moze POMOC?

Status
Not open for further replies.

bella

New member
Kako sam nova u svijetu motora, a u planiranju sam kupnje svog prvog skutera, imam par pitanja..  :misli:
Koje su prednosti i mane 2taktnih i 4taktnih motora do 50ccm? Koja je razlika i po Vama koji je najbolji?
Nasla sam jedan skuter na njuskalu i jako me interesira Vase misljenje o njemu:

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/kymco-agility-city-50-cm3-oglas-5500008

Ako imate bilo kakvih savjeta vezano za ovaj ili koji drugi skuter, preporuke i slicno,,sve je dobrodoslo!  :mrgreen:

HVALA!
 
Kao i u svemu drugome, kolicina nofca koju si spremna odvojiti za skuter ce definirati puno toga.
U principu, kupit ces 4t skuter jer ne zelis da ti kosa smrdi po dvotaktolu (ima jos razloga ali ovaj je najbitniji :mrgreen:)
O tome koja marka i koji model nakon sto nam das planirani budzet.
 
Pa u principu nebi volila ic priko 1000 € sto ukljucuje i registraciju tog skutera..
 
Kymca san nasla na njuskalu i cini mi se ok,,al kazen, nerazumin se bas dobro pa evo...
U krajnju ruku, zelin neki od 50cc, da mu je potrosnja mala, lako nac djelove, da se ne kvari brzo,da je jednostavan i to je to,,ako znate nesto..samo pisite...
 
Pa što ne bi mogla  :D  Kymco dobar izbor za kvalitetu i nabrojano iako ne zvuči tako, a ovaj na njuškalu izgleda solidno ali je bio za rentanje što znači da mu je vjerojatno izvađena duša.

Pogledaj i piaggio nrg, gilera runner, aprilia sr, yamaha aerox koje za te novce već možeš nać u dobrom stanju. Sa 4t 50 ccm ti je opasno izać na malo otvoreniju cestu jer nemiču smjesta. Za većinu ovih nekih lijevih marki vrijedi nisi dovoljno bogata da kupuješ jeftino a budžet ti je taman za nać pravi polovan skuter. Eto toliko od mene  (y)
 
Problem kod kupnje rabljenih skutera od 50 kubika je sto je 90% vlasnika istih golobrado.
Klinci ih naganjaju i sarafe po njima i prodaju ih najcesce kada ih zakolju do kraja.

Eh sad, treba naci tih 10% dobrih za sto ti treba netko tko zna sta i gdje da trazis. Mi ti prek foruma nemremo pregledati skuter.

Fokusiraj se na to da nadjes skuter sto novijeg godista od sto starije osobe sa sto manje km a model/marka neka ti bude u drugom planu
 
sta kazete na ovaj:


http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/peugeot-speedfight-2-49-cm3-oglas-8055488
 
!gugi! said:
honda x8rs,nepoderivo.... (y)
Ma i yamahe su nepoderive vidi kolko ih dostavnih ima, ko koze se uspinju uz sve moguce. Samo su ti skuplje, treba joj nesto da sve skupa sa regom bude do soma. Mislim da je kymko skroz ok. I neznam ko je komentiral da bu ti od cvajkakta smrdila kosa, nis ne smrdi, samo moras stalno paziti da ne ostanes bez ulja, to zna biti dosadno. Moj savjet bi ti bio jedino veci kotaci, stabilniji za rupe i ostale prepreke koje nude nase ceste. Sretno s izborom
 
Lipa moja iz Seget Vranjica, pogledaj si nešto ka Piaggio Liberty. Ima ih dosta, cijena i omjer uloženo/dobiveno bi mogli bit povoljni, dijelova ima i u Konzumu, a za šesno žensko - lipo figura!!!

Ovaj Agility je dobar ali je meni bija malčice pretvrd kad san ga proba, a i kočnice su mu tvrde, bezosjećajne... Ali ne sumnjam da je kvalitetan i dugotrajan.
 
Pa da kupi deset godina star motor za te novce, zato kaj svaka susa gleda sesno komada na libertiju. To bi je stvarno usrecilo  :mrgreen:
 
Prvo pročitati generalnu temu o kupnji skutera od 50ccm:
> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,174149.0.html

A onda malo potražiti starije teme, jer je već x puta bilo govora o razlikama između 2T i 4T skutera.

Ukratko, 2T su nešto brži i jeftiniji za održavanje, ali tu je miris mješavine (iz auspuha), kojeg će biti svuda (kosa, odjeća, itd.). 4T ide nešto lošije, što može biti problem pri vožnji u dvoje, uzbrdo, ne-gradskim cestama, ali zavisi o situaciji, tipu prometnice, itd.

Moja osobna preporuka je ili Piaggio grupacija (Aprilia, Gilera, Vespa, Derbi) ili Yamaha.
 
Status
Not open for further replies.