NINJA - generalni topic

kol'ko god poskidam, još uvijek se zeleni.. :mrgreen:

20200612_083633.jpg
20200612_083706.jpg
 
motor sam po sebi izgleda brutalno, jos sa ovim trkacim oklopima je zvijer. ja sam na svojoj neki dan skinuo retrovizore i opet se zaljubio. odlicno izgleda bez ali necu se bez njih vozit
 
  • Like
Reactions: go-go
pozdrav ekipa.
nisam siguran jer bi ovdje trebao pisati ali eto trebo bi pomoc i misljenja nekoga tko zna malo vise od mene. :D
dakle problem sa ninjom 636 2005 je da se gasi u voznji...dakle ostane bez snage samo odjednom i lagano ide i cim se doda kvacilo samo se ugasi.
sve resetiram i nekad se ne cuje pumpa uopce te ne pali no kad odradi odma upali bez problema no znalo se dogoditi da se motor opet ugasi nakon 100 m recimo e sada...koliko sam primjetio dogodi se kad je vani nesto toplije ili kad se motor bas zagrije tako reci i sto sam juce sazno tek kad mi se to dogodilo da mi crklo svjetlo te se kasnije upalilo i sve normalno pa sada pucajte. :D
imam neke ideje no rado bi cuo i od iskusnijih ljudi pa eto hvala unaprijed. :D
 
Razštekaj za početak sve konektore koje imaš na motoru, očisti od zelenog oksida i našpricaj sve kontakt sprejem (ne s WD40 nego kontakt sprej). Počisti filter zraka i goriva ili zamijeni, ovisno od stanja. Imaš hrđe u rezervoaru ili je čist ko suza? Kad bude instalacija ok i problemi ostanu, onda ćeš dalje ići u dublju analizu. Ovo nabrojano traži vremena i minimalno novaca, ali bi glupo bilo napamet mijenjati dijelove ako imaš oksidirane kontakte.