mulci na maksi skuterima ;)

Ma ja ne vjerujem u to... ziher fotomontaža!!!  :LOL: :LOL: :LOL:

Pa ne mogu ti strojčeki ići tak daleko od svoje kuće... nisu to "pravi motori"...  :LOL: :LOL: :LOL:

Ovo je hrpa ludih, iskompleksiranih majmuna koja nema love a sanja o motorima.
 
Jučer sam iskoristio zericu sunca i par minuta suhe ceste da vratim akumulator u makinu, odem do pumpe naliti malo juhice u brentu pod sicem i onda pravac miniwash, konačno oprati okamenjenu prašinu i crnilo sa felgi još od prošle godine, a što mi je bilo jako teško na tim hladnoćama sagnuti se i to malo očistiti i ispolirati...

To mi je bila jedna emocionalna frustracija cijelu zimu, a opet mi se nije, ali fakat nije dalo čučnuti ili kleknuti na hladan pod podzemne garaže i opizditi koji đir za čišćenje felge... sada je i to riješeno.

Uglavnom, lijepo je ići na počinak sa emocionalnim mirom kako je pila spremna za moto-susret, a i još koječega... servis je obavljen prije 50-ak km, juha je u bačvi, makina čista i ispolirana, koferi spremni, još samo nakon plaće na novu registraciju i do toplih dana nabaviti nove gume, i spreman sam za sve...

Prva vožnjica mi je bila sa određenom dozom opreza, ipak imam respekta prema još uvijek hladnoj cesti i hladnim gumama (koje su mi već naplatile zaborav tih činjenica, istina-i-Bog na minus 5, ali ipak... pušem i na hladno!), ali svakim kilometrom sam osjećao da je do povratka u puni feeling i osjećaj sigurnosti na motoru još samo par desetaka kilometara...  (y) (y)
 
zašto iskompleksirani :misli: neki ljudi vole automatike :mrgreen:
 
Sledgehammer said:
Ma ja ne vjerujem u to... ziher fotomontaža!!!  :LOL: :LOL: :LOL:

Pa ne mogu ti strojčeki ići tak daleko od svoje kuće... nisu to "pravi motori"...  :LOL: :LOL: :LOL:

Ovo je hrpa ludih, iskompleksiranih majmuna koja nema love a sanja o motorima.

(y)
 
Slažem se s M12.

Vidi se da su Američani... a oni pak nisu nikad u životu "šaltali"....  :D
 
Ovog ljeta u splitu je bila grupa od cca. 10 njemaca istih godina kao ovi gore, sa ljepšim polovicama i svi redom sa X9 ali u kubikažama do 250 ccm, ne više
 
M12 said:
zašto iskompleksirani :misli: neki ljudi vole automatike :mrgreen:

Ma i ja ih volim... pa sam bio i nemalo ciničan u tom komentaru, jer se pokazuje da one moje misli i djela sve više postaju realna činjenica, bez obzira što je otpor još jak... but, resistance is futile!!

Gledano tehnički, mnogi automaticima zovu strojeve koji i nisu automatici, ali ih zovu tim imenom jer tako pokrivaju grupacije onih motocikala koji nemaju mehanički mjenjač, bolje rečeno ne mijenja brzine vozač nego se mijenjaju automatski. Još bolja fora je u tome što ove pile većinom nemaju brzine, već imaju jednu jedinu brzinu i kontinuirani variomatski prijenos.
 
Sledgehammer said:
Ma i ja ih volim... pa sam bio i nemalo ciničan u tom komentaru, jer se pokazuje da one moje misli i djela sve više postaju realna činjenica, bez obzira što je otpor još jak... but, resistance is futile!!

