MOTOSPORT NEKAD...

motoklasik

Member
Evo da postavim ovde i ove stare fotografije.
Trke su se ranije vozile po mnogim gradovima (bivse SFRJ), uz veliki broj gledalaca.
Mnogi mladji motoristi ni ne slute da je i ova riva sluzila kao trkacka staza...

(kliknuti na sliku za povecanje):











 
Mislim da je Joke stavlja neke slične, netko iz obitelji (mislim dida) mu je sudjelova u tim trkama.
:misli:
 
ima već nekoliko sličnih tema...  (y) (y)

ali ako baš želiš imati "svoju" ... samo daj ...  :wink:
 
strasilo said:
ima već nekoliko sličnih tema...  (y) (y)

ali ako baš želiš imati "svoju" ... samo daj ...  :wink:

Uvazeni kolega Stras ,nenađoh ni ja slicnih tema al nebitno ......
Evo i mi smo u posjedu STARIH slika naseg moto kluba Sremac Vinkovci iz davnih vremena i Gradskih utrka u Vinkovcima ...
 
U samom centru je bio START i vozilo se gradskim ulicama .....
Po pricama djedova nekih nasih clanova MK Sremac je bio dosta uspjesan u tadasnjoj Jugi i imao dosta vozaca ....
A kao sto je vec napisao Motoklasik ,cijelom duzinom staze, ulice su bile pune gledatelja.....

 
strasilo said:
ima već nekoliko sličnih tema...  (y) (y)

ali ako baš želiš imati "svoju" ... samo daj ...  :wink:

Trazio sam dugo slicnu temu, ali nisam nasao.
Forum je veliki i obiman, mozda nisam bio dovoljno uporan.
Nije neophodno da imam "svoju" temu u vezi "pozutelih fotografija", prebacite u neku odgovarajucu, vec zapocetu ranije.
 
Da, pregledao sam svih 15 stranica i nema ni jedne slike sa sportskog dogadjaja pre 2000.godine.
Sve su to slike sa aktuelnog prvenstva Hrvatske u klasi oldtajmera.
To nema nikakve veze sa dogadjajima u moto-sportu od pre vise desetina godina i bilo bi smesno da se to mesa u istoj temi.

Jedna stvar je istorija moto sporta, a druga stvar su izvestaji sa aktuelnih moto takmicenja.
 
motoklasik said:
Da, pregledao sam svih 15 stranica i nema ni jedne slike sa sportskog dogadjaja pre 2000.godine.
Sve su to slike sa aktuelnog prvenstva Hrvatske u klasi oldtajmera.
To nema nikakve veze sa dogadjajima u moto-sportu od pre vise desetina godina i bilo bi smesno da se to mesa u istoj temi.

Jedna stvar je istorija moto sporta, a druga stvar su izvestaji sa aktuelnih moto takmicenja.


Upravo tako  (y)

Ovdije se ipak radi o slikama i dokumentima starim starim debelo preko 80 god.
Posto par godina vec sakupljam dokumentaciju i slike iz tog doba tj. Moto Sporta grada Vinkovaca radi ideje nekakve knjige -proslosti prema sadasnjosti .................Moto Klub Sremac---Moto Klub Vinkovci..............
Nazalost ,osobnog misljenja da je bilo sto od takvih ideja nemoguce danas odraditi.....ali bar ce ta knjiga ostati zauvijek.....gdje cemo prema sadasnjosti ugurati i nas klub koji na grbu nosi 1926.god ponosno ................

Do slika je tesko doci a ima ih , a od svega je najteze naci vremena jer ti ljudi koji su bili klinci u to doba prepricavaju to sa toliko zara(i vremena) da je to nevjerovatno ,,kao da je jucer bilo......i nisu dosadni ....iskreno






 
Zapisnici interesantni iz tih vremena............
 
motoklasik said:
Silvio Habat (br.1) i Ivan Sola (br.10), na trci na Miseluku, u Novom Sadu:




Na ovu utrku smo potegnuli iz Rijeke na jednom APN-u, dva pony expresa, automatic NT i jednim novijim automatikom.... putovali smo od četvrtka... :LOL: :LOL:
 
baxy said:
Na ovu utrku smo potegnuli iz Rijeke na jednom APN-u, dva pony expresa, automatic NT i jednim novijim automatikom.... putovali smo od četvrtka... :LOL: :LOL:

Baxy, jel se secas mozda koja je godina tacno bila?
 
frog said:
Ovdije se ipak radi o slikama i dokumentima starim starim debelo preko 80 god.

Te slike i dokumenta koja ti imas su pravi dragulji.
I ja imam nesto toga, doduse iz ne tako davnog vremena, ali tu negde, izmedju cetvrt i pola veka. Uglavnom dogadjaji iz moto sporta kojih se starije generacije jos i secaju.
 
već sam dosadan, al' neka...

 
motoklasik said:
Te slike i dokumenta koja ti imas su pravi dragulji.
I ja imam nesto toga, doduse iz ne tako davnog vremena, ali tu negde, izmedju cetvrt i pola veka. Uglavnom dogadjaji iz moto sporta kojih se starije generacije jos i secaju.

Ima toga dosta a i jos se sakuplja...
Prelistao sam svih 12str. na vasoj stranici bas da vidim ima li nekih imena iz Bg koju su na ovim papirima....
 
frog said:
Ima toga dosta a i jos se sakuplja...
Prelistao sam svih 12str. na vasoj stranici bas da vidim ima li nekih imena iz Bg koju su na ovim papirima....

To tvoje je bas dosta stara istorijska gradja.

Pre par dana sam u Vrscu gledao jednu sliku, smotra njihovog moto kluba iz 1930. godine, clanovi sa motorima. Kazali su mi da je gotovo nemoguce uci u trag onima koji su na slici. Pretpostavljaju da su uglavnom Nemci po nacionalnosti - tada ih je tamo bilo dosta a retko ko je posle II sv. rata ostao.

Od nasih koje sam ja poznavao a da su se bavili moto-sportom i pre II sv. rata je jedino pokojni deda Voja Ivanisevic.





 
@ M900 - ako imas podatke napisi koja je godina, gde je slikano i ko je na slici.

Ovo dole je Slavonska Pozega 1987. godine.
Na prvoj slici je start klase 80 ccm.
Na drugoj i trecoj slici je start i detalj sa trke u klasi 175 ccm.
Ni jedna ni druga klasa vise ne postoje u moto-takmicenjima...