Motori koje ne vidjamo bas svaki dan

talijani su uvijek bili stvar prestiža, izuzev aprilije koja je za nas socijalne slučajeve, ali su svi osim bimote to ukalupili da izgleda oku ugodno i zavodljivo mada u principu to uvijek bilo govno umotanu i celofan, estetski lijepo, sjajne komponente, a iznutra problemi :mrgreen:
možda bi bolje bilo da ih je kupio loncin ili zongshen i zavaljao im svoje mašine pa nek onda eksperimentiraju, ali ionako će na kraju završiti tamo :mrgreen:
 
ova prva ne izgleda ništa bolje ili lošije od većine motora s kraja 80.-ih i početka 90.-ih, ustvari meni su zxr, rc30, rc45, cbr893 ljepši kako god da okreneš

a na sb8k su osim mašine ukrali i prednji far od tlr-a koji meni i dalje izgleda privlačnije, ali zanimljivo da je bimota za razliku od suzukija barem nešto napravila s tim agregatom :mrgreen:
 
Kasnih 80. su svi poceli izgledati dosta slicno iako zxr i rc30 su stvarno izgledali vanserijski samo sta dok su se japanci 70.-80. ljuljali po zavojima kao klimav babin zub bimota se vozila kako treba
Sicam se da je MOTORRAD katalog imao 20 i vise stranica starnica posvecenih samo firmama kao sta su bili Bimota, Egli, Rau, Martin, Niko Bakker, Rickman, Harris, Spondon itd jer je Japan imao motore koji su samo isli pravo a kad bi vidili bogen doslo bi do problema ali cim su se stvari pocele minjati i kad su kosooki sastavili sasiju koja je mogla pratiti performanse agregata smisao ovih firmi koje sam spomenuo je nestao (osim ako nemas brdo novaca i zelis biti poseban ) jer su obicno kostali barem duplo vise od motoraj ciji su agregat koristili a cinjenica je da su svi ovi specijali izgledali ne bas privlacno :mrgreen:

Samo cu ipak pokusat parkirat SB6 u garazu pa neka sve ide u k...
 
Kasnih 80. su svi poceli izgledati dosta slicno iako zxr i rc30 su stvarno izgledali vanserijski samo sta dok su se japanci 70.-80. ljuljali po zavojima kao klimav babin zub bimota se vozila kako treba
Sicam se da je MOTORRAD katalog imao 20 i vise stranica starnica posvecenih samo firmama kao sta su bili Bimota, Egli, Rau, Martin, Niko Bakker, Rickman, Harris, Spondon itd jer je Japan imao motore koji su samo isli pravo a kad bi vidili bogen doslo bi do problema ali cim su se stvari pocele minjati i kad su kosooki sastavili sasiju koja je mogla pratiti performanse agregata smisao ovih firmi koje sam spomenuo je nestao (osim ako nemas brdo novaca i zelis biti poseban ) jer su obicno kostali barem duplo vise od motoraj ciji su agregat koristili a cinjenica je da su svi ovi specijali izgledali ne bas privlacno :mrgreen:

Samo cu ipak pokusat parkirat SB6 u garazu pa neka sve ide u k...

Ovo objasnjava dosta, hvala :)
 
Jednom sam napisa da njihov dizajn sigurno je vise bio sokantan i funkcionalan nego lip ali ti motori su uvik bili stvar prestiza i malo je njih doslo kod nas a jos se manje vozilo kako treba

Tako smo blizu Italiji a tako malo imamo njihovih motora i egzotika. Steta.
 
Tako smo blizu Italiji a tako malo imamo njihovih motora i egzotika. Steta.


Nemoj me krivo shvatiti ali tko nije stari jarac jednostavno ne moze predociti u kakvoj smo blagostanju zivili
Morao si nabaviti povlasticu koja ti je uopce omogucavala da kupis motor i onda platis davanja tako da te je motor izasao okruglo duplo ( povlastice bi se nabavljale kod pomoraca i povratnika )
Ljudi koji su mogli bi vozili motor godinama i onda ga preprodali i pri tome zaradili a kada bi netko iz Trsta donio nove gume cili je grad pricao o tome
zato to donekle objasnjava zasto imamo tako malo egzota u HR uopce.
 
  • Like
Reactions: MGS and Spider
jebemti taki prestiž dok imaš talijansko drlo u garaži, koje em je ružno, em častiš sve okolo dok pali
 
jebemti taki prestiž dok imaš talijansko drlo u garaži, koje em je ružno, em častiš sve okolo dok pali


Imas ti pravo

Z1000, CB900F, CB1100F, FZR600, FZ750, FZR1000, GS1000, GSX1100, GSXR11100W, TL1000 sve to pali lose i kad je umotano u najbolju sasiju koja je onda bila na raspolaganju pogotovo (y)
 
ajde stražari, to je išlo Talijane generalno, a ne ove vaše japanske kompresore :mrgreen:

A ta Bimota 500Vdue je komplet Talijanska, i da bila je takva katastrofa ala Titanik da je firma po neznam koji put propala

sam vi to kupite, mora netko i to da pokupi
 
Last edited:
idemo dalje u revijalnom tonu, danas jedan od zadnjih toplih vikenda ove godine. k tome izlaze sezonske tablice, pune ceste motora danas.
 

Attachments

  • IMG_20201025_1532132.jpg
    IMG_20201025_1532132.jpg
    259.4 KB · Views: 99
  • IMG_20201025_1531200.jpg
    IMG_20201025_1531200.jpg
    308 KB · Views: 144
Mislio sam da sam ovu temu otvorio 2010, pa da smo ove godine "okrugli" na 10 godina.
Maloprije pogledah, kad ono 2011...nema veze.

Ljudi, sretan Božić !

Što se tiče Nove Godine, želim vam svima da vam bude bolja nego što je ova bila.



Pozdrav i sretno !
 

Attachments

  • IMG_20201224_085001_650.jpg
    IMG_20201224_085001_650.jpg
    158.6 KB · Views: 71