Gledano tehnički, mnogi automaticima zovu strojeve koji i nisu automatici, ali ih zovu tim imenom jer tako pokrivaju grupacije onih motocikala koji nemaju mehanički mjenjač, bolje rečeno ne mijenja brzine vozač nego se mijenjaju automatski. Još bolja fora je u tome što ove pile većinom nemaju brzine, već imaju jednu jedinu brzinu i kontinuirani variomatski prijenos.
Valjda su te sada skužili :mrgreen: :mrgreen: :cijpadrva: :bonk:
 
Sa Vespom jedino.  :mrgreen:
 
Pa di si ovo fjaka iskopo..... :LOL: :LOL: :LOL:

I nema veze koji motor vozis (svak ima svoj ukus)  nego  kakvo je drustvo.... (y)
 
Moram priznati da sam bio dosta nepovjerljiv prema variomatskom prijenosu, dok ga jesenas nisam isprobao(burgman 250, od jedne frendice). Nakon pokušaja promjene brzine (umjesto kvačila ja sam stisnuo zadnju kočnicu i izazvao buru smjeha do suza u prisutnih), sve to skupa mi se svidjelo (y). Voziš se, dosta fluidno, udobno, ubrzanja su me ugodno iznenadila, i pomislio sam da ljudi ipak nisu blesavi kada kupuju maksi skutere. Za cirka 30 000 - 45 000 kuna imaš udobnost turera, potrošnju upaljača, i voziš se bez stresova. Variomat te jednosavno ulijeni, nema šaltanja(jedino na što se treba naučiti) i voziš se. I sa financijske strane gledano, tko se voli puno voziti, zaista je povoljno. Mala kubikaža, manje novaca za osiguranje, cijenu i potrošnju već sam spomenuo. I to bi bilo to. :skuter: 
 
r.e.! said:
Moram priznati da sam bio dosta nepovjerljiv prema variomatskom prijenosu, dok ga jesenas nisam isprobao(burgman 250, od jedne frendice). Nakon pokušaja promjene brzine (umjesto kvačila ja sam stisnuo zadnju kočnicu i izazvao buru smjeha do suza u prisutnih), sve to skupa mi se svidjelo (y). Voziš se, dosta fluidno, udobno, ubrzanja su me ugodno iznenadila, i pomislio sam da ljudi ipak nisu blesavi kada kupuju maksi skutere. Za cirka 30 000 - 45 000 kuna imaš udobnost turera, potrošnju upaljača, i voziš se bez stresova. Variomat te jednosavno ulijeni, nema šaltanja(jedino na što se treba naučiti) i voziš se. I sa financijske strane gledano, tko se voli puno voziti, zaista je povoljno. Mala kubikaža, manje novaca za osiguranje, cijenu i potrošnju već sam spomenuo. I to bi bilo to. :skuter: 
Sve ovo stoji, al 250ccm je premalo za dulja putovanja.
Bio sam ja svugdje s ovim svojim čudom, al 20 KS je premalo. A svi u klasi su tu negdje sa snagom i performansama

500ccm već mora bit uredu, ali ipak mislim da će mi sljedeći motor bit neki putni enduro - ako financije dopuste
 
alfred stokes said:
Sve ovo stoji, al 250ccm je premalo za dulja putovanja.
Bio sam ja svugdje s ovim svojim čudom, al 20 KS je premalo. A svi u klasi su tu negdje sa snagom i performansama

500ccm već mora bit uredu, ali ipak mislim da će mi sljedeći motor bit neki putni enduro - ako financije dopuste

I to je u redu :wink:
Čuo sam za tipa iz Osjeka, koji je na svom Beverly 200 obišao cijelu Europu. Sa njime je bio in na nogometnom prvenstvu u Portugalu. Beverly je karakterističan po tome što je obojan kao naša šahovnica.
Sve ovisi o tome u čemu uživaš i što te veseli. Ja osobno nekako volim male kubikaže, mada nemam ništa ni protiv velikih.
Ja sa svojom Vespom od 150ccm stignem svugdje :skuter:
Bitno  da smo u pokretu, što ne? :skuter: :skuter:
 
Ma znam da se stigne svuda, al ima situacija kad treba rezerva snage
Doduše nisan napomenul da je cura dosta s menom prošla na skuteru, a tada pogotovo treba malo više force ;)