Nek' kaže tko što ima... legende

Radanovic said:
Alex Barros vs Eric Granado (Moto2, prošle godine šampion CEVa) ... razlika 25 godina  :mrgreen:

Nevjerovatno, pa Alex Barros ima 48 godina ???

Po meni Barros je najtalentiraniji vozač svih vremena ali koji nažalost nikada nije uspio osvojiti titulu svjetskog prvaka.

Još mi je živo ostalo u sjećanju kad je 2007 na satelitskom pramac  ducatiju u Misanu pobjedio i Stonera i Capirossija na tvorničkim ducatijima a šef ducatija Filipo Preziosi sav bjesan nazvao šefa pramaca "to se više nikada ne smije ponoviti" (te godine stoner je bio svjetski prvak)
 
Svako toliko pogledam dali ima šta novoga o njemu, i nekidan naletim na ovo.

https://www.morebikes.co.uk/59405/anthony-gobert-beaten-almost-to-death-by-baseball-bat-wielding-house-intruders/
 
Andrija M said:
Nevjerovatno, pa Alex Barros ima 48 godina ???

Po meni Barros je najtalentiraniji vozač svih vremena ali koji nažalost nikada nije uspio osvojiti titulu svjetskog prvaka.

Uh, teske rijeci.
Ima ih u toj klasi, Goberta se prvo sjetim.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Andrija M said:
...
Još mi je živo ostalo u sjećanju kad je 2007 na satelitskom pramac  ducatiju u Misanu pobjedio i Stonera i Capirossija na tvorničkim ducatijima a šef ducatija Filipo Preziosi sav bjesan nazvao šefa pramaca "to se više nikada ne smije ponoviti" (te godine stoner je bio svjetski prvak)

U Misanu te godine je pobijedio Stoner, a Barros nije završio utrke ...

Možda si mislio Mugello, gdje je Barros osvojio 3. mjesto a Stoner 4. sa zaostatkom 0.056 s iza Barrosa.  :mrgreen: To je ujedno i jedina utrka, u kojoj je Barros završio ispred Stonera u sezoni 2007.
 
fp4492 said:
Možda si mislio Mugello, gdje je Barros osvojio 3. mjesto a Stoner 4. sa zaostatkom 0.056 s iza Barrosa.  :mrgreen: To je ujedno i jedina utrka, u kojoj je Barros završio ispred Stonera u sezoni 2007

Da da, uvijek pomješam Misano i Mugello  :mrgreen:

A inače to mi i logično da je to jedina utrka u kojoj je Barros završio ispred Stonera kad je Preziosi zabranio pramacu da se to više ne smije ponoviti (mugello je bila neka 5-6 od ukupno 18 utrka te godine)
 
s2r said:
Uh, teske rijeci.
Ima ih u toj klasi, Goberta se prvo sjetim

Gobert je neozbiljni igrač pa njega ni ne računam

Po meni Mamola, Pedrosa i Barros su vozači koji su svakako zaslužili 500/motoGP naslove a nikad ih nisu osvojili

Pogotovo kad ih usporediš sa "svjetskim prvacima" tipa:
Mario Lega 1977 u klasi 250 na (jedna jedina pobjeda u životu 1977 na preluku)
ili Jean-Louis Tournadre u 250 1982 godine (jedina pobjeda Nogaro i to još u bojkotiranoj utrci)
ili Manuel Herreros koji je 1989 bio svjetski prvak u klasi 80 bez ijedne jedine pobjede
ili Alzamora koji je isto bio prvak 1999 bez ijedne jedine pobjede

i da ne nabrajam dalje...
 
Alex je moga vozit jos 50.godima nikad.ga nebi osvojio. Isto ka.i Pedro

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
Andrija M said:
Gobert je neozbiljni igrač pa njega ni ne računam

Po meni Mamola, Pedrosa i Barros su vozači koji su svakako zaslužili 500/motoGP naslove a nikad ih nisu osvojili

