Nema više godišnjeg poreza za starije od 10 g.

balky1

Active member
Eto, netko se konačno smilovao. Zadnji odlomak donjeg članka:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-odgodila-porez-na-nekretnine-maric-najavio-presicu/994442.aspx
 
konačno...

a ne da za nekakvu prastaru hrbinu platiš 350 kuna tehnički i 600 porez....

;)
 
like-clipart-like-clipart-1.jpg


(za ukidanje poreza, ne za Mateka  :jesus: )
 
nebih se nimalo začudio da uvedu porez na sve aute,motore,traktore,trimere,motokultivatore,motorne pile,vanbrodske motore,motorne saonice,vibratore.......starije od 10 godina
 
Ooo,pa ovo treba proslaviti,a bogami i boldati ..  :cool:

'Za osobne automobile se porez na cestovna motorna vozila plaća do deset godina starosti, dok za motocikle nema starosnog ograničenja. Takvo zakonsko rješenje preuzeto je iz ranije važećeg zakona koji je uređivao plaćanje poreza na cestovna motorna vozila, a koje se kao takvo primjenjivalo od 2001. godine. Stoga se radi postizanja jednakog načina oporezivanja svih prijevoznih sredstava (osobnih automobila i motocikala), sada izjednačava kriterij godina starosti za utvrđivanje i naplatu poreza na cestovna motorna vozila te se porez utvrđuje i naplaćuje za sva cestovna motorna vozila do 10 godina starosti.'
 
Johnny 1 said:
Ooo,pa ovo treba proslaviti,a bogami i boldati ..  :cool:

'Za osobne automobile se porez na cestovna motorna vozila plaća do deset godina starosti, dok za motocikle nema starosnog ograničenja. Takvo zakonsko rješenje preuzeto je iz ranije važećeg zakona koji je uređivao plaćanje poreza na cestovna motorna vozila, a koje se kao takvo primjenjivalo od 2001. godine. Stoga se radi postizanja jednakog načina oporezivanja svih prijevoznih sredstava (osobnih automobila i motocikala), sada izjednačava kriterij godina starosti za utvrđivanje i naplatu poreza na cestovna motorna vozila te se porez utvrđuje i naplaćuje za sva cestovna motorna vozila do 10 godina starosti.'
Pa šta to tebi znači, ti i tako gibaš vani... :mrgreen:
 
A ja bas as frendom jucer raspravljao kako mi motor radi 1 kw prelazi u jaci porez te cu morati davati 400 kn vise  :mrgreen:
 
navodno progurano od strane udruge karava za život, bar je bilo najavljivano od njih unatrag 2-3 mjeseca  (y)
 
Gleda li se godina proizvodnje ili godina od kada je u prometu  :misli:
 
Super! Jos  4 godine pa necu placati porez  :shock:
 
uzet ce oni na necemu drugom nema brige :mrgreen: mmmda danasnji motori zastare cim ga uzmes, tesko da ce i voziti 10+ :LOL:
 
ant said:
A ja bas as frendom jucer raspravljao kako mi motor radi 1 kw prelazi u jaci porez te cu morati davati 400 kn vise  :mrgreen:
Da, onaj 80 +1 kw je pravio razliku između 300 i 600 kn poreza. Pogotovo je to postalo pomalo otežavajuća okolnost jer sam ove godine mora platiti sve skupa isti dan na tehničkom... Došlo me više nego strica bilu puška... 8) Zakon se uglavnom odnosija na R makine... :azn:
Ali počekajmo malo, zakon još nije usvojen... Znam da bogatom članstvu s ovog foruma to ništa ne znači ali sad bi se recimo moglo imati dvi makine, jedan "Kurčin se Caffe Racer" bez poreza i jedan za sportiranje ili R ili Enduro... :misli:
 
pamzor said:
Da, onaj 80 +1 kw je pravio razliku između 300 i 600 kn poreza. Pogotovo je to postalo pomalo otežavajuća okolnost jer sam ove godine mora platiti sve skupa isti dan na tehničkom... Došlo me više nego strica bilu puška... 8) Zakon se uglavnom odnosija na R makine... :azn:
Ali počekajmo malo, zakon još nije usvojen... Znam da bogatom članstvu s ovog foruma to ništa ne znači ali sad bi se recimo moglo imati dvi makine, jedan "Kurčin se Caffe Racer" bez poreza i jedan za sportiranje ili R ili Enduro... :misli:
Dobro, ja sam racuna na njega kako god okrenes, ako prode ovo da se ne placa, samo vise za gorivo :)
 
LopovJack said:
God. proizvodnje! (y)
poštar said:
Motor mi je 2008 g a rega u 12.03.2018  jeli placam porez :misli:
a di (pod kojom oznakom) u prometnoj dozvoli piše godina proizvodnje. Meni u prometnoj iz 2014.g. pod poljem B piše "u prometu od" a pod poljem 4 piše "datum prve registracije u RH"
Konkretno, oba datuma su iz 2010.g. a motor je 2008.g. što znači da sljedeće godine ne bi trebao plaćati porez, kako da ja to dokažem  :mrgreen: