Ninja 250 vs cbf 250 vs ybr 250 ?

H@k

Member
Pozdrav,

Može misljenja i savjeti oko motora?

1. Visok sam 190cm (uzmite ovo u obzir i prokomentirajte ako imate iskustva na ovim motorima)
2. Ima par ninja na oglasima (2500eur, 2008g., 15000km), 3 honde cbf (2000eur 2005godina, 25000km), ybr 250 nisam bas ni gledao nekako su mi ova dva prva drazi...
3. Ako netko zna dobar motor 250ccm da se prodaje slobodno preporucite, enduro isto ulazi u obzir.

Hvala

 
sa 190cm ni jedan od ova 3 :)

jel mora bit baš 250?
 
netijak said:
sa 190cm ni jedan od ova 3 :)

jel mora bit baš 250?

Pa ne želim nešto prejako... Do 30ks mi je u redu... Enduro u ovoj klasi nemogu pronaci... wr 250, klx 250 su preskupi i nema ih na oglasu... tako da su mi ova 3 ostala  :misli:

Na što ciljaš ? :D
 
imam Ybr 250 2009. godina sa nekih 11500 km, motor je što se mehanike tiče super, toči i vozi, nemaš brige oće te gdje ostavit

kad su performanse u pitanju ok za vožnju solo i to do 120kmh preko toga je navlačenje, ako suvozač baš mora ići onda gledat da bude što lakši  :wink:

ako si početnik solidan motor za naučit se vozit  (y)
 
Probaj sjest na sva tri pa vidi što ti više paše.. sva tri su ti mala, ali jbga..
Inače ova mala ninja je odličan motorić, ide odlično za tu snagu i kubikažu, a i bolje od ostala dva.. samo drugi auspuh gore, možda šira guma i peglaj.. i šminka je..  (y)
 
Nintendo said:
Probaj sjest na sva tri pa vidi što ti više paše.. sva tri su ti mala, ali jbga..
Inače ova mala ninja je odličan motorić, ide odlično za tu snagu i kubikažu, a i bolje od ostala dva.. samo drugi auspuh gore, možda šira guma i peglaj.. i šminka je..  (y)

Jeli mi se cini ili je cbf250 malo veci motor od ninje 250 ?
 
Nebih znao, ali vjerujem da je razlika zanemariva.. mislio sam prvenstveno na položaj za upravljačem!
Vozio sam ovu Ninju i ako je vrtiš visoko vuče sasvim dobro.. dvije osobe su već problem..
 
Nintendo said:
Nebih znao, ali vjerujem da je razlika zanemariva.. mislio sam prvenstveno na položaj za upravljačem!
Vozio sam ovu Ninju i ako je vrtiš visoko vuče sasvim dobro.. dvije osobe su već problem..

Stvar je u tome da kupujem ovu klasu motora bas zato što ne želim veliku snagu...  Bitnije mi je da me savjetujte koji bi meni bolje pasao s obzirom na veličinu i položaj sjedenja...  Naravno ako su svi isti sto se veličine tiče onda je Ninja daleko bolja...
 
H@k said:
Stvar je u tome da kupujem ovu klasu motora bas zato što ne želim veliku snagu...  Bitnije mi je da me savjetujte koji bi meni bolje pasao s obzirom na veličinu i položaj sjedenja...  Naravno ako su svi isti sto se veličine tiče onda je Ninja daleko bolja...
Nečeš fulat ni sa jednim.. sve dobri i provjereni motori. Na tvoju visinu nijedan motor ispod 500-600ccm ti neće odgovarati, osim možda Venoxa 250..
Neznam koliko godina imaš, imaš li ikakvog iskustva, kategoriju, šta si vozio prije, na što se pališ kod motora, za koju namjenu trebaš motocikl i sl.. da bih ti mogli dati nekakav suvisli savjet i prijedlog.
Ako si mlađi, jurcanje, šminka, ganjanje curica,.. - mala Kawa!
Ostala dva malo udobniji iako ni Ninja nije preneudobna.. položaj je udoban za razliku od pravih R-ova.. ponajprije zbog višeg volana.
 
