Moze pomoc…desio se sudar tri vozila ne znam jesam kriv svaka pomoc je dobrodosla.

Tonimitro

New member
Znaci vozimo se u koloni i gospođa ispred mene kako bi prepustila automobil koji se ubacio neplanski naglo stisne kočnicu gdje nisam stigao odreagirati i udarim ju s traga a ona automobil ispred sebe. Vozio sam po ogranicenju da ne mislite da je nesto divlje. Zanima me je li uvjek kriv onaj tko je iza ili ima neka pravda ili slicno.
 
pravi katolik bi ti rekao opališ gospođi šamarčinu i uzmeš joj parsto eura za štetu..
 
  • Haha
Reactions: prpa
Kriv si. Nisi držao dovoljno rastojanje da bi mogao sigurno zaustaviti svoje vozilo u situaciji koja ti se dogodila.
 
  • Like
Reactions: prpa
Znaci vozimo se u koloni i gospođa ispred mene kako bi prepustila automobil koji se ubacio neplanski naglo stisne kočnicu gdje nisam stigao odreagirati i udarim ju s traga a ona automobil ispred sebe. Vozio sam po ogranicenju da ne mislite da je nesto divlje. Zanima me je li uvjek kriv onaj tko je iza ili ima neka pravda ili slicno.

Kriv si jer nisi držao potreban razmak.
 
Nema tu previse filozofije makar ti se cini da nije pravedno. Kriv si za udar u auto ispred tebe, a ovaj koji je ispred tebe je kriv za onog prvog. Gledaj s pozitivne strane, bitno da tebe jos netko nije naguzio u cijeloj prici.
 
  • Like
Reactions: Tonimitro
Vjerojatno ćeš ti biti kriv ako nemaš snimku ili neki dokaz.

Ali ne bih ja generalizirao da ako nekoga naguziš da si odmah ti kriv. I sam ZSCP kaže drugačije: Članak 52. "Vozač ne smije mijenjati način upravljanja vozilom naglim smanjenjem brzine kretanja vozila, osim u slučaju neposredne opasnosti".

Rusija je puna takvih što namjerno izazivaju takve sudare ali isto tako je baš zbog toga većina počela imati kamere na autima.

Ne znam kakva je sudska praksa kod nas sa takvim snimkama ali koliko sam pohvatao dosta ovisi od sudca do sudca.

Nema tu previse filozofije makar ti se cini da nije pravedno. Kriv si za udar u auto ispred tebe, a ovaj koji je ispred tebe je kriv za onog prvog. Gledaj s pozitivne strane, bitno da tebe jos netko nije naguzio u cijeloj prici.
Ne znam baš da je onaj ispred njega kriv zato što je udario prvog. Ako ja stojim na semaforu i netko me napuca i gurne na drugi auto ispred mene nisam ja kriv već je za sve kriv onaj koji nas je udario.
 
Znaci vozimo se u koloni i gospođa ispred mene kako bi prepustila automobil koji se ubacio neplanski naglo stisne kočnicu gdje nisam stigao odreagirati i udarim ju s traga a ona automobil ispred sebe. Vozio sam po ogranicenju da ne mislite da je nesto divlje. Zanima me je li uvjek kriv onaj tko je iza ili ima neka pravda ili slicno.
Plus da se nadovežem zena je vozila na glavnoj cesti iza nje druga gospođa i ja te je ta zena iz prvog automobila naprijed skroz odlucila naglo zaustavit kako bi propustila auto sa sporedne ceste bez ikakvog upozorenja nas iza te sam ja pritom udario gospođu ispred i ona u nju. A bili smo kao u maloj koloni od 3-5 auta