Nakon pada sranje....

Aureus

New member
Ovako ,

Znaci posjedujem tzr-a 50  relativno je nov oko 6k km ....

od danas imam problem imao sam imao blagi sudar/pad  mislim da se nije nista shebalo osim maske i moje malo noge, isto tako je malo goriva iscurilo po lancu i mjenjaču,

dignem motor upalim sve ok nista ne curi samo plastika zaderana , ubacim prva, druga , treća sve ok .nakon nekih 1 km skuzim da nesto lupa sad koliko sam skuzio mislim da lanac lupa to jeste da je previse otpusten ,

inace jos jedan problem je nastao vezan za lanac ili mjenjac ja mislim ....  sad sam upalio motor sve ok ali cim ubacim u brzinu (nebitno koju) motor se ugasi nebitno na koliko okretaja radi i koliko dugo radi ...


Molim pomoc please , mrak je a u garazi nemam mjesta da sad pokusavam zatezati lanac , pa molim za savjete ..


P.S. to mi je prvi motor "ne-automatik"  pa i ne kuzim se bas...
P.S. 2  . molim bez komentara o izboru motora
 
po pitanju gasenja motora mozda imas na nogari onaj prekidac koji sprecava da krenes ako je nogara spustena pa ti se on pokida i zato ti gasi motor ,jer motor ako je na nogari moze radit jedinu u leru a cim ubacis u brzinu prekida mu struju i motor se gasi..
:misli: :misli: :misli:
a lanac jebiga vjerojatno ti je zeza i prije ali nisi toliko obraca paznju ali sad kad si pao sve ti se cini da nesto lupa da truze i da nesto ne valja....
provjeri ga i  po potrebi zategni...
 
gasenje nemoze imati veze sa lancem ili ? ...

nogara je dignuta , jedino budem pogledao da nije prekidac zaglavio ...


e da jos nesto bitno kako optimalno zategnuti lanac , mislim kad ubacim u brzinu koliko smije biti lufta i uopce kako se to radi , ne mislim na sami cin zatezanja nisam toliki noob znam koje vijke zategnuti otpustiti , nego me zanima motor mora biti u brzini ili ne? ugasen upaljen?  i tako to ... 
 
mora imati šteljere za lanc koji su vezani uz osovinu.....ugl...nije da ti solim pamet ali otiđi do mehaničara sutra samo da pogleda i provoza se da vidi da se neš negde ubil, da se ne kotač zacvikal i tako to........i ja sam se zdrobil na autocesti i mislil sam da je motor na pol a samo dvije plastike na satu, auspuh i tak niš jako........samo pomalu sad....
 
Aureus said:
gasenje nemoze imati veze sa lancem ili ? ...

nogara je dignuta , jedino budem pogledao da nije prekidac zaglavio ...


e da jos nesto bitno kako optimalno zategnuti lanac , mislim kad ubacim u brzinu koliko smije biti lufta i uopce kako se to radi , ne mislim na sami cin zatezanja nisam toliki noob znam koje vijke zategnuti otpustiti , nego me zanima motor mora biti u brzini ili ne? ugasen upaljen?  i tako to ... 

oko lanca ništa nediraj ak je motor u brzini jer prst ode dok trepneš. a preporučio bi ti da ga ni nepališ.

nije bitno jel u brzini il nije, labac treba uvijek imat isto lufta
 
probaj prstom micat lanac gore dole!kolko se sječam na tzru smije biti lufta max 3cm!

i probaj s prstom stisnut lanac kolko ide dole i vidi jer ti dolazi do zadnje vilice!

ako da onda ga zategni!

i dok ga zatežeš nikako nemoj da motor radi

i mislim da imaš kod ručke od kuplunga za otštekat taj prekidač pa vidi jer bu ti se onda gasio kad ga izbaciš iz lera
 
uspio sam rijesizti to sa gasenjem motora bio je zaribao prekidac (valjda) par puta nogara gore dolje i rijesio sam ....


lanac cu danas stelati , ima bas previse lufta jer ga mogu na zadnjem lancaniku i skinuti ...
 
Aureus said:
uspio sam rijesizti to sa gasenjem motora bio je zaribao prekidac (valjda) par puta nogara gore dolje i rijesio sam ....


lanac cu danas stelati , ima bas previse lufta jer ga mogu na zadnjem lancaniku i skinuti ...
zategni lanac onda i to je to!

po user manualu od tzra smije ti imat najviše 3cm lufta kad ga mičeš gore dole :wink: