MotoBox - www.motogume.hr

Upravo o tome govorim, Tourance next izuzetno uravnotežena guma, dobra na suhom, dobra na kiši izuzetno stabilna na ravnom....
A41 sušta suprotnost, shizofrena guma na svemu izuzev suhe ceste sa dobrim asfaltom, po kiši totalno nepredvidiva a katranske zmijice i bijele linije da ne spominjem, pa mi onda rezultati testa ne djeluju uvjerljivo!
Da aspolutno se slazem mada jedan govori da su mu odlicne....ja ne virujen
Sta se tice Scorpion T2 dobia san iz vise izvora da je top guma
Takoder i Conti TA3 ali da se zna ukockavit...
Za Anakee san cua sve najbolje iz nekoliko izvora i od dvojice koji voze iste motorice ka i ja....jedan je uzea vec drugi set koliko su dobre.nije se uopce mislia koje ce opet uzet.....
Pa san ih uzea i ja i potvrdujen to......
Dakle popis sta se tice prve tri gume se poklapa .....
Ove druge neman pojma......
Ali nije me ni briga
Nakon ovog seta ide opet Anakee Adv.....
 
Da aspolutno se slazem mada jedan govori da su mu odlicne....ja ne virujen
Sta se tice Scorpion T2 dobia san iz vise izvora da je top guma
Takoder i Conti TA3 ali da se zna ukockavit...
Za Anakee san cua sve najbolje iz nekoliko izvora i od dvojice koji voze iste motorice ka i ja....jedan je uzea vec drugi set koliko su dobre.nije se uopce mislia koje ce opet uzet.....
Pa san ih uzea i ja i potvrdujen to......
Dakle popis sta se tice prve tri gume se poklapa .....
Ove druge neman pojma......
Ali nije me ni briga
Nakon ovog seta ide opet Anakee Adv.....
Pirelli Scorpion Trail 2 je fantastična guma, agilna sa velikim rezervama gripa na suhom i mokrom, malo nestabilna na ravnom ali ja sam imao nesreću da mi je motor počeo jako lelujati na bezveznim brzinama.(vjerojatno tvornička greška na prednjoj gumi)
Tourance Next zaostaje u segmentu gripa ali ne puno a neusporedivo je stabilnija na ravnom.
A41 je u usporedbi sa ove dvije gume čisto smeće...
 
Pirelli Scorpion Trail 2 je fantastična guma, agilna sa velikim rezervama gripa na suhom i mokrom, malo nestabilna na ravnom ali ja sam imao nesreću da mi je motor počeo jako lelujati na bezveznim brzinama.(vjerojatno tvornička greška na prednjoj gumi)
Tourance Next zaostaje u segmentu gripa ali ne puno a neusporedivo je stabilnija na ravnom.
A41 je u usporedbi sa ove dvije gume čisto smeće...
Ja san zadovoljan sa Anakee u svemu......
Drzi dobro i po suvomeci po kisi....
A i na pravcu do brzina kojima ja iden.....
 
Svaka guma ima oznaku do koje brzine je homologirana indeks brzine i tezine te tlak na kojem se vozi.
 
"Skockastit" gumu moze semaforas ili auto put te vozac koji se nenaginje u zavojima al za to nemos optuzit gumu 🤣
 
Pohvale za dostavu,uzeo sam angel gt, isto dosla sutra dan od bimbe, imao sam touring force na z650 i sad je na red dosao angel za gsxs-a da probam i to ovu sezonu. Jedva cekam da skinem S21 jer je zadnja potrosena po sredini i motor se bas tesko prebacuje u zavojima, inace guma drzi super ali vjerujem da ni angel nece popustit mojoj voznji
De mi molim te reci sad kad si presao sa s21 gume na palacinkastu sport touring angel gt..kako se prebacuje motor?kakva ti je razlika sad?Uskoro bih stavio takodjer angel gt..pa me zanima.Zahvaljujem🙂🙃
 
