Netko je nagrabusio iznad Crikvenice

Status
Not open for further replies.

alfred stokes

Active member
Javlja mi frend da je magistrala zatvorena već dosta i da je izgleda nešto gadno u pitanju (naravno motor)
Zasad se samo nadam da nije netko poznat - znam da je sebično, al šta se može - ljudi smo  :?
Tko je da je - samo da nije pokojni
Al s obzirom na razdoblje koliko je cesta zatvorena - ne miriši na dobro :(

 
alfred stokes said:
Javlja mi frend da je magistrala zatvorena već dosta i da je izgleda nešto gadno u pitanju (naravno motor)
Zasad se samo nadam da nije netko poznat - znam da je sebično, al šta se može - ljudi smo  :?
Tko je da je - samo da nije pokojni
Al s obzirom na razdoblje koliko je cesta zatvorena - ne miriši na dobro :(
auuu...moji su danas u nekojem djiru prema crikvi..
 
CRIKVENICA – U prometnoj nesreći koja se oko 21.15 sati dogodila na dijelu Jadranske magistrale u mjestu Hrusta kraj Crikvenice pod kotačima kamiona smrtno je stradao 19-godišnji motociklist Krunoslav Antić iz Crikvenice.
 
Upravo prošao uz mjesto događaja.
Jezivo je vidit onu kredu kojom ocrtaju tijelo :(

A što reći o nesreći :misli:
Čitao članak u novinama.
19 godina, GSXR je na slici
Kamion je oduzeo prednost motoru, ali....uvijek postoji taj ali...
Poznavajuć cestu i način vožnje većine motorista umjesto ograničenja od 60 može se potegnut i puno,puno više. Ja konkretno vozim oko 100-ke, a može puno brže i s moji motorom koji i nije neko čudo od snage
Ne znam jel bilo tako, ali vrlo lako moguće da vozač kamiona i nije mogao reagirat
Ne bi htio zasad osuđivat nikoga

Za one koji poznaju Crikvenicu to je ono proširenje di znaju bit parkirani kamioni odmah poslije skretanja za Crikvenicu, a kad se ide iz Novog (prije vijadukta)

 
SUDAR MOTOICIKLA S KAMIONOM SINOĆ NA MAGISTRALI U HRUSTI KRAJ CRIKVENICE

Smrtno stradao 19-godišnji motociklist

Pod kotačima kamiona poginuo je Krunoslav Antić iz Crikvenice
CRIKVENICA – U prometnoj nesreći koja se sinoć oko 21.15 sati dogodila na dijelu Jadranske magistrale u mjestu Hrusta kraj Crikvenice pod kotačima kamiona smrtno je stradao 19-godišnji motociklist Krunoslav Antić iz Crikvenice.
    Nesreća se dogodila na ravnom dijelu magistrale. Prema posljednjim sinoćnjim informacijama tijekom policijskog očevida utvrdilo se da je Milan Pađen (42) također iz Crikvenice, vozač kamiona talijanskih registarskih pločica, mladom motociklisti oduzeo prednost prolaska. Naime, vozač je krečući se iz Crikvenice prema Novom Vinodolskom skrenuo s desne prometne trake preko isprekidane linije na lijevu. Zatim je prešao i preko pune krajnje linije kako bi se zaustavio na proširenju uz cestu. Na odmorištu s lijeve strane kolnika već je bila parkirana jedna cisterna. U trenutku skretanja kamiona, iz suprotnog je smjera na jurećem »suzukiju« naletio Krunoslav Antić. Od siline udara motocikl se zajedno sa svojim vozačem obrušio na kolnik. Mladić je poginuo na licu mjesta. Ni zaštitna kaciga koju je nosio nije mu uspjela spasiti život.
    Iako je odmah alarmiran crikvenički Dom zdravlja, medicinska ekipa Hitne medicinske pomoći motociklisti više nije mogla pomoći. Liječniku još jedino preostalo konstatirati smrt.
    Očevidom pod vodstvom dežurnog istražnog suca Valentina Ivanetića utvrđeno je da »suzuki« na kojem je Krunoslav poginuo nije imao registarske oznake, a prema riječima istražnog suca tek se utvrđivalo u čijem je vlasništvu kao i podatak da li je nesretan mladić imao položen vozački ispit. Čekalo se i na rezultate alkotesta nad vozačem kamiona. Crikveničanina je navodno vozilo Hitne pomoći prebacilo u Dom zdravlja i to najvjerojatnije zbog pretrpljenog šoka, pričalo se sinoć među ljudima. Tijelo preminulog devetnaestogodišnjaka prebačeno je u Zavod za sudsku medicinu gdje će biti obavljena obdukcija.

R.I.P.  :(
 
znam da je rečeno da nećemo RIP-ati u temama, ali ovo je stvarno žalosno...  :(
 
"Bio je poznat kao zaljubljenik u brzine, a doznali smo da je na dijelu magistrale na kojem je poginuo često vozio brzinom većom od 200 kilometara na sat. Motocikl nije imao registarske oznake, a ne zna se je li Antić imao položen vozački ispit. Ironijom sudbine Antić je poginuo pokraj plakata na kojem je James Dean legendarni glumac-buntovnik, koji je također stradao u prometnoj nesreći zbog velike brzine. Vozač kamiona nije ozlijeđen."

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/blackchronicle/643659/index.do
 
Neznam možda mali komentar...dečka sam poznavao iz viđenja,progovorio par riječi s njim a brata mu malo bolje znam. Da je tragedija je i to neopisiva,jer je to bio motor od njegovog brata a ne od njega,vozača kamiona isto tako znam, i šta je najgore od svega živili su  u istoj ulici u razmaku 100m. To je pregrozno jer svi znamo kakve to dodatne posljedice vuče..........
Frend mi pak govori da je dečko pol sata prije prošao 5 puta u 15min ko kamikaza kod srednje škole, valjda kao da mu se nekamo žuri kao da ga nešto vuče.........  a nedaleko se ovo i dogodilo.
Formalna krivica znamo čija je ali stvarna je ipak drukčija, jer mislim da vozač kamiona nije uspio uopće reagirat kao i nastradali, jer je na tom dijelu ceste i lagani prevoj.

Ja sam imao sreće,kad sam letio doslovno 100m po cesti i valjda su me anđeli držali da mi tijelo ne ode izvan ceste i da u ništa nisam lupio, od onda nisam nikad pao na cesti,osim branja šparoga na Grobniku,ali sam izbjegao barem 10-15 smrtnih situacija. Neznam imam sreće, netko me čuva iako je iza mene već i poprilično iskustvo koje mi je omogučila ta početna sreća, a neki ju nemaju ili ju previše izazivaju.
Neznam mišljenja sam da se dosta stradava radi brzine i iskustva a da ostali krivci krivi u možda 10-15%,možda senetko neće složit s tim ali mislim da je to tako s obzirom kojom brzinom se vozimo mi,pretežno na R-ovima.

Počivao u miru ako je to bila sudbina,jer svi znamo da si volio motor.
 
Status
Not open for further replies.