Nezgoda i odstetni zahtjev

MaRi0_St said:
hvala (y) bjež'te ća od jadranskog i agram grupe općenito  :mrgreen:
Odvjetnika angaziraj.
Kvarner je jos gori.
Davno sam se zabio u auto koje je skretalo. Prestizao kolonu auta preko pune crte. Potpisao sam da snosim kompletnu odgovornost (odgovarali me od potpisa) i opisao sto se dogodilo.
Kasnije me zove covjek u kojeg sam se zabio da su mu isplatili pola stete. Kvarner kaze zbog podjeljene odgovornosti. Uglavnom da je on gledao preko ramena, vidio bi mene i nebi skretao.
Zakljucak price?
Meni poskupilo osiguranje
Covjeku isplatili 5 umjesto 11 tisuca procjene

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
pa to i je podijeljena odgovornost, ti ne smiješ preticat kolonu, on ne smije mijenjat smjer kretanja dok ga vozilo pretiče... nije tu Kvarner kriv nego si ti popušia bezveze :mrgreen:

ode sva srića nije stvar odgovornosti, a imam i policijski očevid, nego njihovo natezanje sa izvidom štete i ponudama bez specifikacije, neopravdanim amortizacijama itd... u ovlaštenom servisu predračun 23000kn oni nude 7800, a evo vidiš na slikama šta san stavia koje im je obrazloženje, smiješno...
 
s2r said:
Odvjetnika angaziraj.
Kvarner je jos gori.
Davno sam se zabio u auto koje je skretalo. Prestizao kolonu auta preko pune crte. Potpisao sam da snosim kompletnu odgovornost (odgovarali me od potpisa) i opisao sto se dogodilo.
Kasnije me zove covjek u kojeg sam se zabio da su mu isplatili pola stete. Kvarner kaze zbog podjeljene odgovornosti. Uglavnom da je on gledao preko ramena, vidio bi mene i nebi skretao.
Zakljucak price?
Meni poskupilo osiguranje
Covjeku isplatili 5 umjesto 11 tisuca procjene

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Mislim da te izlevatilo. :neznam:
To šta si ti pristiza kolonu (+priko pune crte) je stvar policije i prekršajnog suda, a ne osiguranja.
Isključivi krivac je ovaj šta je započea radnju skretanja bez da se prethodno uvjerija da time ne ugrožava ostale sudionike u prometu.

Mislim da sam već spominja anegdotu koju mi je ispriča presretač, a gotovo je identična tvojoj, uz dodatak šta je lik koji je pristiza kolonu priko pune crte upravlja neregistriranim vozilom.
Lik na čelu kolone skrenija livo, ovaj šta je pristiza kolonu zabušija u njega i naplatija punu štetu, bez suodgovornosti.
 
shepa taj je onda ima jebenog odvjetnika ako se naplatia bez suodgovornosti 8)

ja imam istu situaciju sad, lik pijan pretica kolonu u gradu kroz suprotni smjer, samo šta san ja skreta livo u raskrižju... po tebi ću ja još ispast kriv iako nisan napravia nijedan prekršaj? :LOL: (čak san i žmigavac da :mrgreen: )
 
MaRi0_St said:
shepa taj je onda ima jebenog odvjetnika ako se naplatia bez suodgovornosti 8)

ja imam istu situaciju sad, lik pijan pretica kolonu u gradu kroz suprotni smjer, samo šta san ja skreta livo u raskrižju... po tebi ću ja još ispast kriv iako nisan napravia nijedan prekršaj? :LOL: (čak san i žmigavac da :mrgreen: )
:mrgreen:

Ima san situaciju di san sa skuterom izbjegava žensku šta mi se uvalila u traku, zapea za pješački otok i polomija se.
Umanjili mi odštetu zbog suodgovornosti (jer nije bilo kontakta među vozilima), odem do njih i pitam ih:
"Znači, umisto da sam je iša izbjeć, triba sam joj se zabit u portapak, proletit kroz staklo i ubit joj dite na zadnjem sicu, onda mi ne bi umanjili štetu zbog suodgovornosti?"
A njihov pravnik mi kaže: "Ae."  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Isto Jadransko, naravno.
 
