MOTOR

bob

Member
Unapred molim,ako sam promašo temu,da moderator premjesti ovu priču.
Ovo pišem najviše iz razloga da se predstavim članovima koji me ne poznaju tako dobro.

MOTOR

Sve je počelo jako davno dok su se bicikli kupovli na višegodišnji kredit.
Stari je prek veze(nekak jako poznato) dopelal BMW 250-R 25/3.
Dali da vam opisujem obitljske vožnje, stari vozi, mama iza njega, sestra u sredini a ja na na rezervaru.
Prva veća fura duboko urezana u moje pamćenje(mada već pomalo zaboravljam kaj se desilo jučer) bila je putovanje iz Novske(tad smo tam živjeli) za Požegu(moj rodni grad).
Stari i ja sami jurimo cestom.Krajolik promiće oko nas a pod guzom vibrira rezervar "moćne mašine".
Osjećaj koji se nikad ne zaboravlja.
To me je za cijeli život "cijepilo"na motore.
Da vam ne opisujem sve zgode koje ste i vi uglavnom prošli sa automaticima, tomosima, javama(bicikle da ne spominjem).
Stari je bio kategoričan u svojoj odluci, tako da je moja prva samostalna vožnja na BMW-u bila tek po mojoj punoljetnosti i položenoj B kategoriji(A,položih dvije godine kasnije), onda  se znalo skupiti i po 25000 km po sezoni(BMW je ipak BMW).
Puno lijepih događaja(o kojima sad pričamo uz vatru kamina) vezano je uz taj motor. Bilo je i padova, ljubavi, pijanstava,fakinskih prepucavanja, tučnjava, bježanja pred murjom, al to vam je sve uglavnom poznato.
To je trajalo, s više ili manje strasti sve do ovog nesretnog rata, a onda 15 godina pauze :( .
Nakon toliko duge pauze nije me teško bilo nagovoriti da izvučem BMW-a iz mraka i prašine stare šupe koja je svojevremeno bila napravljena za njega.
Malo benzina iz motorne kosilice, struja iz ispravljača, nožni starter i dvorištem se razlila divna muzika iz trulog auspuha.
Ne znam kaj je više ružilo, bembura ili moje srce.
Ak me tad ni infarkt strefil, ni nebu.
Naravno ni bil za voziti, nego za temeljitu restauraciju(koja još traje) pa sam uzavrelu krv smirio uz pomoć prijatelja koji su mi preporučili(a ja kupio) Benellija 654 T koji me lijepo služi svih ovih godina.
Vidimo se, a na proljeće "on the road"
 
bmw je bmw  (y)  :mrgreen:
good story
 
Na žalost  :(
slike iz tog vremena ostale su jedino u mom sjecanju,
a slike motora su u temi"stari motori"kamo i pripadaju
 
bob said:
Na žalost  :(
slike iz tog vremena ostale su jedino u mom sjecanju,
a slike motora su u temi"stari motori"kamo i pripadaju

dobra priča...malo prekratka ali ok  (y)

imaš linkić za temu?
 
Phobocaster said:
dobra priča...malo prekratka ali ok  (y)

imaš linkić za temu?

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,28224.6925.html
 
bob said:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,28224.6925.html
(y) (y) (y)
 
Das motorrad  :mrgreen: :mrgreen:
 
bob said:
Na žalost  :(
slike iz tog vremena ostale su jedino u mom sjecanju,
a slike motora su u temi"stari motori"kamo i pripadaju
dobra  (y) slike vidili a ovo tek sad pročitao..