na koliko se...

Slickovi za po cesti(i to jos najvjerojatnije oni sa grobnika....sto ljudi naprave par krugova pa bace)....neznam bas koliko je to pametno....za ih dovesti u temperaturu....vrlo tesko...a da ne pricamo u zimskim periodima :(. Inace pumpa se kao svaka guma 2.5 naprijed....2.9 nazad. Ma kupi neke gume za svaki dan...nije to guma za nase ceste :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
Slickovi za po cesti(i to jos najvjerojatnije oni sa grobnika....sto ljudi naprave par krugova pa bace)....neznam bas koliko je to pametno....za ih dovesti u temperaturu....vrlo tesko...a da ne pricamo u zimskim periodima :(. Inace pumpa se kao svaka guma 2.5 naprijed....2.9 nazad. Ma kupi neke gume za svaki dan...nije to guma za nase ceste :palacdolje:
znam dosta ljudi kaj se vozi sa slickovima po cesti i kažu da su po ljeti bolji od normalnih guma :wink:

a pumpaju se isto ko i cestovne gume ali ne 2,5 2,9 nego cca 2,2 2,4
 
bikerboy said:
znam dosta ljudi kaj se vozi sa slickovima po cesti i kažu da su po ljeti bolji od normalnih guma :wink:

a pumpaju se isto ko i cestovne gume
pa normalno da su bolji,ali samo zgrijani,a treba ih i držat zgrijane
 
Osim sto se sa slikovima ne bi trebao voziti po cesti, kod njih je potrebo ispustiti tlak. Manjak tlaka ima za posljedicu zagrijavanje gume, (to hocemo) i njeno brze trosenje (to necemo) :?
 
Sip said:
Osim sto se sa slikovima ne bi trebao voziti po cesti, kod njih je potrebo ispustiti tlak. Manjak tlaka ima za posljedicu zagrijavanje gume, (to hocemo) i njeno brze trosenje (to necemo) :?
ako se ne varam,postoje slikovi i za cestu
 
zlikavac said:
ako se ne varam,postoje slikovi i za cestu

Varas se :?
osim ako racunas gume kao Metzeler Racetec
 
zlikavac said:
ne,baš mislim na slick,bez ijedne šare

E koliko je meni poznato, takve gume NE smijes voziti po cesti :?
 
Sip said:
E koliko je meni poznato, takve gume NE smijes voziti po cesti :?
ma nije sad pitanje dal se smiju vozit ili ne
Vidio sam kod vulkanizera slick,i komentiram kak je za stazu,a veli on ne,ta je za cestu,sad da ga jeb.. nemrem se sjetit koja je guma bila,znam da je bila zadnja :mrgreen:
 
zlikavac said:
ma nije sad pitanje dal se smiju vozit ili ne
Vidio sam kod vulkanizera slick,i komentiram kak je za stazu,a veli on ne,ta je za cestu,sad da ga jeb.. nemrem se sjetit koja je guma bila,znam da je bila zadnja :mrgreen:
ima zakonom određeno postotak kolko treba biti šara na površini gume da bi guma bila homologirana za cestu

slikovi se po cesti po zakonu nebi smjeli vozit :wink:
 
zlikavac said:
al imaš i ove
http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogoDett.page?categoria=/catalog/moto/supersport&vehicleType=MOTO&menu_item=/products/catalog/supersport

znam tu ja imam otraga na motoru, smjesa je K2...a pošto i slikovi imaju smjese K0, K1, K2, mislim da je riječ o potpunos istoj gumi/smjesi samo su na ovoj izrezbarene šare zbog homologacije (y)

http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/supersport/none&vehicleType=MOTO&product_id=101371&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/SuperSport_Racetec.xml&menu_item=/products/catalog/supersport
 
bikerboy said:
znam dosta ljudi kaj se vozi sa slickovima po cesti i kažu da su po ljeti bolji od normalnih guma :wink:

a pumpaju se isto ko i cestovne gume ali ne 2,5 2,9 nego cca 2,2 2,4
mislim da je ovo najblizi odgovor,inace gume su prednja sc1(soft),a zadnja sc2(medium)
 
maRRin 06 said:
mislim da je ovo najblizi odgovor,inace gume su prednja sc1(soft),a zadnja sc2(medium)
Za stazu se pumpaju na manji tlak jer se na stazi zagriju(slick) na svoju radnu temperaturu, pa se poveća tlak i onda dođe na taj cca 2,5, 2,6... A na cesti nisam baš siguran ako se stignu zagrijati na radnu temperaturu, pa mislim da ih je opasno vozit po cesti.
Ako se varam, ispravite me.
I mislim da nema potrebe stavljati slick na cesti. Npr. cestovne BT002 RS, ne treba divljati da bi došle na radnu temperaturu, a drže tako da možeš voziti na nož(ako baš želiš) bez straha da će izgubiti grip...
I da ne spominjemo da su jeftinije...
Evo, moje mišljenje :wink:
 
Racetec K0,1,2 - za stazu
Racetec K3 je smjesa za cestu (ne vidim smisao, a gdje se sad Sportec M3??)
Ali to nisu slickovi već imaju pokoju šaru.

Slick se vjerojatno može lijepo koristit na užarenom asfaltu kad guma samo od sunca ima preko 60°  :mrgreen:

Dunlop "Redline" je slick za cestu.
Ne biste vjerovali kako mene živciraju ti debilni nazivi guma a nitko nema pojma o kakvim se gumama radi. Kakve su to "redline" slickovi a za cestu, k3 bi po nekoj logici trebao bit još tvrđa smjesa od k2 i savršena za grobnik ali ne, to je guma za cestu, a da ne spominjem corse, supercorse, diable 1 2 3... :mrgreen:
 
fable_d said:
Za stazu se pumpaju na manji tlak jer se na stazi zagriju(slick) na svoju radnu temperaturu, pa se poveća tlak i onda dođe na taj cca 2,5, 2,6... A na cesti nisam baš siguran ako se stignu zagrijati na radnu temperaturu, pa mislim da ih je opasno vozit po cesti.
Ako se varam, ispravite me.
I mislim da nema potrebe stavljati slick na cesti. Npr. cestovne BT002 RS, ne treba divljati da bi došle na radnu temperaturu, a drže tako da možeš voziti na nož(ako baš želiš) bez straha da će izgubiti grip...
I da ne spominjemo da su jeftinije...
Evo, moje mišljenje :wink:

Ajde da iskoristim topic i pitam gdje mogu naj jeftinije kupiti tu BT002 RS i koliko kosta.

Ako neko zna u Sloveniji gdje je ima, posto moram slijedeci tjedan tamo.
 
PRObike Bojan said:
Ja se bavim gumama vec 16. godina i jos nisam cul za cestovne slikove...  :misli:
nisu to slickovi za cestu,nego za stazu,ali se mogu liti vozit po cesti