na Pag i natrag..1.5.

marac_zg

Member
daklem.. :mrgreen:
kako su za 1.5. najavili idealno vrijeme za vožnju,a morao sam ionako ići na Pag,točnije do Novalje,palo mi je na pamet spojiti ugodno sa korisnim.. 8)
i tako sam se odlučio za rutu Zagreb-Karlovac-Korenica-Gospić-Baške Oštarije-Karlobag-Straigrad-Maslenica-Pag-Novalja..
plan je bio iz Korenice preko Bunića i Gospića doći na Baške Oštarije,ali sam u Korenici skrenuo raskrižje prerano  :mrgreen:,tako da sam si produžio rutu za kojih 50 km,ali nisam požalio..naime,cesta Korenica-Vrhovine-Gospić je apsolutno fenomenalna,odličan asfalt,taman zavojita i prekrasan krajolik..a kako se nikad nisam vozio tim krajevima,uživancija je bila potpuna.. 8)  
oduševio me i potez Gospić-Baške Oštarije-Karlobag.. (y)
potez Karlobag i Starigrad svi znaju,a po otoku Pagu sam guštao kao malo prase.. :mrgreen:  kao i svaki put kada se tamo vozim..
u Novalji sam obavio što sam trebao,pojeo,popio kavicu,otišao do Zrća baciti pogled na Slovenke na "spring-break-u"  :mrgreen:  i krenuo natrag put Zagreba..

za povratak je ruta bila Novalja-Pag-Maslenica-Gračac-Karlovac-Zagreb..stara provjerena ruta,ali i dalje dobra..bi osam zadovoljan kada mi je putno računalo pokazalo prosječnu brzinu na potezu Novalja-Korenica 86 km/h,kao i Korenica-ZG 80 km/h..potrošnja mi opet nije prelazila 3,5 l/100 km.. (y)

sve skupa: cca. 750 km,krenuo u 8 iz Zg-a,u garažu se uparkirao u 20:30h..
mali milijun raznoraznih buba je skončalo život na mojoj šajbi,viziru i prednjem oklopu,a toliko pretjecanja kao što sam u subotu obavio nisam u cijelom dotadašnjem životu na dva kotača..:mrgreen:

par slika:

09f6489e.jpg
9b8a0d18.jpg
5790afe6.jpg

d6aa1096.jpg
ce263ee7.jpg

58cd5802.jpg
c8cc4b72.jpg
b68504b0.jpg

727ccbfe.jpg
ce643ccc.jpg




 
A gdje su slovenke?  :misli:  :mrgreen:
 
znači to si ti bia jer sam te vidia na zrću,mislim da si bia cili u crno,ja sam bia sa autom i taman si proša pored mene
 
Nisam jak al sam brz...  :mrgreen:
 
a jesi znao da si stavio slike 3072x2304 757kb? da si stavio duple slike? da si stavio slike okrenute na krivu stranu?

lako za slike koje su duple i krivo okrenute,ali daj pripazi sljedeci put na velicinu slika,nitko ne radi upload slika u velicini sa digitalnog aparata...
 
malaga said:
a jesi znao da si stavio slike 3072x2304 757kb? da si stavio duple slike? da si stavio slike okrenute na krivu stranu?

lako za slike koje su duple i krivo okrenute,ali daj pripazi sljedeci put na velicinu slika,nitko ne radi upload slika u velicini sa digitalnog aparata...

jbg,sorry..napomenuo sam da se prvi puta zabavljam sa time..slobodno ih uredi..
a što se tiče duplih,siguran sam da niti jedna nije bila dupla.. :misli:
 
marac_zg said:
jbg,sorry..napomenuo sam da se prvi puta zabavljam sa time..slobodno ih uredi..
a što se tiče duplih,siguran sam da niti jedna nije bila dupla.. :misli:
nema problema ovaj put,ja sam smanjio,okrenuo i poslozio...

sedma po redu je bila dupla...
 
madirr said:
znači to si ti bia jer sam te vidia na zrću,mislim da si bia cili u crno,ja sam bia sa autom i taman si proša pored mene

je,samo su mi hlače bile plave.. :mrgreen:
dobro,i kaciga mi je tamno siva.. :mrgreen:
 
malaga said:
nema problema ovaj put,ja sam smanjio,okrenuo i poslozio...

sedma po redu je bila dupla...

zahvaljujem.. (y)
bit će bolje idući put,dok se malo uvježbam,otkrijem opcije i tako to.. :mrgreen:
prošli put ste me zezali zašto nemam slika.. :mrgreen:

Bleki said:
Dobra kilometraža i cool ruta za vožnju. Bravo!  (y)

hvala.. (y)
ruta je stvarno predobra,mislim da sam otkrio koji ću pravac ubuduće koristiti kada idem na more.. :mrgreen:
 
marac_zg said:
zahvaljujem.. (y)
bit će bolje idući put,dok se malo uvježbam,otkrijem opcije i tako to.. :mrgreen:
prošli put ste me zezali zašto nemam slika.. :mrgreen:
eto nevalja kad ne stavis slike a nevaljani ni kad stavis :mrgreen: zezam se,super voznja i slike (y)
 
djir je do jaja, bili prošili vikend (bez Paga), a slike sam stavljaj kak očeš u koj rezoluciji ošeš, to bu moderatori sredili, al nemoj u veličini slika sa digitalnog aparata, samo u veličini analognog (pitaj malog Guttia kak)
 
Odlican đir! (y)


Vezano uz upload slika:

> Preporucam smanjivanje na dimenziju 800x600 za "vodoravne" fotografije, i 1024x768 za "okomite";
> Za smanjivanje slika mozes koristiti alat Microsoft Picture Resizer iz Microsoft PowerToy grupe aplikacija;
> Picture resizer skines OVDJE.
> Nakon instalacije, samo uđes u folder sa slikama, desni klik na sliku i odaberes "Resize Pictures", te zeljenu velicinu;
> Mozes oznaciti i grupu fotografija i uciniti isto;
> Na taj nacin smanjujes dimenzije i velicinu u KB/MB kako upload i kasnije pregled nebi trajao predugo i uzimao nepotrebno previse prometa;
> Slike mozes uploadati kao attachment (privitak) postu, ili preko nekog online image hostera - preporucam www.imageshack.us ;
> Slike jednostavno uploadas na njihov server i kopiras kodnu liniju "forum code";
> Preporucam preskakanje redova između kodova u postu, zbog preglednije poslozenih slika.

Nadam se da sam pomogao.

LP. (y)
 
biker4life said:
> Picture resizer skines OVDJE.

odlična stvar  (y) i ja preporučam svima, 2 klika i fotka smanjena

btw super đir, mogao si više fotkat prirodu okolo ali bit je u vožnji  :mrgreen:  (y)
 
da sad ne citiram svakoga,zahvaljujem svima na pohvalama za vožnju i slike.. (y) 
kad smo već kod fotki,hvala i na objašnjenjima kako ih pravilno staviti,bit će bolje idući put.. (y)  doduše,promislit ću još koji put da li ću ih stavljati,jer kako me malaga oprao,sve mi neugodno bilo.. :mrgreen:  sva sreća da nisam stavio sve koje sam poslikao jer bi malaga dobio živčani slom.. :LOL: 
 
ma ne sekiraj se..dobre su one ovako uvećane  (y) inače slike su odlične.  (y)