NINJA - GPZ900R

odlučio sam se ozbiljnije pozabaviti rezervarima ovaj vikend i otkrio sam da nitro razrijeđivač otapa neuspjeli Kreem liner iz rezervara.
Izvadio sam par manjih komadića koji su se oljuštili pa sam testirao na njima aceton, nitro, naftu itd. i pokazalo se da ga nitro otapa u sekundi.
Zatim sam istokario par komada plastic i napravio čepove za otvore na rezervarima, sve dobro začepio i krenuo na posao.

Prvi rezerver sam napunio s 10l nitra i ostavio da se paca, dok sam na drugom koji je full stradao od hrđe izveo elektrolizu.
Do sada još nikada nisam skidao hrđu postupkom elektrolize i mogu reći da je rezultat odličan. Prvo sam iskoristio sodu za pečenje koja mi je ostala od sodiranja fergazera ali nije se pokazalo najuspješnije i skoro kad sam već odustao od elektrolize, kad potrudim se malo bolje pročitati upute na netu i shvatim da koristim krivu sodu, pravi sastojak je kristalna soda za pranje bačvi koju sam nabavio u poljoprivrednoj apoteci za cca 15kn.
Drugi pokušaj s kristalnom sodom je več nakon 10 min pokazao odlične rezultate pa sam ostavio da radi evo već 3. dan, uz čišćenje elektrode cca 2 puta na dan i ispiranje rezervara svakodnevno.
 
Jesi već dobio ono za unutarnju zaštitu?

To bi trebao odmah iza elektrolize napraviti.
U protivnom će korozirati opet
 
Ovaj puta sam odlucio ne kemijati i prepustiti posao majstoru s drugog foruma koji je do sad s tom kemijom odradio preko 20 rezervara tako da budem siguran da je dobro.
 
ja sam isto smiksao nesto iz brodskog programa..

evo benzin stoji vec 4 mjeseca u rezervaru..
a izgleda kao kad sam izlio..cisto bijelo glatko (y)
 
Tako je izgledalo i ovo moje ali očito nisam temeljito očistio rezervar od hrđe i kad je hrđa opet odreagirala sve se krenulo ljuštiti, tvoj je rezervar bio nov vjerovatno kad si ga odradio s time...
 
da..od friskog pleha je napravljen bio  (y) :smiley:
 
Jel zna ko ovog gospodina, nikak docekat neki nastavak

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

 
Upoznao sam ga davno kod primopredaje nekih dijelova.
Ali nisam uopće u toku.
 
živ, živ ali nažalost nikako produktivan što se tiće garaže :(, malo posao, malo familija, malo druge obaveze i na kraju ne preostane vremena za motore. U međuvremenu sam naletio na jednog zrx-a pa i njega slažem i cini mi se da ću s njime na cestu prije nego s gpzom...
Uklavnom ono što sam nekad u garaži znao napravit za jednu noć sad zna potrajat i koji mjesec.
 
Evo koja slika
 

Attachments

  • IMG_1854.JPG
    IMG_1854.JPG
    1.9 MB · Views: 212