Nisam izdrzao...ALPE

Fireteam said:
Evo ako koga zanima rute koje smo odradili ja i supruga zadnja tri ljeta. Garantiraju desetke GB fotki i prekrasnih krajolika. Samo treba pogoditi vrijeme! Mjesta, pravila i informacije za prijeđene rute su sve naravno sa ovog foruma!!!

...za nagodinu Francuske Alpe i zapadna Švicarska (valjda, možda!?!?!)

SZtTJ3e.jpg

AkUUngf.jpg

u8HHIVj.jpg

6YMJjvx.jpg


u kojem si planeru ili karti radio ovu rutu?
 
banditR said:
Kupis dnevnu kartu pa se vozis od kucice do kucice  :mrgreen:
...dok ti ne dosadi.
( mislim na ulaznu i izlaznu kucicu)

A ha...na Gerlosu je samo jedna kucica  :mrgreen:
 
Ja, narürlich.  :mrgreen: ali se vise ne sjecam...kaj nije na Rossfeldu situacija da udjes jednom pa onda ides u Krug i mos se voziti koliko hoces pa odanizadjes na drugu dan, nisam vise siguran trebal bi pogledati slike.
 
Direktor said:
Ja, narürlich.  :mrgreen: ali se vise ne sjecam...kaj nije na Rossfeldu situacija da udjes jednom pa onda ides u Krug i mos se voziti koliko hoces pa odanizadjes na drugu dan, nisam vise siguran trebal bi pogledati slike.
Ns Rossfeld mozes uci od strane BGD,pored stajalista za autobuse koji voze na Eagles Nest (Obersalzberg),i od strane Salzburga (preko Marktschellenberga).Ja ulazim od strane SLZB. Kupis kartu i vozis se prema vrhu.Na vrhu je veliko parkiraliste a ima i neki leberkäs kiosk.Vozis dalje,spustas se do druge kucice...pred kucicom se okrenes pa vozis opet do one druge.Dakle,naplatne kucice su u podnozju brda,na vrhu je plato.Sa vrha se vidi aerodrom Salzburg,a na jednom od vrhova se vidi Eagles Nest. Do tog "gnijezda" se moze doci autobusima. Vjerujem da do gore mozes raspalit i pjesaka,al imas sto hodat...
Evo u prilogu dnevna karta Rossfelda jer se na poledjini vidi "radno vrijeme" Obersalzberga...
E,da...do naplatnih kucica se dobar komad vozis besplatno...da te namame da odes gore  :mrgreen:
 
Nema priloga  :neznam: uglavnom mi se na nijednom pasu nije stajalo jer svi stoje, kupuju suvenire sa "ja sam bio tu i tu" u kineskoj izvedbi - mislim da sam stala samo na jednom
 
djuka007 said:
Ja za iducu godinu planiram napraviti male promijene oko samog kruzinga po Alpama. Osim sto krecem vozilom sa mjenjacem, sam boravak cu locirati na jednom ili dva mjesta u Dolomitima pa odlaziti u izlete po pasevima na dnevnoj bazi. Time preskacem voznju po obicnim cestama do odredista, a i svakodnevno pakiranje kompletne prtljage na i sa motora.
Takodjer mjesta u planinama su mi interesantnija i ljepsa od onih u podnozju gdje sam nocio ovu godinu.

Sent from my HTC One using Tapatalk
To ti je pametno. (y) Žena i ja smo istu taktiku koristili. Npr.  San Cassiano i onda laganini dva tri dana...
Vozit se po prijevojima bez valiža je neopisivo...



©

 
djuka007 said:
Ja za iducu godinu planiram napraviti male promijene oko samog kruzinga po Alpama. Osim sto krecem vozilom sa mjenjacem, sam boravak cu locirati na jednom ili dva mjesta u Dolomitima pa odlaziti u izlete po pasevima na dnevnoj bazi. Time preskacem voznju po obicnim cestama do odredista, a i svakodnevno pakiranje kompletne prtljage na i sa motora.
Takodjer mjesta u planinama su mi interesantnija i ljepsa od onih u podnozju gdje sam nocio ovu godinu.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Definitivno najbolja opcija. Ove godine sam sa ženom išao tako i definitivno se dobije više vremena za vožnju i manje pressinga sa traženjem smještaja.

QuinnSaab said:
Nema priloga  :neznam: uglavnom mi se na nijednom pasu nije stajalo jer svi stoje, kupuju suvenire sa "ja sam bio tu i tu" u kineskoj izvedbi - mislim da sam stala samo na jednom

Stajanje na prijevojima u Dolomitima baš nema veze sa kupovanjem suvenira, al ok svatko ima svoju viziju putovanja.

 
QuinnSaab said:
Ja nisam nis placala, kaj to samo na grossu ili sam se ja svercala neznajuc? :misli:

Ajd piši gdje si bila i nisi plaćala?


Za putopis. (y)
 
Isto to sam napavio u ovom putopisu.
2 dana spavao u Badu.
Nema presinga,soba ceka ujuto samo gas...

 
QuinnSaab said:
Nema priloga  :neznam: uglavnom mi se na nijednom pasu nije stajalo jer svi stoje, kupuju suvenire sa "ja sam bio tu i tu" u kineskoj izvedbi - mislim da sam stala samo na jednom


Obavezno si kupiim barem magnet s svakog putovanja.
S alpa sam Kceri skupio Marmotesa,zeni papuce od marmotesa a sebi naljepnicu.
To su mi uspomene koje ce mi cijeli zivot ostati......Osim zeninih papuca jer ih stalno nosi :LOL:
 
Ti zaista možeš reći: ... a onda je svizac (Marmotes Caudatus) zamotao čokoladu!  (y)
 
vlais ng said:
Obavezno si kupiim barem magnet s svakog putovanja.
S alpa sam Kceri skupio Marmotesa,zeni papuce od marmotesa a sebi naljepnicu.
To su mi uspomene koje ce mi cijeli zivot ostati......Osim zeninih papuca jer ih stalno nosi :LOL:
a ko voli nek izvoli...svi imamo neku svoju priču  (y)
 
Svi mi imamo svoje rituale kod putovanja, ne treba nikome uzeti za zlo neke stvari, bitno je putovati, putovanje je ZEN! (y)