nexus 300 ili 500!

Niksa@sk

New member
Gradska voznja najcesce,sad po ljetu normalno veca kilometraza,na more i zujanje! Na motoru ce biti i privjesak samnom(zena),e sad,dal bi nas 300 mogao posluzit kak treba?
 
Niksa@sk said:
Gradska voznja najcesce,sad po ljetu normalno veca kilometraza,na more i zujanje! Na motoru ce biti i privjesak samnom(zena),e sad,dal bi nas 300 mogao posluzit kak treba?

Prouči generalne teme o Nexusu 300 i 500 i zakljuci sam.

Masina 500ccm nije bas najsretnije rjesenje za puno gradske voznje, ali prosudi sam na temelju napisanih dojmova u pripadajucim temama.

Također, mozes procitati i ovu temu, masina je ista u Bev500 i Nexus500:
> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,190625.0.html
 
Zadnja riječ je definitivno tvoja...ako ti pomaže, ja imam Nex 300 i planiram na more (sam), a odvozio sam i nekoliko lokalnih tura od cca 100 km i sasvim sam zadovoljan. Za sada sam 90% vremena u gradu i po gradu je 300 ccm motor stvarno dovoljan.
Nažalost Nexus 500 nisam vozio tako da ne mogu usporediti, ali vjerujem da je razlika značajna.
 
Ja sam bas neki dan vozio nexusa 300. Prijatelj i ja napravili smo nekih 30 km  :021: Dojmovi su odlicni,motor me stvarno ugodno iznenadio..Moj savjet ti je da uzmes 300 ako se mislis uglavnom voziti po gradu (iako sa njim nije problem,otici van grada)..500 ti je malo skup za odrzavati,a i cuo sam da iskustva sa njim i nisu bas najbolja  :misli: sad cuo jesam,probao nisam  ;)
 
brembo_fs said:
Ja sam bas neki dan vozio nexusa 300. Prijatelj i ja napravili smo nekih 30 km  :021: Dojmovi su odlicni,motor me stvarno ugodno iznenadio..Moj savjet ti je da uzmes 300 ako se mislis uglavnom voziti po gradu (iako sa njim nije problem,otici van grada)..500 ti je malo skup za odrzavati,a i cuo sam da iskustva sa njim i nisu bas najbolja  :misli: sad cuo jesam,probao nisam  ;)

Na što točno ciljaš? :misli:
 
Za dvoje 300 nije....ja imam beverly 250 pa mucim njega i on mene kad smo dvoje...ali ako je voznja po gradu 90%onda je logika uzet 300...izlet godisnje na more i sl,se moze onda progutat i sa 300...je da malo smeta prosjecna brzina autoputom nekih 110ili 120km/h,ali starom cestom je o.k.... (y)
 
500tka ide zakurac sa suvozacicom a kamoli ne 300tka koja je skoro pa duplo slabija.

mozes ti komotno i kupiti nexusa 125 i otici sa zenom na more sa time..
razlika u odrzavanju izmedu 300 i 500 je prakticki zanemariva u odnosu na razliku u voznji i osjecaju snage koju 500tka ima naspram 300.
ja se nebi dvoumio niti sekunde, kad kupis 300to za 10 dana ces poceti razmisljati o 500.

sto se tice da su losi, na svaki motor mozes naletiti da je los. doduse kod 500tki mozda malo vise :) 
ali ako je motor uredno odrzavan i normalno vozen i pazen nebu mu nis... ja svoju 500tku nisam nijednom zavrtio na hladno i nisam nikad imao problema sa motorom ili famoznim mijesanjem ulja i benge.. jedini problemi su bili sa strujom ali jebiga ipak je talijan  :jesus:
 
Uvijek moramo gledat realno....gdje koristimo skuter(motor)...npr:gradska voznja,na poso s posla,soping i sl....ili ga koristimo za duza putovanja...voznja autoputom recimo svaki dan 50km ili vise...moj kolega s posla svaki dan putuje iz Varazdina na posao...mozemo gledat i ovako da je na auto putu dozvoljena voznja 130km/h....pa bi primjerice sasvim zadovoljavajuce bilo imat skuter ili motor od 500ccm...znaci kul voznja od recimo 130ili140km/h...e kad bi svi gledali realnost bilo bi ok...naravno i mogucnost kupnje koja igra vodecu ulogu...i jos da skuter ima dva cilindra...dije sreci kraj...nemojte me krivo svatiti i jedan je ok...malo trazi vise paznje... (y)
 
Niksa@sk said:
Gradska voznja najcesce,sad po ljetu normalno veca kilometraza,na more i zujanje! Na motoru ce biti i privjesak samnom(zena),e sad,dal bi nas 300 mogao posluzit kak treba?

300 ti je dosta ako ne misliš na autocestu

jedino kod prestizanja na otvorenoj cesti ćeš poželjeti više snage, za normalnu vožnju u dvoje mislim da je 300 dovoljno samo moraš si uzeti malo više mjesta za prestizanje
ako imaš neki slabiji auto onda će ti biti isto pa nečeš ni skužiti razliku
 
ma 300tka i amen


cista logika, najvise ces po gradu, a tu oboje idu "skoro" pa isto, izvan grada ti vise od 100-120km/h i ne triba, ides na put, ne na trke, autocesta je zajeb, al opet, po tvom postu ne virujem da ces puno biti na njoj...


uostalom, i da ima 1000ccm, opet bi bilo malo na autocesti... i tko jos ide autocestom na motoru? di je tu gust?
 
mv_agusta said:
300 ti je dosta ako ne misliš na autocestu

jedino kod prestizanja na otvorenoj cesti ćeš poželjeti više snage, za normalnu vožnju u dvoje mislim da je 300 dovoljno samo moraš si uzeti malo više mjesta za prestizanje
ako imaš neki slabiji auto onda će ti biti isto pa nečeš ni skužiti razliku

da vozis neke slabije jos bi shvatio post, ali imas 500tku pa mi je cudno
sa 500to preskocis onog naprijed koji je na 300, ja sam se vozio gro puta iza 300 i nadrkane 250tke i kod svakog prestizanja ja sam isao sa pol gasa prakticki jer sam im bio vec na dupetu.
a da ne govorim koja je razlika u dvoje, pa 500tka ide zakurac i moras se pripremati za prestizanje a di ne 300tka
 
Fran Zgb said:
da vozis neke slabije jos bi shvatio post, ali imas 500tku pa mi je cudno
sa 500to preskocis onog naprijed koji je na 300, ja sam se vozio gro puta iza 300 i nadrkane 250tke i kod svakog prestizanja ja sam isao sa pol gasa prakticki jer sam im bio vec na dupetu.
a da ne govorim koja je razlika u dvoje, pa 500tka ide zakurac i moras se pripremati za prestizanje a di ne 300tka

pa naravno da preskočiš i 300 i 250

ja se ne moram priremati za prestizanje, prestignem kad god hoću i u 99% slučajeva imam dovoljno snage
ali eto nismo svi isti, ja imam 75kg pa sa mnom naravno da ide bolje nego sa nekim od 100 ili više kila ;)