nita.. ni kun ni uta

Status
Not open for further replies.
Ako imaš račune od navedene opreme priloži ih uz odštetni zahtjev i nadoknadit će ti i njih. Provjereno
 
ak nisi kriv dobivas odstetu za sve stvari na motoru bez obzira imas racun ili ne i nema veze kolko su stare (y)
 
Račun je obavezan radi količine novca koju potražuješ. Niko ti neće isplatit štetu za nešto bez računa za to.
 
Charlie said:
Račun je obavezan radi količine novca koju potražuješ. Niko ti neće isplatit štetu za nešto bez računa za to.
pa odes u ducan di si kupio opremu i trazis predracun koji prilozis osiguravajucem drustvu
 
Charlie said:
Račun je obavezan radi količine novca koju potražuješ. Niko ti neće isplatit štetu za nešto bez računa za to.

Moje konkretno iskustvo kaže da račun nije potreban ali je poželjno da ga imaš! Ako nemaš račune nije loše kod trgovca uzeti predračun za istovrsnu opremu i predočiti ga procjenitelju. U svakom slučaju čeka te malo natezanja s njim oko stope amortizacije.  :mrgreen: 
 
niksa said:
i sad dodje procjenitelj i kaze NE.

cime da pobijem njegovu izjavu?
procijenitelj ti mora slikati svu razbijenu opremu i napraviti popis-to mu je duznost.meni je poslikao svu opremu i dobio sam za to nakon tjedan dana potvrdu od njih
 
niksa said:
i sad dodje procjenitelj i kaze NE.

cime da pobijem njegovu izjavu?

Mislim da zakon izričito kaže da imaš pravo na naknadu za oštećene stvari tj. opremu u tvom slučaju
 
niksa said:
i sad dodje procjenitelj i kaze NE.

cime da pobijem njegovu izjavu?

Meni su uredno isplatili nofce za kacigu i jaknu. Ja sam im samo naveo model i starost...jbg. Možda ti se javi pravnik sa foruma, on bi trebal znat.

Ili pitaj Vragstara sa foruma...pošalji mu pp. Vidim da je bio aktivan danas. Em zna o čemu se radi, em ti je zemljak :mrgreen:
 
niksa said:
ok... napravit cemo nesto....

ali recimo situacija:

prijavite stetu.. treba napravit procjenu. Procjenitelj dodje i kad pokazes npr kacigu, on mahne rukom i ne zeli ni cut da je slika i prilozi procjeni stete. Odvjetnika sigurmo ne vodim za rukicu sa sobom...

zato i pitam Koji clanak, koji zakon?

Odvjetnik će ti preciznije reć koji zakon i koji članak. Za 10%, koliko uzimaju, neisplati ti se gubit vrime i živce sa osiguravateljskim kućama.
 
ak i naiđes na takav problem uzmi odvjetnika i ne potpisuj nista u vezi procjene.meni su slikali malo pogrebane retrovizore i jaknu na kojoj je bilo malo zemlje tak da ne bi trebao imati problema
 
niksa said:
ok... napravit cemo nesto....

ali recimo situacija:

prijavite stetu.. treba napravit procjenu. Procjenitelj dodje i kad pokazes npr kacigu, on mahne rukom i ne zeli ni cut da je slika i prilozi procjeni stete. Odvjetnika sigurmo ne vodim za rukicu sa sobom...

zato i pitam Koji clanak, koji zakon?
Uložiš prigovor na procjenu i tražiš dodatni izvid štete. Pa ako ni onda procjenitelj ne želi napraviti procjenu oštećenih stvari odeš u drugo osiguravajuće društvo, platiš izvid štete za opremu i stvari koje su stradale u predmetnom događaju i tek nakon toga to sve lijepo odneseš kod odvjetnika da on to lijepo sroči u  dopis protiv tog i tog procjenitelja kao ovlaštene osobe od tog i tog osiguranja koja nije htjela napraviti izvid štete.

Btw. meni su napravili naknadni izvid nakon 7 mjeseci (e da-radi se o Croatia Osiguranju)
 
Charlie said:
Račun je obavezan radi količine novca koju potražuješ. Niko ti neće isplatit štetu za nešto bez računa za to.
Mene je račun tražio,ali pošto ga nisam imao nije komplicirao  :mrgreen: stvar sređena bez računa  (y)
 
niksa said:
...Procjenitelj dodje i kad pokazes npr kacigu, on mahne rukom i ne zeli ni cut da je slika i prilozi procjeni stete. Odvjetnika sigurmo ne vodim za rukicu sa sobom...

zato i pitam Koji clanak, koji zakon?
Meni je procjenitelj došao doma jer ni motor ni ja nismo baš bili mobilni. Poslikao sva oštećenja (i ona najmanja) na motoru i onda poslikao hlače, patike, kacigu koje su se oštetile u sudaru. Pitao me jel imam možda sat da se oštetio u sudaru ili bilo što još.
Kaciga je imala samo malu ogrebotinu koja se nakon poliranja više ne vidi (ne znam da li se uopće uspjela i vidjeti na slikama) i rekao mi je za nju da će svaki sudski vještak potvrditi da je ona za zamjenu nakon pada jer je sa njom udarito pri sudaru.

Mislim da bi se ovo odnosilo na tvoje pitanje na što da se pozoveš: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1997/0666.htm (članak 82)
 
Na kojem osiguranju si prijavio štetu, i kako se zove procjenitelj...
 
niksa said:
nemojte samo pocet s odgovorima meni je.. meni nije.... i ja znam ljude kojima je steta nadoknadjena, ali znam one i kojima nije. zanima me uporiste u zakonu ili je za to bitan clanak ugovora u polici?

s obzirom da mi je post od jucer obrisan -

zanima me da li pitanje nije bilo dovoljno jasno ili sto???

ako netko kaze nemojte sad meni je meni nije i trla baba lan, nego dajte konkretan clanak i bog...

Medo said:
Mislim da bi se ovo odnosilo na tvoje pitanje na što da se pozoveš: http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1997/0666.htm (članak 82)

medo rulz  (y)
 
Status
Not open for further replies.