NINJA - generalni topic

sto se ampera tice,stavis po manualu,kolko ide,iako kod mene je osobno valjda 2ampera jaca baterija.

moja preporuka varta,yuasa baterija.
 
Imaš Beren dućane po cijeloj Hrvatskoj, izvadiš stari i po njemu uzmeš (jedino ako nije nešto fušareno i stavljen neki koji nije za tvoj motor), još dobiješ neki popust što si donio stari aku.
 
zadnji kojeg san kupia, nije bija dobar, njega san pribacija na skuter, skuter san proda...ninja je bez baterije, a ja bez znanja kojeg bi bilo najbolje metit.jer i dimenzije igraju ulogu, meni paše u kalup 150x87, al sad mi je bitno da uzmen dobru bateriju, jer ova zadnja koju san ima, je bila loša, i motor nije lipo radija, i vuka struju..neznan koji je bija original, moj je ninja 636, 2004 god.
 
Skini s neta service manual i pogledaj. Ili odeš na stranicu Yuasse,Varte, nekog drugog proizvođača i odabereš svoj model i godište i izbaci ti točan model akumulatora.
 
zadnji kojeg san kupia, nije bija dobar, njega san pribacija na skuter, skuter san proda...ninja je bez baterije, a ja bez znanja kojeg bi bilo najbolje metit.jer i dimenzije igraju ulogu, meni paše u kalup 150x87, al sad mi je bitno da uzmen dobru bateriju, jer ova zadnja koju san ima, je bila loša, i motor nije lipo radija, i vuka struju..neznan koji je bija original, moj je ninja 636, 2004 god.

Yuasa YTX9-BS... amen
 
evo jedna da se smirim.. :mrgreen:

20200622_134100.jpg
 
dakle, uzea san novu Unibat bateriju, metia, spojia, i upalija motor iz prve...lipo je radija, i pomislih, eto, nema više onog zvuka...ALI
sa starom baterijom još, motor nije lipo radija, zvuk nije bija zdrav, i dok je bija u leru, sam od sebe je kao dodava gas, to bi išlo do nekih 1500 okretaja, i stalno je zvuk bia nezdrav..i sad metnem novu, i napravin đir po ulici, stavin ga u ler, i opet...brunda u leru, ne radi mirno, i opet kao da sam dodaje gas, i ide do tih 1500 okretaja..šta to može biti, volija bi čut mišljenje, prije nego očito buden mora električara zvat, ako je do struje.motor, također, kada dodajem gasa i iden šaltat u višu brzinu, ne prima lipo gas, neznan kako opisat taj moment, nije da se muči, ali ne prima lipo gas i ne cvili kako bi triba, nego kada dajen gas na nekom maxi skuteru
 
Cekaj, ti si isao mjenjat bateriju zato jer je motor sam davao gas i zato jer ne radi mirno, pa kako si zakljucio da je problem do baterije?
 
Cekaj, ti si isao mjenjat bateriju zato jer je motor sam davao gas i zato jer ne radi mirno, pa kako si zakljucio da je problem do baterije?
ne, nego jer uopće nisan ima bateriju na motoru.

sad bi volija samo znat koji su potencijalni problemi u vezi tog nepravilnog rada motora, i zašto kao sam od sebe daje gas dok radi u leru, a motor pali vozi od prvog dana, nikad nikakvih problema nisan ima