Mz ili tomos

Status
Not open for further replies.

reljacmat

New member
Dobro večer, uskoro ću biti na dva kotača (položena B kategorija i A1) i zanima me što se više isplati, Mz ili tomos. Naime, čitao sam malo po forumima i vidio da ima ljudi koji ili hvale ili pljuju mz, a za tomos znam da je kvalitetan i da ima dijelova. Kada krenem na dva kotača htio bih nešto dvotakno i jednostavno za popraviti (tomos) a možda malo kompliciranije (mz), potreban mi je motor koji će moći izdržat neko malo veće putovanje (normalno kada se izvježbam prvo po gradu i okolici, ne odmah na putovanje) a da npr. ne zariba i da po mogućnosti može voziti dvije osobe bez većih problema, obožavam old school motore i budget mi je ako se sve poklopi do 10 000kn znači cca 1500 eura, razmišljao sam o tomosu t14 sa nekim kitom i malo natuniran ili mz es 150/1 aka televizor (ovaj motor je toliko ružan da je lijep a imam posebno mišljenje prema njemu jer je tog vozio moj djed punih 20 godina). Što se više isplati, što će duže držat i stanje sa dijelovima i neka općenita iskustva sa tim starim mzejcem (porez,registracija itd.). Hvala i lp.
 
kaj ne vidis da krece zabrana zvajtakta,jos malo  pa ne bumo smjeli ni dihati bok (y)
 
E ovakve teme volim i sretno ti zelim da nades dobar primjerak.
Volim isto stara vozila,nebitno o marki ili vrsti vozila.
Sretno.  (y)
 
Etz250


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
za tomosa ima dijelova,ima i trgovina u Rijeci koja salje dijelove a i nisu preskupi. za duza putovanja ako ti ne smeta sto je spor,moze se ici,ja sam isao po 400km u jednom smijeru sa apn4.
ako uzmes tomosa vjeruj mi da ce ti standardna masina brzo dosaditi ako mislis cesto ici na dalje puteve...
 
ts 250 500 eur
Paljenje - gotronic 130
Auspuh ne diraj
Dell 30 cca 400 kn
Malo farbe i cr sic

I vozaj i uživaj, nije Tomos za vozikanje po svijetu...
 

Attachments

  • 7504C7D9-AEB8-410C-BD4A-9A403C67BECB.jpeg
    7504C7D9-AEB8-410C-BD4A-9A403C67BECB.jpeg
    99.4 KB · Views: 220
  • C5826129-E536-47CB-B66D-4B8606B875D2.jpeg
    C5826129-E536-47CB-B66D-4B8606B875D2.jpeg
    68.7 KB · Views: 283
  • 4AD29BB4-7F6D-4820-BC04-6CEB8A4D7EE0.jpeg
    4AD29BB4-7F6D-4820-BC04-6CEB8A4D7EE0.jpeg
    50.5 KB · Views: 211
Ako nađeš dobar primjerak onda uzmi svakako rađe MZ.
Ja imam MZ ETZ 150 i s njim se da putovati. On je puno bolji od mog starog MZ ES 150 (televizor) koji je imao puno slabije kočnice, mali volan, neupravljiv, neudobniji itd....ali da karizmatičnog izgleda..

Upravo dovršavam i APN 6, ali on je znatno sporiji i neudobniji od MZa i radim ga za gušt i iz neke nostalgije pa za otić na kavu do grada tu i tamo...


 
sladjan90 said:
za tomosa ima dijelova,ima i trgovina u Rijeci koja salje dijelove a i nisu preskupi. za duza putovanja ako ti ne smeta sto je spor,moze se ici,ja sam isao po 400km u jednom smijeru sa apn4.
ako uzmes tomosa vjeruj mi da ce ti standardna masina brzo dosaditi ako mislis cesto ici na dalje puteve...
Još malo i biti ćemo kolege. Honda CBR 600f se prodaje. Za neko vrime a onda se kupuje cb 450 1997.
Prodaje se ovo:

2yuaihs.jpg


Za prvu ruku kupuje se ovo:

152htuf.jpg


Zatim dolazi ovo:

2rfvgk4.jpg


Da bi se dobilo ovo:

30cswsz.jpg



 
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/mz-etz-251-250-cm3-oglas-28054914

I voziš se bez beda.
Gotronic paljenje za 50e i staneš samo točiti ili kad zbušiš gumu.
Tomos je za po doma.
Imam 2 Tomosa i 2 MZ i znam kaj ti pričam.
(y)
 
Ako imaš A1 kategoriju i hoćeš vozit legalno,onda možeš birat između Tomosa E90 (oni od 50 kubika su dobri za po gradu,ali ja osobno nebi išao ne neko duže putovanje ili vozio suvozača na njima,iako se može) i MZ-a 125 (ali koliko vidim kod nas je rijedak,na njuškalu sam našao samo jedan https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/mz-es-125-1-oglas-18293049 ).
Ako ipak hoćeš nekaj jače,onda nekaj tipa ES150, ES175, TS150, TS250 ili ETZ250,toga ima dosta po oglasima i nisu skupi.
 
Da, razmišljao sam o problemu malog volana kod es modela, etz 150 sam nailazio na njuskalu ali kako je krenulo njv ću kupiti tomosa 14icu i staviti neki kit od 70 kubika, veći fergazer i španaj, nezz zašto ali tomos mi je draži zbog jeftine registracije i nema poreza a kod brzine mi ne smeta toliko jer općenito nisam toliko nabrijan na brzu vožnju pogotovo po gradu, da idem 60/70 ja sam sasvim zadovoljan i nebi mi bio problem po staroj cesti do pule npr. i tako ( meni nije bitno kada stignem nego je bitno putovanje). Još da nadodam da ja nisam nešto posebno težak ni visok (60kg/177cm). Hvala vam svima na odgovorima ako netko ima nešto za nadodat slobodno jer će tema ostat otvorena, a idući motor u planu tamo nakon dvije ili tri godine bi njv bio virago 535 ili kle 500.
 
Staviš na 14-icu karb od Agrie i ideš bez problema stotku, samo tad će i popit 10 litara .
 
reljacmat said:
Dobro večer, uskoro ću biti na dva kotača (položena B kategorija i A1) i zanima me što se više isplati, Mz ili tomos. Naime, čitao sam malo po forumima i vidio da ima ljudi koji ili hvale ili pljuju mz, a za tomos znam da je kvalitetan i da ima dijelova. Kada krenem na dva kotača htio bih nešto dvotakno i jednostavno za popraviti (tomos) a možda malo kompliciranije (mz), potreban mi je motor koji će moći izdržat neko malo veće putovanje (normalno kada se izvježbam prvo po gradu i okolici, ne odmah na putovanje) a da npr. ne zariba i da po mogućnosti može voziti dvije osobe bez većih problema, obožavam old school motore i budget mi je ako se sve poklopi do 10 000kn znači cca 1500 eura, razmišljao sam o tomosu t14 sa nekim kitom i malo natuniran ili mz es 150/1 aka televizor (ovaj motor je toliko ružan da je lijep a imam posebno mišljenje prema njemu jer je tog vozio moj djed punih 20 godina). Što se više isplati, što će duže držat i stanje sa dijelovima i neka općenita iskustva sa tim starim mzejcem (porez,registracija itd.). Hvala i lp.

definitivno tomos. o tom mz-u 150 uopce ne razmisljaj, ako se mislis legalno voziti, posto imas a1 i ogranicenje na 125ccm i max. 11kw.

Gesendet von meinem MI 8 mit Tapatalk

 
Status
Not open for further replies.