Nautičari - brodice, jedrilice, čamci......

koje razbacivanje brojevima.. ja uspio ulovit 10 cvorova sa svojom malom pasarom.. cist dovoljno za ic na ribe i ronjat, eventualno za neke koke posuncat malo.. 6.5 na pol gasa.. nisam se bavio detaljno potrosnjom jer me nije briga, imam uvijek 3 karnistra dodatna sa sobom ak zatreba :mrgreen: to bum sljedece godine istrazio
 
Bandit said:
996.
I F80BETL isto. A 115 do 6300. Da dalje ne nabrajam. :mrgreen:

Ja imam 115 BETL i na osnovu nje pricam. Propele koje su mogle vrtiti preko 5500 trosile su vise goriva i slabije isle tj omer litra po milji se sve vise smanjivao. Sad mi je na penti 17 i sve je kako treba

Btw prodajem novu propelu 15 za pente 70-130 Ks
 
Bandit said:
996.
I F80BETL isto. A 115 do 6300. Da dalje ne nabrajam. :mrgreen:

a zato moj Opti 75 jede takve za užinu :mrgreen:

1,5 litri sa kompresorom, troši tak nekak ko ta jamaha al trga 3 velke tube od nule


Srki
 
Srki said:
a zato moj Opti 75 jede takve za užinu :mrgreen:

1,5 litri sa kompresorom, troši tak nekak ko ta jamaha al trga 3 velke tube od nule


Srki
Opti 75 Horvatinčić edition :mrgreen:
 
magna said:
Ja imam 115 BETL i na osnovu nje pricam. Propele koje su mogle vrtiti preko 5500 trosile su vise goriva i slabije isle tj omer litra po milji se sve vise smanjivao. Sad mi je na penti 17 i sve je kako treba

Btw prodajem novu propelu 15 za pente 70-130 Ks
I 115 i 130 imaju max broj okretaja do 6300. S time da 115 ima najveću snagu na 5800, a 130 na 6300.
Propeler uvijek možeš promijeniti za neki bolji...bar ih ima na izbor.
Propele ne vrte na 5500 okretaja. Motori da. :mrgreen:
 
poco loco said:
...i ti misliš da si brz  :rolleyes: 



:mrgreen:

ko je reko da sam brz? :mrgreen:

guma ide lijepo do 36 čvorova, al ne vidim razloga da bi se tak pelal



Srki
 
zdravo kolege, imam kucicu na reci jednoj pa sam zainteresovan za kupovinu elektro motora...koristi li ko to, ima li neki savet da mi date u vezi tih motora?
imam sad mali johnson od 3.5hp ali stalno zeza carb... nebitno, za nase potrebe (da se prevezemo nekoliko stotina metara, ili kad odem da pecam) elektro motor bi radio super...
hvalaa
 
pa i honda bf20 se vrti do 6000, max snaga na 5500.. prije ce se desit da su ti dali krivi propeler da nemres postic okretaje nego obrnuto.. kao npr honda.. pa sam ga moral zmenjat, al nisam menjal promjer nego uspon i sad radi normalno i ne mrcvari se
 
Da neotvaram novu temu. Zanima me kako se brodom može odputovati u Kanadu.
 
trust said:
Da neotvaram novu temu. Zanima me kako se brodom može odputovati u Kanadu.

hgdKn6u.png
 
Mislim da ti brodica mora imati dozvolu za plovidbu na otvorenom moru (više od 12nm od obale ako se ne varam) i vrlo vjerojatno ti moraš imati C kategoriju.
 
einstein said:
Mislim da ti brodica mora imati dozvolu za plovidbu na otvorenom moru (više od 12nm od obale ako se ne varam) i vrlo vjerojatno ti moraš imati C kategoriju.

plovilo ti mora biti kategorizirano kao preko oceansko  :wink:
 
trust said:
Da neotvaram novu temu. Zanima me kako se brodom može odputovati u Kanadu.

Stavis brod u kontejner a ti uzmes kabinu s punim pansionom.
 
a kaj je sa entuzijastima koji prelaze ocean na jedrilicama, splavima i sl.? doduše ne uspiju svi, ali to nije pitanje...
 
kruns said:
a kaj je sa entuzijastima koji prelaze ocean na jedrilicama, splavima i sl.? doduše ne uspiju svi, ali to nije pitanje...

moraju imati brod, jedrilicu, splovilo koje je po maritimnim zakonima klasificiran kao preko-oceansko plovilo...