NINJA - generalni topic

kupio ja novi preklopni nosac. dosta zadovoljan. jedva sam nasao jer sam trazio da se zmigavci ne preklapaju skupa sa tablicom. italija, super kvaliteta

IMG_20220319_110654.jpgIMG_20220319_110705.jpg

ovako izgleda zatvorena
IMG_20220319_110728.jpgIMG_20220319_110748.jpg

i jedna sa boka
IMG_20220319_110835.jpgIMG_20220319_111044.jpg
 
imam jednu sitnu poteskocu na ninji, zapravo nije ni poteskoca nego iritacija. na nekih 3-4000 okretaja pogotovo kad idem nizbrdo mi se zna cut neka vibracija u prednjem dijelu, cuje mi se ko neka plastika ali ne mogu odredit od kuda dolazi. nije vizir, nije urica jer sam je skinuo i vratio na mjesto. neznam vise di pogledat a ne mogu nikako skuzit na mjestu
 
Već godinama čujem takav zvuk, (ninja,z750,z1000), u međuvremenu sam razbil prvi kraj motora i složil ga komplet nanovo, s novim dijelovima, al eto zvuk ostal....sumnjam na blatobran od kawe, mamicu mu...
 
  • Like
Reactions: Zek@n
ja neznam da se na nekojem motoru mi ni baš točno ništ čulo il da me neka sitnica ni izluđivala... (a bilo ih je 25 ) @MOONSHIELD je tak?
 
imam jednu sitnu poteskocu na ninji, zapravo nije ni poteskoca nego iritacija. na nekih 3-4000 okretaja pogotovo kad idem nizbrdo mi se zna cut neka vibracija u prednjem dijelu, cuje mi se ko neka plastika ali ne mogu odredit od kuda dolazi. nije vizir, nije urica jer sam je skinuo i vratio na mjesto. neznam vise di pogledat a ne mogu nikako skuzit na mjestu

mislim da se znalo u bravici cut
 
ja neznam da se na nekojem motoru mi ni baš točno ništ čulo il da me neka sitnica ni izluđivala... (a bilo ih je 25 ) @MOONSHIELD je tak?
lepo ti velim da kupiš travanjku i boli te libo, tam od šume nebuš videl drvo kolko sve klepeče :cool:
 
meni isto djeluje kao da je od brave, jer zvuk kao da dolazi negdje u razini ruku ali malo dublje, neznam kako opisat :mrgreen: ali svaki put prestane kad ocu ulovit da vidim. mislim ne smeta mi toliko ali ako mogu rijesit...zasto ne. najgore mi sta ne mogu vidit na mjestu nego u bas u voznji na nizbrdici na odredenim okretajima
 
meni isto djeluje kao da je od brave, jer zvuk kao da dolazi negdje u razini ruku ali malo dublje, neznam kako opisat :mrgreen: ali svaki put prestane kad ocu ulovit da vidim. mislim ne smeta mi toliko ali ako mogu rijesit...zasto ne. najgore mi sta ne mogu vidit na mjestu nego u bas u voznji na nizbrdici na odredenim okretajima
Bit ce brava, kako kaze Karadolo.
Tako je i kod mene znalo biti na nekim okretajima, taj neki zujavi zvuk.
A kao da su na nekom testu motora to sluzbeno i rekli, da brava ima te neke vibracije, nesto mi je u sjecanju,bo.

Btw. Svaki put kad zelis uhvatiti pustis gas,probaj lijevom pri konstantnom gasu, samo se nemoj razbiti. 🤪😁

Nego, nizbrdica ti je specificna jer, motor vozis sa otpustenim gasom, a masina i dalje radi na odredjenim okretajima,pa cujes razno razne zvukove itd....

Ja sam tako jednom kupio novu Hayabusu, i zalim se u servisu da tako pri otpustenom gasu cujem razna klepetanja itd.
Samo su mi rekli, kupio si motor, a ne auto tipa bmw 7,i sl. 😜
 
  • Like
Reactions: Zek@n
ma ja vjerujem struci, drugi put kad zazuji cu lijepo ignorirat i gledat cestu a ne skoro sletit svaki put dok pipkam i gledam di se cuje