Nautičari - brodice, jedrilice, čamci......

WTF  :misli: :misli:  koncentrat antifriza u motore na Jadranu, u salonu temperatura 0. Nafta u kujcu jedva sam upalio motore, smrznuo se kao p...a  : shock: kakvo je stanje kod ostalih u moru ?
 

Attachments

  • IMG_39251.jpg
    IMG_39251.jpg
    177.4 KB · Views: 138
ma kakvo paljenje motora... spojiš na c-tek i spavaš mirno  :LOL:
 
einstein said:
Mislim da ti brodica mora imati dozvolu za plovidbu na otvorenom moru (više od 12nm od obale ako se ne varam) i vrlo vjerojatno ti moraš imati C kategoriju.

Bio sam izgleda malo neprecizan.Zbog operacije tumora na mozgu(imam ugrađene dvije titanijske ploćice u glavi),nesmijem letjeti avionom.Znači zanima me put brodom kao putnik.
 
Shtica said:
WTF  :misli: :misli:  koncentrat antifriza u motore na Jadranu, u salonu temperatura 0. Nafta u kujcu jedva sam upalio motore, smrznuo se kao p...a  : shock: kakvo je stanje kod ostalih u moru ?
Stavi cummins,palit ce i na -30 ;)
 
trust said:
Znači zanima me put brodom kao putnik.

Moj pajdaš, umirovljeni kapetan duge povidbe, kaže da teretni brodovi prevoze i putnike.
Znači, nađeš agenciju, kupiš kartu, ukrcaš se i ljenčariš na brodu do Kanade.

Jednom sam razgovarao s parom koji se vratio tako iz Južne Amerike (putovali su motorima po Americi). Rekli su da je bitno uzeti dovoljno knjiga za čitanje.

Naravno, postoje i druge varijante. Npr, iz Southamptona u New York kruzerom.
 
Postoje putničke kabine na nekim teretnim brodovima, svojedobno sam planirao tako do Venezuele. Problem je što put jako dugo traje, dosadno je, a tad je to bila kao neka fora pa je cijena bila veća od avio karte. Probaj proguglat, da se to naći na netu.
Usput, zašto se ne smije letjeti s titanskim pločicama?
 
mate said:
a tad je to bila kao neka fora pa je cijena bila veća od avio karte.

I sad je skuplje ploviti nego letjeti, ali treba uzeti u obzir i to da su ti osim prijevoza naplatili i troškove smještaja i prehrane za tih desetak dana.
 
mate said:
Postoje putničke kabine na nekim teretnim brodovima, svojedobno sam planirao tako do Venezuele. Problem je što put jako dugo traje, dosadno je, a tad je to bila kao neka fora pa je cijena bila veća od avio karte. Probaj proguglat, da se to naći na netu.
Usput, zašto se ne smije letjeti s titanskim pločicama?

biti dva tjedna na brodu i gledat samo more, bez mobitela, televizora i sličnih bedastoća meni se čini kao odmor iz snova.
 
kruns said:
biti dva tjedna na brodu i gledat samo more, bez mobitela, televizora i sličnih bedastoća meni se čini kao odmor iz snova.

Dok ne probaš nemoš znat !!
 
kruns said:
biti dva tjedna na brodu i gledat samo more, bez mobitela, televizora i sličnih bedastoća meni se čini kao odmor iz snova.


    :wink:

  https://youtu.be/CG5SouF96TQ 
 
kruns said:
biti dva tjedna na brodu i gledat samo more, bez mobitela, televizora i sličnih bedastoća meni se čini kao odmor iz snova.

Dok ne probaš nemoš znat !!
 
mate said:
Postoje putničke kabine na nekim teretnim brodovima, svojedobno sam planirao tako do Venezuele. Problem je što put jako dugo traje, dosadno je, a tad je to bila kao neka fora pa je cijena bila veća od avio karte. Probaj proguglat, da se to naći na netu.
Usput, zašto se ne smije letjeti s titanskim pločicama?

Koliko sam ja skužio kirurga,nesmijem letjeti avionom zbog nagle promjene tlaka,Isto nesmijem roniti. Vožnja motorom na more zbog prelaska Velebita i relativno brze promjene tlaka,a i nadmorske visine mi izazove jaku glavobojlu,ali me to neodvraća od vožnje. Prvi dan na moru provedem u krevetu sa hrpom tableta i onda sve ok.