De mi molim te reci sad kad si presao sa s21 gume na palacinkastu sport touring angel gt..kako se prebacuje motor?kakva ti je razlika sad?Uskoro bih stavio takodjer angel gt..pa me zanima.Zahvaljujem🙂🙃
Javim cim promjenim i napravim voznju, ovaj vikend idem sprzit S21 i nakon toga idu u smece (y)
 
Javim cim promjenim i napravim voznju, ovaj vikend idem sprzit S21 i nakon toga idu u smece (y)
Sve me nesto vuce s21 jer mi odlicno pase ta guma.. al mislim 98% da idem na sport touring Pirelji 😀.Pa da vidim koliko ce duze trajat.🙂
 
Sve me nesto vuce s21 jer mi odlicno pase ta guma.. al mislim 98% da idem na sport touring Pirelji 😀.Pa da vidim koliko ce duze trajat.🙂
Ne ganjam se di god stignem i neda mi se mijenjat dva seta godisnje kad isto to zadovolji i ST i touring force, a sada ću probati i GT. Najbolje ti je isprobat pa ces znat, ne moze bit toliko losa da ces ju htjeti skidat prije nego je potrosis...
 
Last edited:
Ne ganjam se di god stignem i neda mi se mijenjat dva seta godisnje kad isto to zadovolji i ST i tourning force, a sada ću probati i GT. Najbolje ti je isprobat pa ces znat, ne moze bit toliko losa da ces ju htjeti skidat prije nego je potrosis...
Pa...sad je i meni kriza pa drugacije razmisljam.Zato i prelazim na st gume.
 
Pa...sad je i meni kriza pa drugacije razmisljam.Zato i prelazim na st gume.
Mislio sam na pireli ST i mitas TF modele :mrgreen: ali da, vjerujem da oni koji nikad nisu probali odlicnu sport touring gumu ni ne znaju da im moze biti kao i sport ako i ne i bolja u neki segmentima, zavisi ko kako di i po cemu vozi
 
Mislio sam na pireli ST i mitas TF modele :mrgreen: ali da, vjerujem da oni koji nikad nisu probali odlicnu sport touring gumu ni ne znaju da im moze biti kao i sport ako i ne i bolja u neki segmentima, zavisi ko kako di i po cemu vozi
Aaa..too...ST kao kratica za sport touring sam mislio hehehe.
Ee...a jesi ti to s21 imao kao tvornicku.na novom gesexu?😀
 
Ne ganjam se di god stignem i neda mi se mijenjat dva seta godisnje kad isto to zadovolji i ST i touring force, a sada ću probati i GT. Najbolje ti je isprobat pa ces znat, ne moze bit toliko losa da ces ju htjeti skidat prije nego je potrosis...
Ja sam na 3 seta godisnje 🤣
 
  • Like
Reactions: neven
Aaa..too...ST kao kratica za sport touring sam mislio hehehe.
Ee...a jesi ti to s21 imao kao tvornicku.na novom gesexu?😀
Tvornicka ugradnja dolazi, ali je netko na cca 7-8tkm stavio drugi set isto S21. Nije cak ni 8tkm lose ako necu napravit vise u sezoni, ali mi je nekako draze kad pređe 10tkm vidjet ćemo...

Ja sam na 3 seta godisnje 🤣
Ja sam u ZG i vozim samo vikende na more kad je sunce i toplo, tako da sam prosle god napravio cca 12tkm a vidjet cemo ove kako bude 😬
 
Tvornicka ugradnja dolazi, ali je netko na cca 7-8tkm stavio drugi set isto S21. Nije cak ni 8tkm lose ako necu napravit vise u sezoni, ali mi je nekako draze kad pređe 10tkm vidjet ćemo...


