Na SPS-u sa 70 godina

M900

Active member
Evo i mog motora i manekena koji samo na prvi pogled ne paše na motoru, ali ima jedno ali ...



Šezdesetih godina prošlog stoljeća kada neki, ili mnogi od vas nisu bili niti rođeni ovaj čovjek je vozio PH i PJ u klasama 50 i 125 ccm, generacija i prijatelji bili su mu legende moto sporta: Nikola Mika Šnjarić, Stjepan Štef Rogan, Branko Bevanda, Jovica Paliković, Vilko Sever, Mario Kosić i ostali.
Sve te ljude imao sam sreću i sam upoznati aktivni su bili samo Kosić i Sever, a kod ostalih utrkivanje je bilo odavno iza njih.

I tako 30.09.2011. moj otac je slavio 70-i rođendan i pogodite što je dobio za poklon?

Već odavno obilazi oko SPS-a i mjerka ga ispod oka, ali nikada nije forsirao isprobavanje, e ali za rođendan je organizirana probna vožnja na virovitičkoj obilaznici.

Oprema, kaciga, provjera, sjedanje na zagrijan motor(malo problematično jer je niži rastom i jedva dohvati nogama do poda, pa je trebao malo moje pomoći.
Instrukcije za kretanje, samo daj gasa i na kuplungu kreći jer je SPS podmukao kod kretanja i hoće krepat ako mu se neda dosta gasa, a sa njegovim kraćim nogama to može završiti neželjenim posljedicama.
I tako krene on prva vroooom, druga, opaaaa vidim ja digao se prednji točak u zrak jedno 20-30 cm, treća, četvrta i nestaju bećari u horizontu.

S nestrpljenjem i blagom nervozom čekam povratak, jer ipak ima on 7 banki.

Preko nadvožnjaka čujem grmljavinu i evo ga vraća se ... jeee  (y)
Staje motorista pored mene, ja primam za volan, on diže vizir i komentira:

"J..o te motor, tvrd je k'o greda, kakav to kvrgav rezervar ima, nemogu se sakrit' iza vjetrobrana(ima stari poveći trbuh pa mu smeta grba na rezervaru  :LOL:  ) pa me preko 160 km/h 'oće vjetar skinit s motora, nisam ni stig'o ušaltat' u 5. i 6., a već sam bio na kraju obilaznice."

Kažem ja njemu:"pa kako nisi stig'o šaltat' 5.i 6. obilaznica ima skoro 5 km?"
A on će meni:" Pa bogati, nisam još vozio motor kojem nisam stis'o gas do kraja i tako treća pun gas, četvrta i već sam se morao okretati  :shock: "

Naravno zadovoljan smješak na licu i komentar:
"Ipak ti nagodinu registriraj Monstera, to mi je bolji motor, na ovom imam osjećaj da bi s njim mog'o proć k'o s tenkom kroz zid"

Evo sad smo obadvojca zadovoljni, ja više nemoram davat' SPS-a starom za vožnju, a i on je probao i zaključio da super ide, ali mu je tvrd, previsok za 5 cm i smeta mu grba na rezervaru pa se nemože"polegnit" po motoru  :rolleyes:
 
M900 said:
Evo i mog motora i manekena koji samo na prvi pogled ne paše na motoru, ali ima jedno ali ...


Eeeeeeee, sjećam se kad je prije nekoliko godina tvoj stari pričao kako su nabavljali gume 60-ih godina! :mrgreen:
I po kakvim se cestama vozilo... Jedino nisi nigdje napisao kako ti se stari zove, da forumaštvo zna. :mrgreen: (y)
 
M900 said:
A on će meni:" Pa bogati, nisam još vozio motor kojem nisam stis'o gas do kraja i tako treća pun gas, četvrta i već sam se morao okretati  :shock: "



(y) (y) (y)
 
karadolo46 said:

Ma ima još jedna legendarna kad je prije 10-ak godina probao GIXXER 1100, a nije imao kacigu:

pitamo mi njega: "Stari kako ide motor?"
a on će na to :"Ma sve dobro do 150, a onda mi krenile suze na oči, pa sam ga mor'o još malo po gasu da mi se suze razlete i da bolje vidim  :LOL:"
 
M900 said:
Ma ima još jedna legendarna kad je prije 10-ak godina probao GIXXER 1100, a nije imao kacigu:

pitamo mi njega: "Stari kako ide motor?"
a on će na to :"Ma sve dobro do 150, a onda mi krenile suze na oči, pa sam ga mor'o još malo po gasu da mi se suze razlete i da bolje vidim  :LOL:"



:LOL:                8)                (y)
 
M900 said:
Ma ima još jedna legendarna kad je prije 10-ak godina probao GIXXER 1100, a nije imao kacigu:

pitamo mi njega: "Stari kako ide motor?"
a on će na to :"Ma sve dobro do 150, a onda mi krenile suze na oči, pa sam ga mor'o još malo po gasu da mi se suze razlete i da bolje vidim  :LOL:"
e još ima špirita u ''staroj boci'' (y)
 
dida-1.jpg


evo i mog dide ... malo preko 70 ..... nekad vozio BMW-e .. DKV-e ... i slično ... stara banda...  :mrgreen:  (y)
 
(y) (y) za obojicu
Nadam se da ću doživjeti te godine i da ću još uvijek moći sjesti na motor i da će biti benge za 30-ak godina  :mrgreen:
 
Za mog ZZ Top ujaka već mnogi znaju, pa da se ne hvalim ponovo...
Svaka im čast, svima  (y)
 
samo se ovaj moj više ne vozi ...  :(

probao je malo uz-niz ulicu, ali kaže da ga je prošlo... i da ne može ...
 
M900 - e, sve  8)  (y)

ali ovo posebno:  :LOL:
M900 said:
"J..o te motor, tvrd je k'o greda, kakav to kvrgav rezervar ima, nemogu se sakrit' iza vjetrobrana(ima stari poveći trbuh pa mu smeta grba na rezervaru  :LOL:  ) pa me preko 160 km/h 'oće vjetar skinit s motora, nisam ni stig'o ušaltat' u 5. i 6., a već sam bio na kraju obilaznice."

- evo i ja danas malo "proučavao" jedan mat-crni R1 - sjednem na njega, ali ...  :oops:  :LOL:

ali ak' je srce mlado: "Nikad ne reci nikad!"


Nek stari još dugo ide: "Samo po gasu"  (y)  8)
 
      ...meni fali još (samo) 14 godina  :mrgreen:. Može izgledati puno, al kako je ubrzano krenulo prije desetak ljeta, to bude kao za dva tjedna...

     
 
  Ugoda je pročitati ovakvu priču i još kad znaš da je istinita onda samo ide  :naklon:

        Drž"te se samo  (y)
 
jedimaster said:
Auuuuuu , odlično  (y) da je meni barem te godine doživit a kamoli vozit motor  :mrgreen:
potpis  :wink:
 
"Skoro " pa smo godišnjaci.Fali mi još malo do njih.(8).Nadam se da ču ih dostić .                    Samo nek oni požive još dugo da mogu pričat i dalje o motorima.Ipak motorista osječa manje težinu godina . (y) (y)