Motori koji su prešli preko 100.000 km

Kočiš mašinom zbog čega?Da uštediš malo kočnica?
Šta je jeftinije,mašina ili kočnice 🤔
Kod motora je najbitnije održavanje i način korištenja kao i garažiranje...
Šta se tiče prodaje motora sa velikim kilometrima ja san lani proda Horneta 900 sa prominjenim satovima i cca 70 000 + na satu i motor je bija kao nov.Uz napomenu da znan Slovenca koji je sa istim napravija cca 350 000 bez nekih problema (osim redovnih održavanja riknija je samo alnaser).
Reka san momku da su satovi minjani i da san mu račun od novih kao i cilu servisnu koju sam vodim.Njih 5 je došlo gledati motor i nisu imali šta reći osim šta su se divili kako motor izgleda još bolje nego na slikama,svaki moj motor je prodan brzo i za približne pare koje san tražija,praktično uvik bez ikakvih ulaganja 👍 @barba može potvrditi 😎
Da su ti motori koje minjaš stvarno ko novi bez ikakve rezerve to mogu potvrdit.
 
  • Love
Reactions: cadjo
1000051436.jpg
 
To sigurno stoji.
Evo primjerice,moj šogor ima FZ1N, 1.je vlasnik,motor ima nešto malo preko 20k u tih 20k i 16g možda je 4x zamjenil ulje i 1 zračni filter...propucala je najmanje 20 momačkih večeri po cjelom selu i susjednim opčinama..i na svim okolnim motosusretima 2x je mjenjal kapu na akrapoviču i 3x izolaciju.Sva sreča da je sva izgrebana, izjebana pa je onda ni buduči kupac neče preplatit,odnosno neče je moč nekome uvalit za nerealne pare.
 
  • Like
Reactions: liberty and Village
Ja sam svojega nedavno kupio sa 50K na satu i starog 19 godina, i od tada u par dana probnih vožnji napravio cca 600 km. Unos iz Austrije, bila mi je bitna servisna knjiga, bio od prvog vlasnika, stariji čovjek koji se vozio mirno i odgovorno se ponašao prema bajku, otprilike kakav sam i sam. Oprema je vrhunska, klasa Gold Winga po težini, ja sam svoje brzine u životu odvozio pa me zanima samo cruising i luksuz, 115 konja na skoro 400 kila mi je sasvim dovoljno, nemam više živce za spartanske postavke i prilagođavanje određenim stvarima samo zato jer toga nema... koliko se ja vozim - a to je slično onome što je nedavno Mate rekao - samo da su uvjeti idealni, sunce, suha cesta, one-day-trip, nemam više volje ni za prenoćiti negdje, prekomotan sam, ujutro odem i navečer se vratim... jasno, treba naći i vremena za vožnju, jer osim bajka ima tu i drugih interesa i aktivnosti koje su mi isto interesantne, kao quad rondanje po šumi i preprekama i još dosta drugih, i pored "umirovljeničkih" poslova pronaći vremena za sve to nije lako...

Tako da nije moja poanta biti reaktivan na post GVO-a, no pitao bih ga samo zašto ne bi imao povjerenja u drugi motor koliko bi sam sigurno pokušao - da prodaje svojeg - uvjeriti novog potencijlanog vlasnika da je njegov motor sigurno u redu sa tim kilometražama...

Po meni, u današnjim motociklima pa pogotovo, pitanje velike kilometraže nije problematično, no kao i kod svakog motora kao pogonskog agregata i pokretnih sklopova na vozilu pitanje je samo i jedino - da li je vozilo uredno servisirano, što znači i sa kvalitetnim dijelovima i da li je odrađivan kvalitetan posao, što se svi nekako nadamo da je vezano uz ovlaštene servise, iako je u Hrvatskoj i to upitno... današnji motocikli su svi dokazani da uz uredno održavanje visoke šesteroznamenkaste kilometraže nisu problem, stoga mislim da velika kilometraža nije primaran problem, primarno je bilo i je održavanje, i ako je isto vidljivo i dokazivo, ja ne vidim problem u kupnji motocikla sa puno prevaljenih kilometara. Uostalom, i nedavni tekstovi i tema u Motoreviji su to potvrdili.
 
Pa definitivno je sigurniji da netko tko prodaje motor sa 2000 ili ne stigne voziti pa je ležao u garaži, ili ima love pa ih mijenja ko čarape, ili je početnik koji je skužio da ta pašteta nije za njega.

...sve dok ne naleti na mene, koji jednom godišnje kupim novi motor, napravim 1300 km s njim vozeći se isključivo na susrete gdje pucam i palim gumu do zore i onda frknem u oglas.

muahahahaha!!!
 
Otprilike tako... u tih 2000 km se mgao razbiti više puta, do razine da sklepa nekakav delanac sa sjebanom geometrijom i vilama, no to je nebitno jer motor ima samo 2000 km...
 
  • Like
Reactions: Nino777