Motor pada sa nogara!

Stari Ducatiji su imali problem da se s vremenom iskrivi nosac pa bi stajali kao da ih vozi Marquez. Ovo sto ti radis je meni standardno na svim kozama.
koji Dukci? imam Monstera 2009 i bas neki dan gledao kada ga spustim na nogar onda jos malo zalegne u odnosu na početnu poziciju. i gledam da li sam ja zabrijao ili nogar ima malo lufta...
 
  • Like
Reactions: lili
ja imam visinu, a i motor nije neka mrcina kao npr. putni enduro,
i mogu ići prvo stopalom :mrgreen:
ali kad stavim torbu na suvozački sic, netko niži bi vjerojatno išao
tim spomenutim "stajanjem na fuzić" dok je motor na bočnjaku da sjedne,
( kao žene kad idu, na suvozački sic )

no

ovo je puno lakše, a i neću da opterećujem bočnjak i fuzić
ideš standardno koljenom, ali upraviš upravljač suprotno
od bočnjaka i staneš malo više naprijed prema upravljaču
(nešto sl. kao na linkanom YT)


tako je lakše i ako imaš one manjerke – kofere sa strane



u vezi pada motora – može biti i ako nije original bočnjak, pa ne
odgovara visina i koliko se otvara ;)



stopica – proširenje (da to tako nazovem ) nije loše imati

1667237500013.png


 
JBG-a, moraš razumjeti svakakvi likovi zalaze, na ovaj forum,
(žena uglavnom nema, ili su brkate :mrgreen: )

npr. nisu svi inteligentni kao ti, onda 80% ih uopće nema motore i tu
samo ubijaju vrijeme i tako - ima svega (y):mrgreen:
 
JBG-a, moraš razumjeti svakakvi likovi zalaze, na ovaj forum,
(žena uglavnom nema, ili su brkate :mrgreen: )

npr. nisu svi inteligentni kao ti, onda 80% ih uopće nema motore i tu
samo ubijaju vrijeme i tako - ima svega (y):mrgreen:
Izgleda da treba zavidna inteligencija za prebaciti nogu preko motora....mozda i kakva aplikacija kao pripomoc nebi bila zgoreg.....
 
  • Like
Reactions: cadjo, as17 and Grx
Ne vidim cemu sarkazam. Evo ja prvi put vozim motor sa kompletnim setom kofera i definitivno nije najjednostavnije popeti se na njega. Svaki motor koji sam do sada vozio je bio doslovno to: prebaci nogu preko motora i vozi. Pogledaj gore na videu koji je Dado postavio da na ovim koferasima to i nije bas tako.
Ova metoda na bocnom nogaru mi je do sada najjednostavnija, ali ako ima i drugih rjesenja, zasto ih ne prodiskutirati?
 
koji Dukci? imam Monstera 2009 i bas neki dan gledao kada ga spustim na nogar onda jos malo zalegne u odnosu na početnu poziciju. i gledam da li sam ja zabrijao ili nogar ima malo lufta...
Mislio sam na 916, vjerjojatno i Monsteri dijele iste komponente ali barem desetak godina stariji od tvog. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: gagi
koji Dukci? imam Monstera 2009 i bas neki dan gledao kada ga spustim na nogar onda jos malo zalegne u odnosu na početnu poziciju. i gledam da li sam ja zabrijao ili nogar ima malo lufta...
Zalegne jer se malo podigne kad sidjes sa motora
 
Na motoru imam bocni nogar,radi se o zx10r,danas dodem sa voznje parkiram motor u garazu,brat me zove kaze krenuo ti padati motor,on bas u tom trenutku bio pored njega pa ga je uhvatio,hvala bogu,ja dodem a nogar se sam unazad vratio do pola,kako je to moguce?,i ja ga vratim na nogar i ono gledam nekontam kako se je nogar mogao sam vratiti unazad i onda se je opet nakon nekih 10min vratio da ja nisam bio pored motora pao bi,sada je trenutno na stenderu,bojim ga se ostaviti na nogaru,jel netko od vas imao takav problem ili jel zna u cemu bi mogao biti problem?

ja koliko sam gledao nije se nista osarafilo i to,i kada se je drugi put vratio nazad,tesko sam ga opet ispravio da ga mogu osloniti na nogar i kada se vrati sam nazad nevrati se skroz do kraja,nego do pola.

Mislim da si na krivoj adresi, trebao si se obratiti Njuškalu.

Tamo je svaki drugi motor pao s nogare, valjda znaju uzrok.
 
one su prije davno pisale u "Noć vještica...", pa mi malo palo na pamet da ih večeras prizovem (y)


:love: ništa loše - samo ljubav, peace i te sheme :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Spori
I? Kaj se događa, kaj je razlog? Da vidimo ko osvaja nagradu na kolu sreće :mrgreen: