a na cesti, uz neke sitne mane i bučnost uopće nisu loše.
Koje su to sitne mane
Ma nisan lud za offroadom sa motorom od 250 kg a sad i 260 sigurno.
Ali ono......nekad makadam
Kazu da su dobre jer imaju dvije tvrdoce.pretpostavljam tvrdi gazni sloj a sa strane meksi....
Trajnost me ne zanima ni najmanje.....
Imaju ih dvojica kolega.taman ih stavili.....
Ali full cestovni conti i pirelli su mi napeti[emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Scorpion Rally STR stavi, Anakee Adventure ti na terenu ne donosi puno u odnosu na cestovne enduro gume, a wild ti je pregrub za ono što tebi treba  (y) :wink:

Scorpion Rally STR osim mrvu više vibracija i malo manje km, na cesti parira Scorpionu Trail II
 
Kad si seki i jako ti je bitno da guma funkcionira i van asfalta...jer nikad ne znaš koliko % bude ovih otočića na parkingu kauflanda
 

Attachments

  • Kaufland-Store-1.jpg
    Kaufland-Store-1.jpg
    667 KB · Views: 199
Koliko znam samo preko bare za sad osim ako se što nije promijenilo

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Boris87 said:
To nisam znao.Šta je to guma samo za amere?
Mislio sam da kasni kod nas jer balkan ko balkan

Mislim da je sve što je dobavljivo u EU dobavljivo i u nas.
Gume za američko tržište nisu legalne u EU (guma treba imati EU homologaciju ako sam to dobro skužio...)
 
Nisam pojma imao da nije za eu :palacdolje:

Neznam sto bi uzimao onda.Preporuka za 70 % asfalt 30% makadam.

Continental TKC70 ??
 
Ja je imam i odlična po cesti i makadamu  (y)

A i izbacili su i novu TKC rocks, zasad samo u dimenziji za zadnji kotač, nešto između TKC 70 i TKC 80...
 
Boris87 said:
Nisam pojma imao da nije za eu :palacdolje:

Neznam sto bi uzimao onda.Preporuka za 70 % asfalt 30% makadam.

Continental TKC70 ??
Reka ti je Bimba
Scorpion Rally STR
Za mene je ipak Scorpion Trail 2


Sent from my iPhone using Tapatalk