Naljepnica Tehnicki Pregled

MotoDida

New member
Pozdrav MotoKolege,
Koji je aktualni zakon/pravilo o postavljanju naljepnice tehničkog pregleda na motociklima? Razumijem da je uvijek bilo negdje naprijed i na desnoj strani motora. Na mojem CB1000R je tesko naci dobro mjesto za tako (relativno) veliku naljepnicu bez da pokvari "look" motora.
 
Pozdrav MotoKolege,
Koji je aktualni zakon/pravilo o postavljanju naljepnice tehničkog pregleda na motociklima? Razumijem da je uvijek bilo negdje naprijed i na desnoj strani motora. Na mojem CB1000R je tesko naci dobro mjesto za tako (relativno) veliku naljepnicu bez da pokvari "look" motora.

Ja kad sam kupio motor sam ju zalijepio na desnoj vilici taman ispod clipona. Nakon 2 godine na prvom tehničkom ovaj koji je pregledavao motor je samo novu zalijepio preko nje i ništa nije komentirao. Jedino me nervira što sam ju ja malo ukoso zalijepio i mislio sam da će on skidat staru i stavit novu, ali je on i novu zalijepio ukrivo. Tako da se moram dogodine sjetit reć mu da mi stavi naljepnicu među papire pa da ju sam zalijepim doma
 
Naljepnica nikad na motoru,uvijek u novcaniku,nove kamere je snime,kao da su tablicu snimile,zadnjih deset godina ih nemam naljepljene,nikad me drot nije pito za to...
 
Naljepnica nikad na motoru,uvijek u novcaniku,nove kamere je snime,kao da su tablicu snimile,zadnjih deset godina ih nemam naljepljene,nikad me drot nije pito za to...
A zasto je u novcaniku?
 
Meni na vilici ne snimi ...
Gle,kazna je ako je nemas 300kn,do sada u jedno desetak zaustavljanja me nisu pitali...da me pita,rekao bi da je novi vizir na motoru,da sam uzeo novu,ali je nisam zaljepio...slicno kao i lanac preko tablice,vozim se tako godinama...i da.me konacno zvekne zbog toga,u debelom sam plusu😁
 
Ja sam ju par godina na par motora isto tako nosio u papirima, al sad su me cca zadnje dvi godine na tehnickom molili da ju zalipim sam pred njima ali sam ih dobro sakrio ispod volana u plastike 😁
 
...ovako znam da mi ju nece snimit...
 

Attachments

  • 20211005_223202.jpg
    20211005_223202.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Ja sam ju par godina na par motora isto tako nosio u papirima, al sad su me cca zadnje dvi godine na tehnickom molili da ju zalipim sam pred njima ali sam ih dobro sakrio ispod volana u plastike 😁
Skines i za 20kn,mislim da je toliko,kupis novu
 
  • Like
Reactions: karadolo46
Moja je na desnom stapu vilice kod maske, vidi se lijepo kad je motor parkiran i volan okrenut u lijevo i zakljucan. Kad je ravan, ne vidi se :D

Iako i dalje mislim da je urbana legenda da kamere mogu snimit podatke sa naljepnice.
 
Dobio sam ima par mjeseci kaznu i dobra je rezolucija ali nisam siguran da se moze bas toliko pribliziti da vidi sitne brojke.