motoguzzi falcone

bedomedo

Guest
ima li ko kakvih iskustava informacija o tom stroju.. motor je iz 70tih godina (ja pretpostavljam), prodaje se u karlovcu i razmisljam si ga kupiti.. no htio bi koju rijec od vas ekipo..
 
bedomedo said:
ima li ko kakvih iskustava informacija o tom stroju.. motor je iz 70tih godina (ja pretpostavljam), prodaje se u karlovcu i razmisljam si ga kupiti.. no htio bi koju rijec od vas ekipo..

500ccm, koristila ga je VP bivse JNA, mjenjac na desnoj strani, jake vibracije, ...
uostalom, ako znas napisati post na forumu znas i potraziti vise podataka na netu... 8)
 
da fala na prvom djeli posta.. ali da li je fakat bio potreban onaj nastavak ???
 
Imao sam 5 komada kupio ih od vojske na svih 5 falile felge mislim da je cak jedan i otiso u Karlovac dobar ti je to motor 500ccm jedan klip lijep zvuk i pouzdana masina imam veoma lijepe slike prerada njihovaih interesantan motor malo pogrub......ako te bas sta detaljnije interesuje pitaj
 
A koja mu je cijena...?
 
A zasto te zanima bas taj motor? Pazi, to ti je oldtimer i nosi sve sto ide s tim - (problemi servisa/dijelova/guma/potrosnog materijala, a i ne vjerujem da je jeftin!)! Je da je :cool: , ali to je sve. Ako te rajcaju stvari tipa jurnjave, struganja fuzevima, voznje na prednjem/zadnjem, onda to nije to.

Da li bi ti to bio prvi motor?
 
javi mi na PP broj ili ime prodavatelja pa ću ti saznat sve iz PRVE ruke....a odgovor će biti na PP da se netko ne uvredi ako nije za preporučiti 8)
 
sori što vadim temu iz naftalina, ali želim pitati, ima li tko iskustva sa restauriranjem moto guzzi falcone-ta 500 iz 70.tih?

uzet ću jednog rastavljenog i dopola restauriranog od ujaka. naravno, to je jedan od onih što su ostali iza JNA.

upravo sam prodao ispravan bmw r850r iz '95., pa me sad "svrbe prsti", da nekaj šrafam. u prošlosti sam napravio generalku piaggio vespe, tak da odoka znam u šta se upuštam

(y)
 
Guzzi je ipak to nek priča ki ča če. Vječne mašine . Ima jedan prijatelj baš takvog od JNA iz Titove garde i ide ko sat . Naravno bilo je malo sređivanja ali jedan cilindar i piči.  (y)
 
Svaki Triumph, BMW i Guzzi ex JNA na trzistu je iz "Titove garde", ma daj..
 
Inace, najuspelija prerada falkonca koju sam video je bila replika Trkaceg Aermachiija
 
Bobalav said:
Svaki Triumph, BMW i Guzzi ex JNA na trzistu je iz "Titove garde", ma daj..
Tito je imal brojnu gardu, a i JNA je imal puno vojske (y)
 
niš nisam platio, Ujak mi je dao da ga dovršim, sastavim, pa ćemo registrirat... ono, u talu.

al je u mojoj garaži i moja igračka,.

on ionako stalno vozi svoj hornet star 3 godine...  :shock:


usput, ima ih kod nas u oglasnicima adaptiranih za 1500 do 3000 ojra
 
coma said:
niš nisam platio, Ujak mi je dao da ga dovršim, sastavim, pa ćemo registrirat... ono, u talu.

al je u mojoj garaži i moja igračka,.

on ionako stalno vozi svoj hornet star 3 godine...  :shock:


usput, ima ih kod nas u oglasnicima adaptiranih za 1500 do 3000 ojra

Ajde super, puno sreće i šalji slike kada radiš :)

BTW, nisam ih vidio zadnje vrijeme...

Indy
 
fala
nisi vidio?
bio jedan na njuškalu prije 3 tjedna. dečko prodaje što je nasljedio
ni ne zna, ko da prodaje kilo... šarafa.

restauriran, + ugrađena druga svjećica, + kiler ulja

a i ovo sam našao: http://www.njuskalo.hr/oldtimeri/moto-guzzi-falcone-oglas-1267072
(y)
 
deal je OK, glavno da ga se držite, i da ste si sve rekli kako nebi bilo nesporazuma 8)
 
coma said:
fala
nisi vidio?
bio jedan na njuškalu prije 3 tjedna. dečko prodaje što je nasljedio
ni ne zna, ko da prodaje kilo... šarafa.

restauriran, + ugrađena druga svjećica, + kiler ulja

a i ovo sam našao: http://www.njuskalo.hr/oldtimeri/moto-guzzi-falcone-oglas-1267072
(y)

Hvala, nisam ga vidio :)

Indy