Pogotovo kad ih usporediš sa "svjetskim prvacima" tipa:
Mario Lega 1977 u klasi 250 na (jedna jedina pobjeda u životu 1977 na preluku)
ili Jean-Louis Tournadre u 250 1982 godine (jedina pobjeda Nogaro i to još u bojkotiranoj utrci)
ili Manuel Herreros koji je 1989 bio svjetski prvak u klasi 80 bez ijedne jedine pobjede
ili Alzamora koji je isto bio prvak 1999 bez ijedne jedine pobjede

i da ne nabrajam dalje...
Nebi se slozio stobom da su ova trojica Mamola, Barros i Pedrosa zasluzili biti svjetski prvaci, budimo realni u vrijeme kad su vozili bilo je boljih od njih i zasluzeno su tamo gdje jesu, .. za biti legenda motosporta nije uvijet biti i svjetski prvak u najjacoj klasi, pa tako i na ovu  trojicu mozemo gledati ... (y)
Svojoj trojici je nesto falilo... Mamola je imao srce ko nitko, atrakciju, moment ludila kad nitko nije ocekivao , no bio je nestabilan po pitanju forme a to preneseno znaci nedovoljan broj bodova na kontu da budes "the best" .. no ako je netko ostao u sjecanju onda je to Mamola, podsjetimo se da je danasnji zagrebacki zavoj na Grobniku u vrijeme GP-a bio nazivan "mamolinim zavojem" jer je okupljao fanove iz cijele europe od kuda se dolazilo na GP  ...definitivno je bio miljenik ali i legenda ovog sporta, no ponavljam bilo je na kraju price boljih ili onih koji su znali sezonu uspjesnije odvoziti ... a jbg :wink:
Barros je ostavio veliki pecat u ovom sportu, uvijek pri vrhu, a nikad na vrhu...i definitivno je bio ikona svojeg doba , vozac koji je mogao promjesati karte tijekom utrke, no ponavljam, uvijek je bilo boljih od njega ... moram priznat da me Dovijeva karijera barem do sada dosta podsjeca na njegovu, ...Barros je zivuca legenda i drago mi je da je jos uvijek aktivan ... bravo  (y)
Za Pedrosu netreba trositi previse rijeci jer je jos frizak , definitivno je bio svake godine prekratak da bi uz Lorenza u formi, Rossia ili Marqueza mogao prismrditi tiuli prvaka, ... ne , definitivno nije zasluzio biti svjetski prvak u motogp, no napravio je lijepu karijeru, a kad je "imao dan", bio je nepobjediv ... i to je bio Pedrosa  :wink:  ja cu ga uvijek pamtiti kad se prvi puta kao "cudo od djeteta" pojavio u 125gp klasi i rasturao, da to su trenuci u njegovoj karijeri koje treba pamtiti ... gdje je kasnije nestao taj zar, srcanost, neznam, no iza njega ostala je lijepa karijera.
 
baxy said:
Nebi se slozio stobom da su ova trojica Mamola, Barros i Pedrosa zasluzili biti svjetski prvaci, budimo realni u vrijeme kad su vozili bilo je boljih od njih i zasluzeno su tamo gdje jesu

U pravu si da možda i nisu zaslužili, ali kad gledamo u odnosu na one gore nabrojane srećkoviće (Mario Lega, Herreros, Alzamora, Tournadre itd) onda svakako jesu

BTW zaboravio sam spomenuti i švicarca Kneubuhlera (3x viceprvak u 125 klasi) a koji je imao nesreću da vozi u vrijeme neprikosnovenog Angela Nieta. Negdje sam čitao da je imao neobičnu karijeru - bio je švicarski skijaški olimpijski reprezentativac u spustu a onda se zbog ozljede koljena morao ostaviti skijanja i sa nekih 26-27 godina počeo voziti moto trke. Vozio je u svim klasama od 50 pa do ondašnje 750 (i pobjeđivao) ali na samom vrhu nije bio nikada

Sličnu karijeru imao je mislim i Bonera koji je bio biciklista profesionalac pa se isto zbog ozljede u poodmaklim (za moto trkača) godinama prebacio na moto trke

 
10 godina...

 
Moram priznat da me ovo pogodilo, istina, ljudi odlaze , ali ovaj čovjek nam je svima ostao u jednom tragičnom sjećanju. Netreba podsjećati da je tada najbolji njemački vozač u gp250 klasi stradao na Grobniku i od tog trenutka postao vrlo teški invalid, skoro pa vegetirao. Njegovu životnu priču često uspoređuju sa Shumaherovom, a oboje su imali sreću da su uz njih bile žene koje ih nisu napuštale. Roth nije bio bogataš, rekli bi prije iz malo bogatije seoske familije ali Frida je ostala do kraja uz njega, vezanog za kolica i krevet.
Ostaje u sjećanju kao čisti fajter, sportaš, čovjek kojeg su svi poštivali ....

Počivaj u miru legendo (y)