Motori koje ne vidjamo bas svaki dan

Našao fotke Kawe EN500 kaj sam fotkao prošle godine,nije neki rijedak motor,ali je jedan od meni omiljenih motora (planiram jednog takvoga kupit kad bum imao love)
20200311_162039.jpg

20200311_162111.jpg

Imam i fotku starije verzije:
118265695_3263005163779765_904343045812266916_o.jpg
 
saki bedak ima svoje veselje....

neko voli kramasakije a neko antifriz po radijoni hehe :)

pa dobro ltd je fora oltajmer EN mi je već previše amerikaniziran....

mada za vožnju sam riskirao pa otišao do podravskih noći i to 3 puta (prvi put , zadnji put i nikad više)
 
  • Like
Reactions: ZP1993
da, nema baš puno veze s temom, to je još napeto jedino tebi i @Matek u
Jednostavno,cruiseri mi od svih motora kaj sam do sad probao najbolje pašu (sviđa mi se izgled, najudobniji su mi, sa bisagama su i dosta praktični...),a ta midweight klasa mi se najviše sviđa jer imaju snage za sve od gradskih ulica do autoputa,a nisu preveliki i preteški.EN mi je pogotovo dobar jer je ispod 500 kubika pa je rega jeftinija,a po snagi se može mjerit i sa nečim tipa VN900, Marauder 800 i Shadow 750.
 
Skupo


Super bajkovi onog vremena .Rd500ypvs sam nakratko imao i vozio.Dve radilice,super se zavrtila do crvenog u zadnjim gangovima.Negdje 92,3 konjića .Ali kad se prijatelj sasuo s nje ,ni sve naše zagorsko znanje joj nije pomoglo.Kupil sam za nju i neki blatobran kaj je nekad delal Lipnik u Deželi.Završila je negdje v republiki Međimurje.Gamu sam probao voziti ,mislim da je bila svakako klasu iznad Yamahe.A Nsr400 je bila baš rijetka pojava u to vrijeme,videl sam ju u živo svega par put rezanu,osim na Grobniku.Samo komparacije radi .Petsto kubični motor pred trideset let sa sto konja parira današnjim hiljadarkama s dvesto kobila.Govorim o zatvorenim agregatima. 👍 :cool: 🍸
 
Da ,stvarno .,to sam sasvim smetnuo s uma.Napisao sam ovaj kratak osvrt kao potporu Napieru..,nekako se potiho nadam da će netko od ove današnje mlađarije baciti neki komentar i usporedbu s ovim današnjim high-tech napravama što su se nekad zvale motor ,motori. 👍 🍸:cool:
 
Da ,stvarno .,to sam sasvim smetnuo s uma.Napisao sam ovaj kratak osvrt kao potporu Napieru..,nekako se potiho nadam da će netko od ove današnje mlađarije baciti neki komentar i usporedbu s ovim današnjim high-tech napravama što su se nekad zvale motor ,motori. 👍 🍸:cool:
Sa 28 godina valjda još spadam u mlađariju,i iskreno su mi te stare pile iz 80-ih i 90-ih više fora nego većina današnjih sportskih motora.Možda je to zato kaj ih je još bilo dosta po cestama krajem 90-ih i 2000-ih,i zato kaj sam ih viđao u filmovima i serijama koje sam gledao kao klinac (tipa GPZ900R iz Top Guna ili ZZR250 iz Kill Billa) pa se radi o nekoj vrsti nostalgije,ili su mi fora jer već jesu ili će uskoro biti oldtimeri i danas su rijetki,ali jednostavno su mi nekak zanimljiviji od modernih motora.
 
  • Like
Reactions: Kawah
Suza Gamma je stroj, kume moj. Nema takvih motora više. Tko je to znao voziti, taj je imao još extra zvjezdicu kod A kategorije na vozački :)

ZP1993
daj pogledaj neki pravi film s motorima, jebo te top gan.
pogledaj mad maxa, great escape, easy rider, world fastes indian, če gevara, wild one ... a ima i negde tema o motorima na ovome forumu
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Suza Gamma je stroj, kume moj. Nema takvih motora više. Tko je to znao voziti, taj je imao još extra zvjezdicu kod A kategorije na vozački :)

ZP1993
daj pogledaj neki pravi film s motorima, jebo te top gan.
pogledaj mad maxa, great escape, easy rider, world fastes indian, če gevara, wild one ... a ima i negde tema o motorima na ovome forumu
Pogledao The Great Escape, Easy Ridera već nekoliko puta, a Mad Max 1 i The Wild One imam i snimljene na kazete.
A za temu (ak misliš na ovu dole) znam,ja sam je i otvorio :cool:
 
  • Like
Reactions: joya