nita... ni kun ni uta...

Pretpostavljam da ne placas isti iznos jer sam ja dobio 2 uplatnice, jedna cjelogodisnja od 150 kuna, a druga je bila na nekih 70-ak kuna jer nisam imao motor cijele godine...
 
Obračunaju ti po danima u godini koliko je motor(auto) bio registriran.
:cry:
 
niksa said:
ja san kupia i registrira motor 19. 03 2005. dobia san uplatnicu na 500kn

Bandit - jesi li siguran u to sta tvrdis??

Pa šta ti dvojiš, to ti je cca 5 mjeseci i dobio si manje od pola punog iznosa, što je upravo ono što pljačkaš tvrdi
 
jokezakon said:
niksa said:
ja san kupia i registrira motor 19. 03 2005. dobia san uplatnicu na 500kn

Bandit - jesi li siguran u to sta tvrdis??

Pa šta ti dvojiš, to ti je cca 5 mjeseci i dobio si manje od pola punog iznosa, što je upravo ono što pljačkaš tvrdi

Nisam ja maznija FINU...šta pričaš? Ja sam bija u Rutinga :eek:mfg:
 
pitanje..

na uplatnici pise za porez da se mora platit unutar 15 dana..

naravno , ja sam ga platio nakon tri mjeseca :mrgreen: --50,00 kn :mrgreen:


ocu dobit neku kaznu, neke kamate ili nesto vec tako?
 
Ja sam kupil motor lani 27.05. i došle su mi uplatnice na 600 (2004) i 1200 (2005) kn
 
Meni to baš i nije jasno,a nit mi se uplatnica slaže sa ovom tablicom.
Prvo kaj su mi na jednu uplatnicu zgurali i auto i motor.Za auto 250 kn,što je ispravno,a za motor sam dobio 100 kn, a prošle je godine napunio 4 godine.Tak da mi se to nikak ne slaže s ovom tablicom.Po papirima je 42 KS,a kolko je to KW,moš me jebat.
 
Postoji jedna izreka; "Porez plačaš državi koju voliš", stoga platite i šutite, jer koliko se sjećam(nisam ove godine dobio) u dnu rješenja piše: žalba ne odgađa plaćanje

2shonyo: omjer kilovata i konja ti je 1.36 konja za 1 kilowat
 
Ma kakvo plaćanje odma daj ne laprdajte. Onaj ko traži povrat poreza može ne platiti jer mu oni ionako uzmu to prije nego što mu vrate porez.
A ono 15 dana je za strašit dicu! :mrgreen:
 
alien said:
Ma kakvo plaćanje odma daj ne laprdajte. Onaj ko traži povrat poreza može ne platiti jer mu oni ionako uzmu to prije nego što mu vrate porez.
A ono 15 dana je za strašit dicu! :mrgreen:

povrat poreza, ljepo zvuči, ali to se odnosi na one koji nisu zaposleni za stalno ili ima još koja osnova?
 
NA sve!
Naročito one koji imaju nešto priko žiro računa!
Ali i one koji imaju ženu, dicu...tj. bilo kakve porezne olakšice...
 
Ima i dobrih strana šta se poreza tiče
Živim 5 km od mora, zaposlen sam za stalno, ali moja općina spada u slabo naseljene (mislim da je u tome caka) i imamo neke olakšice :D
Uglavnom - dobio sam 1700 kn nazad od države (y)
 
alien said:
NA sve!
Naročito one koji imaju nešto priko žiro računa!
Ali i one koji imaju ženu, dicu...tj. bilo kakve porezne olakšice...


ja mislim ali nisam 100% siguran da je bitno koliko je godišnja ti zarada i ako ne prolazi 80000kn da ne placas porez odnosno da imaš pravo na povrat
 
Svatko tko je plaćao porez tokom godine i preplatio ga ima pravo na povrat preplaćenog poreza bez obzira na visinu godišnjeg dohotka. O visini dohotka ovisi po kojoj stopi će te voljena država klepit po džepu ali to više nema veze s Nikšinim pitanjem :roll:
 
Slažem se sa Banditom...ja san kupija motor u 9mj prošle godine i došlo mi je 56 kn za prošlu i 200 za ovu...