Motor pada sa nogara!

Ivanos46

Well-known member
Na motoru imam bocni nogar,radi se o zx10r,danas dodem sa voznje parkiram motor u garazu,brat me zove kaze krenuo ti padati motor,on bas u tom trenutku bio pored njega pa ga je uhvatio,hvala bogu,ja dodem a nogar se sam unazad vratio do pola,kako je to moguce?,i ja ga vratim na nogar i ono gledam nekontam kako se je nogar mogao sam vratiti unazad i onda se je opet nakon nekih 10min vratio da ja nisam bio pored motora pao bi,sada je trenutno na stenderu,bojim ga se ostaviti na nogaru,jel netko od vas imao takav problem ili jel zna u cemu bi mogao biti problem?

ja koliko sam gledao nije se nista osarafilo i to,i kada se je drugi put vratio nazad,tesko sam ga opet ispravio da ga mogu osloniti na nogar i kada se vrati sam nazad nevrati se skroz do kraja,nego do pola.
 
  • Wow
Reactions: cadjo
Riskiram da ispadnem glup, ali... jesi ga probao ubaciti u prvu pa onda spustiti na stender?
 
  • Like
Reactions: Shepa
Je li se skrivija nosac ?

Evo fix za hayabusu

1667172586127.png


 
Meni je pukao nogar, isto u garaži, sam od sebe i isto sreća da sam stajao kraj motora, tri sekunde panike ali sam ga uspio zadržati. Povario i pojačao pločicu, više nije bilo problema.
 
To je pomoćna nogara dok ga digneš na centralni nogar, koji je zakon...ali ipak imas na alijuex. kupiti onaj produžetak.,papuču...ako je nemaš. Stavi nju da ima vece ležiste, pa neće padati...
 
Meni je pukao nogar, isto u garaži, sam od sebe i isto sreća da sam stajao kraj motora, tri sekunde panike ali sam ga uspio zadržati. Povario i pojačao pločicu, više nije bilo problema.

Meni je pukao bočni nogar u francuskim alpama tamo negdje 2009, da kolega Dario nije bio pored motora i uhvatio ga, išao bi busom doma. :LOL:
 
Koji to motor voziš?
Meni uredno pada s nogare ali se nije dogodilo da ne mogu nastaviti voziti.
 
Od cega su vam ti nogari? Ja sa 120 kila redovito se penjem na Versysa tako sto ga postavim na bocni nogar, lijevom nogom stanem na lijevi fuzic i onda prebacim desnu preko. Dakle cijela tezina motora i mojih 120 kila na nogari i evo nista mu.
 
Meni je Bev jednom tako pao sam od sebe ali bio je nizbrdici mozda 1-2%, ovako u ravnoj garazi jos nisam cuo. Vjerojatno se nogica nije ni otvorila do kraja ali ona se ne moze ostetiti bez pada pa mora biti do nosaca ako ni feder nije diran.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Od cega su vam ti nogari? Ja sa 120 kila redovito se penjem na Versysa tako sto ga postavim na bocni nogar, lijevom nogom stanem na lijevi fuzic i onda prebacim desnu preko. Dakle cijela tezina motora i mojih 120 kila na nogari i evo nista mu.
Stari Ducatiji su imali problem da se s vremenom iskrivi nosac pa bi stajali kao da ih vozi Marquez. Ovo sto ti radis je meni standardno na svim kozama.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Od cega su vam ti nogari? Ja sa 120 kila redovito se penjem na Versysa tako sto ga postavim na bocni nogar, lijevom nogom stanem na lijevi fuzic i onda prebacim desnu preko. Dakle cijela tezina motora i mojih 120 kila na nogari i evo nista mu.

Tako se i ja uglavnom penjem, na prijašnjim motorima neki bočni nogari su bili loši a neki pravo dobri i čvrsti.
 
  • Like
Reactions: WraGG
upravo sam na poslu,kada dodem kuci,vam odgovorim i javim sve,al mislim da je problem kao i kod ovog tipa iz videa,al viditi cu kada dodem kuci sve detaljno.
 
Stari Ducatiji su imali problem da se s vremenom iskrivi nosac pa bi stajali kao da ih vozi Marquez. Ovo sto ti radis je meni standardno na svim kozama.
Evo iskreno, nisam to prije prakticirao jer sam se plasio da nesto ne pukne, ali kad imam bocne kofere i topcase ni nemam neko pametnije rjesenje a da svaki put ne zakacim nogom za sva tri kofera.
 
Evo iskreno, nisam to prije prakticirao jer sam se plasio da nesto ne pukne, ali kad imam bocne kofere i topcase ni nemam neko pametnije rjesenje a da svaki put ne zakacim nogom za sva tri kofera.
U tom slučaju ne ideš prvo kolinom priko sica, već stopalom.
Nikakav problem.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Na normalnim motorima ni ja to nisam radio, na kozama je frka i bez kofera jer u pravilu čičkom negdje zakačim. Hard enduro slicno ali njega naslonim na drvo ili zid jer se nogica zna sjebat.😄
 
  • Like
Reactions: WraGG
U tom slučaju ne ideš prvo kolinom priko sica, već stopalom.
Nikakav problem.
Mozes ako imas dovoljno mjesta za taj manevar. Evo jucer nas islo 10ak na voznju i stali pred neki restoran, jedva se nagurali na parking. Doslovno 10cm motor od motora. Jedva sam se i na ovaj moj nacin popeo gore 😄
 
Na normalnim motorima ni ja to nisam radio, na kozama je frka i bez kofera jer u pravilu čičkom negdje zakačim. Hard enduro slicno ali njega naslonim na drvo ili zid jer se nogica zna sjebat.😄

Ja sve nogice dodatno pojačam, obično navarim komad flaha ili cijevi, i nema beda.
 

Attachments

  • 306646330_521002812897932_3747226672208160364_n.jpg
    306646330_521002812897932_3747226672208160364_n.jpg
    280.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79