Wiener isto lopine kakvih nema
Prije dvije godine me je neki lik malo ogrebao ... po dolasku nesposobne policije na uviđaj , oni nisu uspjeli pronaći krivca te je tako i pisalo u zapisniku ( i dalje u njemu navode da je premala šteta da bi oni išli u dublju analizu tj. vještačenje)..
Ali to nije spriječilo moje osiguranje da mi oduzme bonus  :shock: ... naravno , na osnovu ničega... vjerujem da je to po onoj liniji ako prođe,prođe...
Sreća ustvari da je to službeni auto inače bi bio vatrometa  :mrgreen:
 
brzi su za ove prigovore, već mi je doša odgovor :mrgreen: kažu da osiguranje od početka poštuje odredbe zakona o obveznim osiguranjima u prometu i rok od 60 dana kako to predviđa navedeni Zakon... bez obzira na to šta se ja na taj dio uopće nisan žalia u prigovoru nego na specifikaciju troškova koju nisu dostavili i amortizaciju koja nije obrazložena ni osnovana... idemo sad... prigovor na dostavljeni odgovor na prigovor... pa da vidimo ko će se prvi pogubit :LOL:
 
Kako misliš amortizacija nije osnovana?
Oli si razbija novo auto u dućanu?

:misli:


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
shepa budi mi odvjetnik :LOL: :LOL: reka san ja lipo s tobon bi ja njima mora platit, i još se ispričat :LOL:


evo bia san danas treći put na izvid štete pa su mi pokazali sliku sa fejsa di mi je retrovizor bia zguljen od prije :LOL: nema veze šta toga uopće nema u izvidu štete al eto, sad će i to bit :mrgreen:
 
:rofl: :rofl: :rofl:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Da li postoji neki nacin da se utvrdi da li se na vozilu ikad isplatila totalna steta?
 
Shepa said:
Mislim da te izlevatilo. :neznam:
To šta si ti pristiza kolonu (+priko pune crte) je stvar policije i prekršajnog suda, a ne osiguranja.
Isključivi krivac je ovaj šta je započea radnju skretanja bez da se prethodno uvjerija da time ne ugrožava ostale sudionike u prometu.

Mislim da sam već spominja anegdotu koju mi je ispriča presretač, a gotovo je identična tvojoj, uz dodatak šta je lik koji je pristiza kolonu priko pune crte upravlja neregistriranim vozilom.
Lik na čelu kolone skrenija livo, ovaj šta je pristiza kolonu zabušija u njega i naplatija punu štetu, bez suodgovornosti.
Tek kad sam sutkinji preda slike motora,opisa dogadaja i ostalih sranja pogledala me u cudu  i pitala ko je radio ocevid  :shock:
Ma koji t.z.v. kontakt,zena je izletila iz sporedne ulice pricajuci na mobitel,nevezana,bez zmigavca a ja sa hebenih 45 km u p.m. bez kapi alkohola a taj dan se nisan ni drogira slucajno  :mrgreen:
Dok je u ocevidu stajalo da sam jurio 74 km  :mortal:
Iza operacije nastavak sljedi..
 
nadam se da se mogu ovde nadovezati a da ne otvaram novi topik  (y)
ako nekome smeta neka briše,dakle ovoo  :mrgreen:

i taaako bila priča o svakidašnjoj cro jadikovki i tip kaže da pozna lika koji radi u državnoj firmi koja je sad u stečaju i prilikom tog postupka potpisani su novi ugovori na kojem jasno piše dok traje konsolidacija da je obavezna isplata plaća,
problem je taj da njemu kasne 5 plaća i da nema na vidiku ništa od love,
zar je to moguće ?
iskreno mene je ovaj slučaj toliko šokira,zar je to pravno i zakonski  moguće ??
jbt čudno mi je da nas još i živi ovde toliko  :shock:

naravno za ovaj slučaj poznam i ime firme,stečajne upraviteljice i svega ostalo da nebi bilo da je priča neutemeljeno birtijsko priseravanje  (y)
 
Nedavno su mi na parkingu srušili motocikl.
Udubljen rezervar, ogreban oklop, auspuh, pukao žmigavac i savijena ručica kvačila.
Kontaktirao sam Ruting za sve nove djelove i svota po predračunu je ogromna. Procijenitelj je bio poslikati i sada čekam da se jave..
Zanima me dali imam pravo na zamjenu svih djelova novima i to u servisu po mojoj želji (Ruting) ili samo na popravak, bojanje na što ne želim pristati!?
Mislim da bih mogao sam nabaviti sve dijelove u pola cijene pa me zanima što očekivat, za koliko manje u postotku mogu očekivati ponudu u nekoj nagodbi od one službenog servisa?
 
Ako ce procjena stete biti oko ili ispod 70% procijenjene vrijednosti motocikla, osiguranje ce platit popravak u ovlastenim servisu. Ako zelis novce, a ne poprsvak, racunaj da ces dobiti oko 30% manje od procjene stete.

Inace, nema popravaka na motorima sto se tice osiguravatelja, samo zamjena svega sto je osteceno novim orig. dijelovima i to kod ovlastenog

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk