MotoGP "Silly Season" u 2025. (pretpostavke, glasine i predviđanja)

Svaka cast, do detalja. Na kraju ipak pojasnjenje cestovnim “wannabe motogp” vozacima, nepotrebno osim ako ste na limitu hehe

Nigdje bez fizike... koliko je puta spomenuo G-force... e probajte se sjetiti jeli vam ikad koji nastavnik/profesor spomenuo ovakve primjere na satovima fizike.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Svaka cast, do detalja. Na kraju ipak pojasnjenje cestovnim “wannabe motogp” vozacima, nepotrebno osim ako ste na limitu hehe

Nigdje bez fizike... koliko je puta spomenuo G-force... e probajte se sjetiti jeli vam ikad koji nastavnik/profesor spomenuo ovakve primjere na satovima fizike.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ni nastavnik ni profesor - nego "neki" doktor!  :mrgreen:
 
Getriba said:
Svaka cast, do detalja. Na kraju ipak pojasnjenje cestovnim “wannabe motogp” vozacima, nepotrebno osim ako ste na limitu hehe

Tko god izlazi na stazu, na neki način je na limitu... samo što su limiti različiti. :mrgreen:
 
zagrepcan said:
Sjebali ga do kraja. A mogao je sjest na najbolju apriliu do sada. :021:
Vratit će se... maks kao test vozač negdje.
još malo na hrv:
https://sport.hrt.hr/598903/andrea-iannone-suspendiran-na-18-mjeseci
"Iz redova Aprillije su objavili kako u potpunosti podržavaju svog vozača te će borbu nastaviti na Sportskom arbitražnom sudu u Lausanni."
Mogu reći da mi je uvijek gušt kad vidim da je Iannone na startnoj reški, bez obzira na čemu se vozi, naprijed ili u posljednjim redovima, nema veze , ipak je riječ o vrhunskom vozaču kojem istina nisu baš svi doma, ali zar nam ne fale u motogp-u baš takvi koji nisu pretvoreni u "strojeve".
Sjetimo se da je Iannone bio u moto2 jedini koji je mogao parirati Marquezu, sjetimo se kako je uspio skužit Dukca i borit se u vrhu pa njegove epizode u Suzi...jbg. uvijek je dobivao nogu i rekli bi "šteta".
A sad je šteta da ga neće biti, dal je gutao tablete ili komade mesa neznam ali taj "maniac" će ipak falit, meni bar.
Da nije toliko ćapan bio bi danas sa MM93 u borbi za titulu , gotovo sam siguran, no teško je otrpit takvoga i zato sada sam plaća svoju cijenu, šteta.
Nego, ako je istina da je u cijelom nizu kontrola bio o.k. malo bez veze da je sad pao, a i sama presuda je bez veze, jer stvar mora biti čista il jesi il nisi, il su dokazali ili nisu , a ne nešto između...kakva je to odluka  :shock:
Uvijek se vraćam na onu da postoje vrhunski i vanserijski vozači, Dovi, Pedrosa, Petruci, Cal, itd su vrhunski jer nebi tamo bili, no o vanserijskim možemo pričat jedino o jednom Marquezu, Rossiu(koji se lagano gasi), Doohanu, , u prošlosti jednom Kenniju, Nietu i naravno Agostiniju i još pokojem.
Za jednog Quartara , Rinsa ili malog Marqueza ćemo tek vidjeti ali kako sad stvari stoje nije riječ o toj kategoriji vanserijskih.
Iannone je nekada bio na dobrom putu no ostat će po meni u kategoriji jednog Mamole, uvijek atrativnog, ludog ali nedovoljno stabilnog, no zar svijet ne voli baš takve.
I zato će Iannone faliti  (y)

 
baxy said:
Mogu reći da mi je uvijek gušt kad vidim da je Iannone na startnoj reški, bez obzira na čemu se vozi, naprijed ili u posljednjim redovima, nema veze , ipak je riječ o vrhunskom vozaču kojem istina nisu baš svi doma, ali zar nam ne fale u motogp-u baš takvi koji nisu pretvoreni u "strojeve".
Sjetimo se da je Iannone bio u moto2 jedini koji je mogao parirati Marquezu, sjetimo se kako je uspio skužit Dukca i borit se u vrhu pa njegove epizode u Suzi...jbg. uvijek je dobivao nogu i rekli bi "šteta".
A sad je šteta da ga neće biti, dal je gutao tablete ili komade mesa neznam ali taj "maniac" će ipak falit, meni bar.
Da nije toliko ćapan bio bi danas sa MM93 u borbi za titulu , gotovo sam siguran, no teško je otrpit takvoga i zato sada sam plaća svoju cijenu, šteta.
Nego, ako je istina da je u cijelom nizu kontrola bio o.k. malo bez veze da je sad pao, a i sama presuda je bez veze, jer stvar mora biti čista il jesi il nisi, il su dokazali ili nisu , a ne nešto između...kakva je to odluka  :shock:
Uvijek se vraćam na onu da postoje vrhunski i vanserijski vozači, Dovi, Pedrosa, Petruci, Cal, itd su vrhunski jer nebi tamo bili, no o vanserijskim možemo pričat jedino o jednom Marquezu, Rossiu(koji se lagano gasi), Doohanu, , u prošlosti jednom Kenniju, Nietu i naravno Agostiniju i još pokojem.
Za jednog Quartara , Rinsa ili malog Marqueza ćemo tek vidjeti ali kako sad stvari stoje nije riječ o toj kategoriji vanserijskih.
Iannone je nekada bio na dobrom putu no ostat će po meni u kategoriji jednog Mamole, uvijek atrativnog, ludog ali nedovoljno stabilnog, no zar svijet ne voli baš takve.
I zato će Iannone faliti  (y)

Moram dodati jos Casey Stoner-a i Wayne Rainey


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Simoncelli je otiša, Iannone je doša. Sad, izgleda, nećemo imati nijednog. :(
I vidjeli smo ove dokumentarce - Dovizioso kojeg "drže u kavezu", Lorenzo i Stoner sada. Pa to je gore od najgore politike. Ubijaju te. I onda kritike na račun Iannonea koji je... takav. Pa da je i izašao i zavidao se. Pa jbg... Nije 24h nečija poslušna marioneta. Nije ni trkač na sto metara da pa da mu - u nekoj ludoj kombinaciji - to utječe na bilo što.
U što se to pretvara. Čini mi se da je to sve gore i gore. Prije su vozači imali bar neku slobodu.
 
zagrepcan said:
Nije ni trkač na sto metara da pa da mu - u nekoj ludoj kombinaciji - to utječe na bilo što.

utjece itekako... 1. snazniji je, 2. jaci je, 3. samopouzdanje na max 3.1. nema straha, 3.1.1. ima osjecaj da je najjaci na svijetu.
Sa vozacke strane sve sta mu treba (ako uzmemo u obzir da zna vozit). Ostalo je imat konkurentan motor
 
Srećno svima.
Gledam onaj hrv motogp podcast pa slušam kako su zadnje informacije da se razmišlja da gp ponovo krene tek kad se izmisli cjepivo.
 
https://www.youtube.com/watch?v=P0WgNAeJC8g

Kome se gleda virtualni motogp, i deda vozi  :mrgreen: