MotoGP "Silly Season" u 2025. (pretpostavke, glasine i predviđanja)

Ako bude sezona za NEpamćenje, opravdanje imamo 💪
"I was in bed for 10 days" - Quartararo on Covid-19 fight
The Frenchman recently revealed he caught Covid in December and says he suffered badly for over a week"
 
U ovom cirkusu ova sezona je pokazala da netreba ništa unaprijed donositi zaključke, uostalom tko bi se kladio na Mira, uključujući samog Mira i Brivia ;)
No svaka čast novom champu ali sve je lani krenulo ozljedama ključnih ljudi na gridu kojima se samo pridodao uskoro i Marquez. Rins je bio ozlijeđen a na kraju se vidjelo da mu je titula izmakla zbog prvih utrka, Cal je bio u autu, nije njemu pobjegla titula ali Cal u formi je borac za postolje što znači da bi se karte sasvim drugačije miješale, itd..
Sad nas čekaju još službeni treninzi prije prvog gp-a, nadam se da su svi preboljeli šta su imali preboljeti, operirali kosti, tetive, mišiće itd tko je šta morao i svi spremni za sezonu. Šteta bi bilo da nam sezona opet bude okrnjena favoritima, a ima ih ko salate, bar na papiru … (y)
Sad kad su karte malo promiješane možda bude iznenađenja kao lani, no prošlu sezonu teško je ponoviti :)
 
Alex
 

Attachments

  • FB_IMG_1613736305549.jpg
    FB_IMG_1613736305549.jpg
    86.6 KB · Views: 98
  • Like
Reactions: bolcic and Tibor
Narančasto svjetlo....

Vrijeme je "kiselih krastavaca" što se tiče predsezone motogp-a ali stvari se polako pokreću, čitam malo šta kažu KTM-ci npr. Binder koji je napomenuo jednu interesantnu stvar koja mi priznajem nije pala napamet prošle sezone .
Naime bilo je (čini mi se) 5 duplih utrka tj. dvije na jednoj stazi dva vikenda za redom i kaže koliko je njemu i mlađim vozačima u motogp-u to strahovito pomoglo, više nego starim ojebinama koji su sve staze vozili bezbroj puta, naime redovito su bili drugi vikend brži što im je dosta ubrzalo proces sazrijevanja u motogp-u.
No, ove godine je svega jedan gp u duplom programu tako da će iskusniji ajmo reć doć više do izražaja.

Iker Lecuona, dečko kojeg moram priznat baš i nevidim kao neku vrhunsku kvalitetu (kad to kažem mislim na prvih 5-6- vozača) postaje ktm-ov novi kvisko u stilu lanjskog Bindera ili Oliveire koji su odnijeli iznenađujuće pobjede no kako stvari stoje ovaj mladi 21-godišnjak je još van punog pogona obzirom da ga je korona dotukla u svakom pogledu. Lani je zbog covida propustio posljednje 3 utrke i to baš kad je karavana došla u njegovo dvorište Valenciju i u trenutku kad je ktm bio baš dobar, no još uvijek nije fit, ima problema sa disanjem i snagom, a početak cirkusa se bliži. Sviđa mi se njegova rečenica kad kaže da je za ući u prvih 10 pored fizičke izuzetno važna i mentalna snaga što znači da dečko razmišlja svojom glavom, ma super mlad je ima perspektivu … nadam se ;)

Uz dvojicu spomenutih bit će interesantno pratiti i Oliveiru koji je dokazano odličan i vrijeme mu je za postolja, možda čak i nešto više i naravno Petruxa , kojeg osobno volim kao vozača i sportaša općenito, no moram priznat da bi ga radije gledao u wsbk gdje bi bio vrlo konkurentan, ovako neznam...baš neznam kako će izgledati na ktm-u … u svakom slučaju držat ću mu fige....

..ajd nije sve na kraj svijeta ….još malo pa će Qatar …. budemo vidjeli :) :)
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Ako Marko ne bude vozio tj ne bude imao sanse da bude prvak ove godine Krmeljio stima polovnom timu titulu :mrgreen: 🖕 🤛 💪
 
Narančasto svjetlo....

Vrijeme je "kiselih krastavaca" što se tiče predsezone motogp-a ali stvari se polako pokreću, čitam malo šta kažu KTM-ci npr. Binder koji je napomenuo jednu interesantnu stvar koja mi priznajem nije pala napamet prošle sezone .
Naime bilo je (čini mi se) 5 duplih utrka tj. dvije na jednoj stazi dva vikenda za redom i kaže koliko je njemu i mlađim vozačima u motogp-u to strahovito pomoglo, više nego starim ojebinama koji su sve staze vozili bezbroj puta, naime redovito su bili drugi vikend brži što im je dosta ubrzalo proces sazrijevanja u motogp-u.
No, ove godine je svega jedan gp u duplom programu tako da će iskusniji ajmo reć doć više do izražaja.

Iker Lecuona, dečko kojeg moram priznat baš i nevidim kao neku vrhunsku kvalitetu (kad to kažem mislim na prvih 5-6- vozača) postaje ktm-ov novi kvisko u stilu lanjskog Bindera ili Oliveire koji su odnijeli iznenađujuće pobjede no kako stvari stoje ovaj mladi 21-godišnjak je još van punog pogona obzirom da ga je korona dotukla u svakom pogledu. Lani je zbog covida propustio posljednje 3 utrke i to baš kad je karavana došla u njegovo dvorište Valenciju i u trenutku kad je ktm bio baš dobar, no još uvijek nije fit, ima problema sa disanjem i snagom, a početak cirkusa se bliži. Sviđa mi se njegova rečenica kad kaže da je za ući u prvih 10 pored fizičke izuzetno važna i mentalna snaga što znači da dečko razmišlja svojom glavom, ma super mlad je ima perspektivu … nadam se ;)

Uz dvojicu spomenutih bit će interesantno pratiti i Oliveiru koji je dokazano odličan i vrijeme mu je za postolja, možda čak i nešto više i naravno Petruxa , kojeg osobno volim kao vozača i sportaša općenito, no moram priznat da bi ga radije gledao u wsbk gdje bi bio vrlo konkurentan, ovako neznam...baš neznam kako će izgledati na ktm-u … u svakom slučaju držat ću mu fige....

..ajd nije sve na kraj svijeta ….još malo pa će Qatar …. budemo vidjeli :) :)

Ili Qatar ili treći val...:mrgreen:
 
Aprilia more improved samo ako otjera Espargara dok je njeg u timu i na motoru mogu samo nazadovat 👈