Neki savjet za putovanje Mađarska - Slovačka?

Djoni_

Member
Kako unatoč prvobitnom planu za put do Grčke i Makedonije, u Makedoniji već kuha sa neredima, a u Grčkoj može lako zakuhati ako ne dobiju kredite, radim rezervni plan za sigurniji pravac Rijeka - Mađarska (Balaton) - Slovačka (Dolna Strehova) i neki sličan povratni pravac. Planirani polazak oko 15.08.2015. - svi savjeti i iskustva za navedenu dionicu dobro došli  :mrgreen:
 
Ak ne odeš na niske ili visoke tatre žali bože potrošenog goriva. Tud kud planiraš, sve je ravno kao tava ...i dosadno. Ja sam se prekjučer vratio ali sa Tari.
 
Easy hvala dobar putopis sa dosta detalja pročitao na brzaka morat ću još jedan put polako.

iBoris dobra obavijest ali kako vidim na karteli Dolna Strehova su termalni izvori na niskim tatrama sa dosta interesantnih stvari u krugu od 100 km. Tako da planiram ako je toplo prije podne provesti u otvorenom termalnom bazenu, a poslije podne malo đirati i obilaziti okolo 2-3 dana. Kasnije povratak još nedefiniranim pravcem.
 
Djoni_ said:
Easy hvala dobar putopis sa dosta detalja pročitao na brzaka morat ću još jedan put polako.

iBoris dobra obavijest ali kako vidim na karteli Dolna Strehova su termalni izvori na niskim tatrama sa dosta interesantnih stvari u krugu od 100 km. Tako da planiram ako je toplo prije podne provesti u otvorenom termalnom bazenu, a poslije podne malo đirati i obilaziti okolo 2-3 dana. Kasnije povratak još nedefiniranim pravcem.

Naravno, sve je podložno osobnim afinitetima. Gradovi, vidio si jednog vidio si sve, tremalni izvori ako ih voliš.  Dobre ceste i lijepi krajolici su na tatrama.
Ovo drugo ti je sve dolina, kao naša Slavonija  :wink:
 
Boris molim te napiši koju cijenu restorana ili smještaja kave i slično ako se sjećaš.  :mrgreen:
 
Djoni_ said:
Boris molim te napiši koju cijenu restorana ili smještaja kave i slično ako se sjećaš.  :mrgreen:
A kaj da ti velim, cijene su ti kao kod nas ili malo više. U slovačkoj sam spavao samo jednu noć u B. Bystrici, noćenje sam platio 30 Eura (išao sam sam)
piza ti je od 4-6 eura za Guinness znam da je 2,70 eura. Dalje prema tatrama imaš njihov specijalitet od ovčijeg sira "Bryndzove halušky" ja sam to i pola litre mineralne platio oko 6 eura..i to je to otprilike
 
cijene ko kod nas, čak i jeftinije  (limenka budweiser, carsberg 99 centi), kuglica sladoleda 40 centi  :mrgreen:

nama je bio cilj provozat se Tatrama, pa žičarom na Lomničky Štit
i stvarno je za preporučit  (y)

http://www.visitslovakia.com/suspended-cable-way-to-lomnicky-peak/