MotoBox - www.motogume.hr

Evo ja na dva GSX Sa vidio da su prve gume iz 2018, jedan ima 9000km, drugi je sa 14tkm spreman za zamjenu... ne znam kako su vozili a vjerujem ako nije konstantna ganjacina da se moze prec puno vise od 5000km. Tesko je usporedivat potrosnju
 
Vrlo brzo! Koji model?
Metzeler MC360 Mid Soft 80/100-21
Guma sa čepovima, ima homologaciju za cestu- prolazi na tehničkom pregledu.
U Samoboru sam kupio zadnju Pirelli MT 21 RallyCross u dimenziji 120/80-18
U ponedjeljak gume i kotači idu kod Jakopeca na montažu.
Pirelli nema prednju gumu u toj dimenziji.
Ista je kombinacija guma kao što je sada na motoru.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Branko-ST
Pozdrav svima. Sutra odem u kupovinu ‘cikla i kako je izbor pao na multistradu1200 možete preporučiti gumu za turističku vožnju, loše ceste (lošiji asfalt te kvaliteta istog lošija nego sto smo privikli u Hrv) i mnogo kiše?
 
@ enduro: Super, kombinacija zvuci i izgleda zanimljivo, ja sam se bojao svojeg mixa (prednja Trailsmart iza Trailmax) ali sam kasnije vidio da i drugi vozaci Enduro motora imaju takav mix i razne druge.. ;)
 
  • Like
Reactions: enduro
@ enduro: Super, kombinacija zvuci i izgleda zanimljivo, ja sam se bojao svojeg mixa (prednja Trailsmart iza Trailmax) ali sam kasnije vidio da i drugi vozaci Enduro motora imaju takav mix i razne druge.. ;)
Ja baš i nisam imao previše izbora, ova metzeler MC 360 je jedina guma sa čepovima koja ima homologaciju za cestu a da je u dimenziji 80/100-21.
U biti sam prezadovoljan sa tim gumama, imam ih na motoru 2 godine, vozio sam po cesti i off, iznenađujuče dobro drže na asfaltu s obzirom da su gume sa čepovima.
Tako da ni sada nije bila dvojba koje gume kupiti. :)
Brže se troše po asfaltu, ali to me ne zabrinjava, kada se potroše kupim nove.
 
Pozdrav svima. Sutra odem u kupovinu ‘cikla i kako je izbor pao na multistradu1200 možete preporučiti gumu za turističku vožnju, loše ceste (lošiji asfalt te kvaliteta istog lošija nego sto smo privikli u Hrv) i mnogo kiše?
pirelli angel gt (obični, ne 2) ako se planiraš striktno asfaltirane ceste držat ili scorpion trail 2 ako planiraš pokoj izlet izvan asfalta.

obje imo, obje odlične za ono što je meni trebalo, angel gt 12916km stražnja odradila i onda zamjenio jer je sredina bila ćelava, scorpion trail 2 nisam stigo potrošit, prije bajk prodo.
 
Pozdrav svima. Sutra odem u kupovinu ‘cikla i kako je izbor pao na multistradu1200 možete preporučiti gumu za turističku vožnju, loše ceste (lošiji asfalt te kvaliteta istog lošija nego sto smo privikli u Hrv) i mnogo kiše?
Scorpion Trail 2 - one mislim idu tvornički uz Multi enduro
 
Pozdrav svima. Sutra odem u kupovinu ‘cikla i kako je izbor pao na multistradu1200 možete preporučiti gumu za turističku vožnju, loše ceste (lošiji asfalt te kvaliteta istog lošija nego sto smo privikli u Hrv) i mnogo kiše?
Prve dvi 90-10
Treca 80-20
Sta se tice mokrog onda Anakee
Ne gledaj ovo po suvome jer je guma fenomenalna
Tebi na Multici i 150 ks preporucam prve dvi......
Za trajnost opet treca😎
 

Attachments

  • 915D9F8F-0180-4B28-AE1B-493FB500D3C9.jpeg
    915D9F8F-0180-4B28-AE1B-493FB500D3C9.jpeg
    453.8 KB · Views: 0
Jesit it to proba ili prepisujes?
Vozio si Multicu na tim gumicama? :LOL:
Vozi frend Multicu na Scorpionu.zadovoljan 90-10
Ali spominja je kisne uvjete pa onda Anakee koja je 80-20 ali po kisi jako dobra(bar na mome motoricu)
Ali slutim da je neka kurcevitost u tvom pitanju.ako grijesim duboko se ispricavam
 
Prve dvi 90-10
Treca 80-20
Sta se tice mokrog onda Anakee
Ne gledaj ovo po suvome jer je guma fenomenalna
Tebi na Multici i 150 ks preporucam prve dvi......
Za trajnost opet treca😎
Kad je tourance next lošija od A41 onda znaš koliko je objektivan test.
 
Kad je tourance next lošija od A41 onda znaš koliko je objektivan test.
A slusaj.....
Meni je npr ta A41(mislin da je X na kraju) uzasna guma
Po suhom kad se zagrije OK ali dok je hladna pazi se dok je za mokro katastrofalna.....ravno preko zebre sa 50 kmh plese i prednja i straznja
A tek u zavoju na raskrizju preko zebre...a 20,30 kmh.....neupotrebljiva.....dvi ipo godine stare gume a izgledale ka nove......
 
Pohvale za dostavu,uzeo sam angel gt, isto dosla sutra dan od bimbe, imao sam touring force na z650 i sad je na red dosao angel za gsxs-a da probam i to ovu sezonu. Jedva cekam da skinem S21 jer je zadnja potrosena po sredini i motor se bas tesko prebacuje u zavojima, inace guma drzi super ali vjerujem da ni angel nece popustit mojoj voznji
 
Vozi frend Multicu na Scorpionu.zadovoljan 90-10
Ali spominja je kisne uvjete pa onda Anakee koja je 80-20 ali po kisi jako dobra(bar na mome motoricu)
Ali slutim da je neka kurcevitost u tvom pitanju.ako grijesim duboko se ispricavam
100%-o si u pravu! :mrgreen:
Isprika ti se ne uvazava!

Prepisujes iz tudje teke! :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Nero
Svima hvala na odgovorima. Motor uzeo, gume naručio. Na kraju sam naručio Scorpion rally II, izgleda da nekako najviše odgovaraju potrebama (teoretski za sada) a sa za sljedeci set ćemo jos vidjeti. Set me amo izasao 2600 kn sa dostavom.
 
A slusaj.....
Meni je npr ta A41(mislin da je X na kraju) uzasna guma
Po suhom kad se zagrije OK ali dok je hladna pazi se dok je za mokro katastrofalna.....ravno preko zebre sa 50 kmh plese i prednja i straznja
A tek u zavoju na raskrizju preko zebre...a 20,30 kmh.....neupotrebljiva.....dvi ipo godine stare gume a izgledale ka nove......
Upravo o tome govorim, Tourance next izuzetno uravnotežena guma, dobra na suhom, dobra na kiši izuzetno stabilna na ravnom....
A41 sušta suprotnost, shizofrena guma na svemu izuzev suhe ceste sa dobrim asfaltom, po kiši totalno nepredvidiva a katranske zmijice i bijele linije da ne spominjem, pa mi onda rezultati testa ne djeluju uvjerljivo!
 
  • Like
Reactions: seki22