Nintendo said:
Nečeš fulat ni sa jednim.. sve dobri i provjereni motori. Na tvoju visinu nijedan motor ispod 500-600ccm ti neće odgovarati, osim možda Venoxa 250..
Neznam koliko godina imaš, imaš li ikakvog iskustva, kategoriju, šta si vozio prije, na što se pališ kod motora, za koju namjenu trebaš motocikl i sl.. da bih ti mogli dati nekakav suvisli savjet i prijedlog.
Ako si mlađi, jurcanje, šminka, ganjanje curica,.. - mala Kawa!
Ostala dva malo udobniji iako ni Ninja nije preneudobna.. položaj je udoban za razliku od pravih R-ova.. ponajprije zbog višeg volana.

Imao sam prije yamahu dt 125, apriliu mx 125, zongshen 250gs... onda sam kupio skutera kao smirit cu se lagano sa skuterom... Skužio da skuter nije za mene prodao ga i evo sad opet kupujem motor na brzine... 250 ccm radi sebe jer znam da imam 100ks da bih ga forsirao pa radije forsirat 30ks... , radi roditelja koji previse brinu, radi manje registracije...  (y)
 
Mozda za tvoju visinu je dobar kawasaki kle ima 35 kw tako da ako imas a2 kategoriju smijes ga voziti motor je lako upravljiv po terenu dobar masina dokazana,jeftina registracija. Kako god okrenes puno bolji od ovih navedenih jer opet ako budes htjeo malo dalje otici ovo ce ti biti puno udobnije. Sa druge strane imas yamahu xt x/r 660 ccm isto tako 35 kw sto ulazi pod a2 kategoriju isto tako o tim motorima se nema sta puno govoriti. Sve ovisi sta ti volis i za sta ti treba motor

Send from my Zeko... Z Power :p

 
Nudi mi se honda cbf 250 (2005.g, 28000km) registrirana cijelu godinu,dobre gume, servisirana, vizir, kufer... 2000 eur

www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-cbf250-249-cm3-oglas-8023586

Sto mislite?
 
H@k said:
Imao sam prije yamahu dt 125, apriliu mx 125, zongshen 250gs... onda sam kupio skutera kao smirit cu se lagano sa skuterom... Skužio da skuter nije za mene prodao ga i evo sad opet kupujem motor na brzine... 250 ccm radi sebe jer znam da imam 100ks da bih ga forsirao pa radije forsirat 30ks... , radi roditelja koji previse brinu, radi manje registracije...  (y)
Kužim, ali prije ili kasnije će ti dosadit i pofalit snage. S curom na vožnju, prtljaga gore i sl..
Iskustva imaš pa se ne moraš bojati većeg motora, sve je u tvojoj glavi, financije su već druga priča..
Ako hoćeš najbolji savjet..
Uzmi koji ti se najviše sviđa, tu nemožeš nikako fulat.. i da je u što boljem stanju, odgovara financijama, ne traži ulaganja i tako..
 
Uzmi dobrog starog kavca er 500ccm, ima snage, malo trosi i rega nije preskupa...po meni bolje nego da ides na 250, jer brzo ti bude preslabo, nije isto skuter te kubikaze i brzinac....

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

 
Ja sam imao cbf 250...ok je to motorić, ali slabašan. Ne može se nositi sa skuterima od 250 kubika.

I svakako računaj da je to motor za siromašnija tržišta, nije loš, ali nije ni kvaliteta kakvu sam od honde očekivao...
 
ma za tu visnu KLEmpo ili Pegaso  (y)
 
H@k said:
Stvar je u tome da kupujem ovu klasu motora bas zato što ne želim veliku snagu...  Bitnije mi je da me savjetujte koji bi meni bolje pasao s obzirom na veličinu i položaj sjedenja...  Naravno ako su svi isti sto se veličine tiče onda je Ninja daleko bolja...

Ni jedan, jeb'ga. Isto sranje, drugo pakovanje su sva tri a sva tri su ti premala.
 
H@k said:
Inace ninja ima sjedalo visoko 740mm, cbf 780mm, a ybr 805mm ...

meni je Ybr za mojih 180+- koji cm na knap, tak da će tebi vjerovatno bit mali

ne piše od kuda si, ak si iz Zg i okolice u subotu na jarun i probaj sjesti na sva tri i vidi koji ti odgovara  :)
 
Uzmi kle i neces fulati ;)

Send from my Zeko... Z Power :p