Motor pada sa nogara!

Mislio sam na 916, vjerjojatno i Monsteri dijele iste komponente ali barem desetak godina stariji od tvog. :mrgreen:
Mislio sam na 916, vjerjojatno i Monsteri dijele iste komponente ali barem desetak godina stariji od tvog. :mrgreen:
Isto je i na mojoj Multistradi staroj, gotovo sve prve serije Strade su imale isti problem.
Lako se i to moze rijesiti, dovoljno je navariti ekstra potporanj na nogaru i nema straha
 
Evo tek sam danas stigao,da pogledam nogar,nije nista savinuto,niti da je nesto potrgano,osteceno izgleda sve kako treba,svi sarafi su na mjestu itd...

posto mi je trenutno motor na stenderu,bio sam navecer otvorio rukom do kraja nogar i kada sam pogledao ujutro on se je sam vratio do pola,meni to nije jasno,.

problem u cijeloj prici je da kada ja stavim motor na nogar,da se nogar sam od sebe vrati unazad,kolika to sila mora biti da se nogar vrati sam unazad?,a nema nikakav mehanizam niti ista samo saraf i matica koju drze tu polugu nogara i feder,al feder sluzi samo da nogar nepada kada se zatvori u voznji.

jedino sto mi pada napamet je da malo izbrusim ovo sto sam vam oznacio,jer tu poliga nogara lupi,tj to je granicnik dokle se moze otvoriti,pa da samo malo obrusim,mozda 2-3mm,pa da produzim taj kut otvaranja malo,sta vi mislite,meni nista drugo nepada napamet.

iako kada ja otvorim nogar do kraja,meni to izgleda,onako kako je i prije bio,nije se smanjoo taj kut otvorenosti,pa da je u tome problem,kazem nije nista savinuti,sve izgleda okej.
 

Attachments

  • 2022-11-04_16.02.13.jpg
    2022-11-04_16.02.13.jpg
    2.5 MB · Views: 0
  • 20221104_161846.jpg
    20221104_161846.jpg
    573.5 KB · Views: 0
To je pomoćna nogara dok ga digneš na centralni nogar, koji je zakon...ali ipak imas na alijuex. kupiti onaj produžetak.,papuču...ako je nemaš. Stavi nju da ima vece ležiste, pa neće padati...
 

Attachments

  • 20221104_162426.jpg
    20221104_162426.jpg
    689 KB · Views: 0
malo mi je ta papucica izlizana,ovaj dio pozadi di sjeda na pod,al opet nebi smjelo se vracati nazad,al oprt mozda bi bilo i to rijesenje,da stavim jer onda nebi mogao da se vrati jer bi vecom povrsinom bio na podu,pa ga nebi kigao povuci nazad,neznam vise,joj izludit cu.😅
 
Ma nema veze s tim...pafovski savjet... probaj povecati kut pomicanja prema naprijed sto si planirao, kad legne ta tezina teze ce se vracati.
 
Last edited:
mensćini da ti feder nije pravilno zakvačen, on neda kad je nogar otvoren da se zatvori i kad je nogar zatvoren da se otvori..
nema ga drugo šta vući kad je otvoren osim federa..
 
Kak mislis nije pravilno zakvacen?,on sjedi u tim svojim kanalicima,nema tu sta je ili nije pravilno zakvacen,neznam mialim da nije do toga al opet sta kazes,nema ga sta nazad povuci osim federa.
 
Stvarno, nisam još vidio takvu pomoćnu nogaru, pa to koda e od romobila... :eek:.,nabacio bi ja na to onu Šlapu...,pa to bi se prelomilo, kad bi Stroma nagea na to...
 
Ja silazim s motora cijelom tezinom motora i mene na bocnu nogaru, i onda ga dignem na centralni nogar, 99 od 100x. Kad se penjem na motor, bude na centralnom nogaru, i nekad imam feeling da ce puknuti papucica od moje lakoce :mrgreen:, Dzonom naprijed skoro nikad, mozda i bi ali malo me jebe sto ne mogu toliko dignuti nogu :mrgreen:.

A privremeno rješenje za @Ivanos46, ako nemas centralni nogar, moglo bi biti da zakocis prednju kocnicu s necim (pada mi na pamet obicna gumica). Da motor ne moze naprijed, pa brijem da se nece moci sklopiti nogara.
 
Stvarno, nisam još vidio takvu pomoćnu nogaru, pa to koda e od romobila... :eek:.,nabacio bi ja na to onu Šlapu...,pa to bi se prelomilo, kad bi Stroma nagea na to...
Ili ubacit u prvu?
 
obrusio sam nogar za nekih 2.5-3mm,sada mi je veci kut kada otvorim nogar,tj vise je prema naprijed,tako da mislim da ce sada biti okej,sutra cu testirati jel valja,imam ideju kako da napravim,takvozvani osigurac da mi motor nepadne na pod,ako nogar opet popusti,prilikom testiranja,eto pa javim rezultate.

e da mi je netko pricao,da ce me nogar zezati,nebih mu vjerovao,hehehehehe.😅
 
Bi li rađe da te ventili prcaju? Dobro je dok je nogara.
 
Motor stoji dva dana na nogaru,problem je rijesen,bio sam malo izbrusio nogar,tako da mi je sada nogar mrvicu vise prema naprijed,pa mi je veci taj kut otvaranja nogara.

ugl hvala svima na pomoci.👍
 
Da ti nije oslabio feder? Ili se poglodalo nešto? Kad nogar pređe neku točku otvaranja onda ga feder napred pak povuče i drži tamo baš zato da se ne zaklopi sam preko tog "koljena". Nije se mogao kut otvaranja smanjiti sam od sebe odjednom ako je sve kako treba...
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
nista se nije poglodalo,niti potrosilo,niti savilo sve je kako treba,iskreno nemam objasnjenja zasto se je to desilo,a sto se tice federa on je sigurno oslabio,kao i na svakome motoru,nije kao kada je motor izasao iz tvornice,ali je okej,nije labav nego onakav kakav treba biti.