Ja sam u ZG i vozim samo vikende na more kad je sunce i toplo, tako da sam prosle god napravio cca 12tkm a vidjet cemo ove kako bude 😬
Uf..meni su na otprilike 7 ajde nekako i licile na gumu,mislim...strah me bilo vise ih vozit a evo sad se jos natezem tu.Samo treba pazit na tlak u gumama a tu sam picajzla.


Zg?ja sam zimi znao zivit gore hahaha pa znam koje je sranje sa motorom hahah...no u sredini si...skocim do Osijeka..skocim do Rijeke..Zadra..Madjarske..ma joj fali mi to 😊
Sad sam prije dvije godine opalio okolo po Zagrebu,Turopolju i gore Samobor itd..ma joj..laganica voznja..nije kao kod nas.Al lijepo
 
Nemogu nigdi nać Bridgestone Battlax AdventureCross AX41 (150/70-18 i 90/90-21)? Prednju vidim u drugim ducanima u EU al zadnju nigdi u ciloj EU, jel stala proizvodnja ili ?

Ako neće dolazit, oce li barem Anakee Wild dolazit u tim istim dimenzijama uskoro? :unsure:
 
Nemogu nigdi nać Bridgestone Battlax AdventureCross AX41 (150/70-18 i 90/90-21)? Prednju vidim u drugim ducanima u EU al zadnju nigdi u ciloj EU, jel stala proizvodnja ili ?

Ako neće dolazit, oce li barem Anakee Wild dolazit u tim istim dimenzijama uskoro? :unsure:
Jel to za Africu ili T700
Zasto ti je bridgestone napet......
 
Nemogu nigdi nać Bridgestone Battlax AdventureCross AX41 (150/70-18 i 90/90-21)? Prednju vidim u drugim ducanima u EU al zadnju nigdi u ciloj EU, jel stala proizvodnja ili ?

Ako neće dolazit, oce li barem Anakee Wild dolazit u tim istim dimenzijama uskoro? :unsure:
Zbog situacije sa Covidom, koja je zakomplicirala svima proizvodnju u svim segmentima, počevši od logistike, organizacije rada , nabave sirovina, distribucije , itd... polako i u gumama se osjeća nestašica, i jednostavno ako si nešto prodao i trebaš nadopuniti lager, jedna velika nula, vrlo je teško doći do robe, a ono što je još gore do informacije kada će je biti je maltene nemoguće doći.

Šta se tiče AC AX41, rok isporuke trenutno ne postoji, a što se tiče Wilda, neke najave su početak 6 mjeseca, u oba slučaja govorimo o stražnjim, prednje nisu problem kako si već sam i zaključio.

Nažalost, pametnijeg i točnijeg odgovara nemam, a vjerujem da ti ga nitko u ovom poslu trenutno i ne može dati.
 
  • Like
Reactions: hansolo
Jel to za Africu ili T700
Zasto ti je bridgestone napet......
T700, a cua san dobre stvari o toj bridgestone, mislim da bi mi taman odgovarala sta se moje voznje tice.

nisam nesto zagrizen da bas ocu tu, bilo sta slicno bi mi odgovaralo tako da sam otvoren i za druge opcije.
 
Zbog situacije sa Covidom, koja je zakomplicirala svima proizvodnju u svim segmentima, počevši od logistike, organizacije rada , nabave sirovina, distribucije , itd... polako i u gumama se osjeća nestašica, i jednostavno ako si nešto prodao i trebaš nadopuniti lager, jedna velika nula, vrlo je teško doći do robe, a ono što je još gore do informacije kada će je biti je maltene nemoguće doći.

Šta se tiče AC AX41, rok isporuke trenutno ne postoji, a što se tiče Wilda, neke najave su početak 6 mjeseca, u oba slučaja govorimo o stražnjim, prednje nisu problem kako si već sam i zaključio.

Nažalost, pametnijeg i točnijeg odgovara nemam, a vjerujem da ti ga nitko u ovom poslu trenutno i ne može dati.
Tako sam i mislia, fala na detaljnim informacijama ✌