Museo Morbidelli-Pesaro

CAGIVA#1

New member
Pozdrav svima, ja vam se prvo izvinjavam zbog mog hrvatskog jezika, al ipak ja mislim da pričam bolje nego vi slovenački jezik :mrgreen:

Ove godine smo bili u Misanu na World Ducati Weeku, i jedan dan izkoristili smo za ogled muzeja motocikala u Pesaru, muzej je privatna zirka gospodina Giancarla Morbidellija, vlasnika tvrtke  Morbidelli nekad i ekipe u GPju. Njegove motocikle Morbidelli i MBA vozili su največi asovi, Angel Nieto, Gilberto Parlotti, Graziano Rossi, Marco Lucchinelli i drugi.
Ja kad sam rezervirao ogled nisam ni znao, da če nas dočekati gospodine Morbidelli osobno i nam pokazati svoju kolekciju, tako da je bilo ovo jedno krasno iskustvo i velika čast. Ako ne vidiš u živo s kakvo radostjo on  priča o motociklima i događanju nekad, ne možeš znat kakav je entuziast (y)

Motocikli su od početka 1900 i tamo negdje do 1995

Ukupno ima oko 300 motora u muzeju, dole na fotkama ima ih samo nešto malo zanimivijih, ali ipak je svak na svoj način zanimiv

Ovo je restavriran Benelli


Red najstarijih motora


MV Agusta


Gilera Saturno 500


Benelli 250, 4 cilindra sa kompresorom, jedini na svijetu


Norton Manx 500


Ducati GP 125, 4 cilindra, jedini na svijetu, motocikal je bio ukraden na utrki i poslije puno godina po djelima su ga uspjeli dobit nazad, šasija došla je iz Yuge :), motor iz Amerike,...


Maseratti motor


Honda CB 125, 2 cilindra


Morbidelli motori, sve motocikle je skonstruirao g.Morbidelli


Ovog je vozio Angel Nieto




Ovo je prototip koji ima alu šasiju i tank iz jednog djela, gore na motoru je moja cura za koju je gospodine Morbidelli htjeo da sedne gore :D


Yamahe TZ


Motor Sandroni, prvi motor Valentina Rossija, s njim je osvojio talijanski kup 125 kad mu je bilo 15 godina


Ducati 851 SBK , vozač Raymond Roche


Morbidelli Touring 850 V8 motor, nikad u serijskoj proizvodnji, samo 4 motocikla postoji, jedan kod njega, jedan u Ameriki i dva u njemačkoj


I još za kraj jedna fotka sa Morbidellijem, i jedno par naših članova Ducati klub Slovenija, i trojica mojih prijatelja ducatista iz Engleske

 
i moj stari je vozio Morbidelli i mislim da je upravo na njemu osvojio prvo prvenstvo YU ... ali moram ga pitati ... u to vrijeme je mijenjao motore ko čarape...  :mrgreen:

a slike su ti odlične ...  (y)i to svakako treba doživjeti ..  (y)
 
prekrasan muzej, 300 motora  :misli: -pola dana za pregledati!  (y) ako imaš još fotki slobodno stavi da vidimo!

 
evo jih još par

prvi Moto Guzzi pripreman za utrke


ovaj Zundapp je u Pesaru od drugog svjetskog rata kad su ga SS-ovci pustili posle rata tamo, registrska plata je original


Parilla


Mondial


Matchless G50


Ducati 100ccm s prerado mašine koju je sredio gospodine, i z ovim motorom je dvije godine nazad odvozio neki oldtimer rally u Italiji


zanimive tehničke stvari




ovo je pravi batmobil  :afro:


Benelli quattro 350