nita..

Hitno skeniraj sliku od Tome Katića, ide uz ovu temu, elementi su BMW, policajac, Riva, ali nema kacige
 
J... ga, ima neka začkoljica u zakonu koja im omogućava da to rade, jer kao hvataju prekršitelje!
To što je to glupo i opasno, pa kvragu nećemo sad u detalje! :mrgreen: :mrgreen: :D :D
 
slažem se da je vožnja rivom problem ali meni se čini da će riješenje doći jednako sporo kao i ona jadna tri parkirališta za motore(ono kod sv.Frane nitko ne koristi,dakle dva,a do onog na cankarevoj ne možeš doć da ne rastjeraš pješake sa pločnika...)...s obzirom na naš mentalitet mislim da bi najbolje bilo napraviti neki koridor preko rive samo za motore ili ono što si sam rekao...policija na jednom i na drugom kraju...
 
ne jer oni su nedodirljivi i mogu radit šta ih je volja :roll:
 
niksa said:
Zadnje vrime se puno prica o policiji pa me zanima vase misljenje... Naime, voznja rivom je zabranjena za SVA vozila, ali normalno, neki krse te propise, pa se voze rivom na motorima, a nasa policija ih hvata.. I to bi bilo Ok da ih ne hvata na "neprimjeren" nacin. U pravilu policajac stoji negdje sastrane na svom BMW, pa ako vidi nekog da se vozi, zaleti se za njim, e to ZALETI je doslovno.. njihove su brzine preko rive nerjetko i brze od 100km/h pa me zanima ko sad ugrozava šetače - skuter koji jedva 15km/h prolazi rivom ili glupi pandur koji se onako zaleti. Siguran san da ce se kad tad dogodit neka nesreca, neko ce se dite zaletit za golubom ili balunom i eto sranja. Moze li se kako utjecat na policiju da zakon provode na drukciji nacin... recimo da druga patrola ceka na kraju rive, pa zaustavi motor na izlasku? mozda na neki drugi nacin... nije ni bitno. Jos samo da kazem, da je ova tema bila par puta u Slobodnoj Dalmaciji, ali bez rezultata.. vjerojatno se policija dogovorila sa novinarima..(pa znate ono, mi trebamo surađivat a ne ogovarat jedni druge.... i tako je i to zatrto)

bojim se da tu nece biti nista novog dok netko ne pregazi koje dijete kao sto se dogdoilo ispred skole na Spinutu. svi su sve znali, motori su se uvijek vozili i divljali, ali nikkog nije bilo briga dok dijete nije poginulo.
po zakonu policajci mogu prekoraciti brzinu, ciniti prekrsaje ili slicne stvari da bi ulovili pocinitelja prekrsajnog ili kaznenog djela.
to sto ne zele stavit dva policajca na svaku stranu rive da zaustavljaju motore, nego umjesto toga naseru patrolu na brzoj cesti sa tri prometna traka u svakom i tamo tlace vozace, ostaje njima na savjest. milijun puta dokazano u praksi da ih boli chuna za prevenciju i sigurnost u prometu, vec im guzica radi iskljucivo za pare. bez uvrede onim rijetkim izuzecima.
 
Prvo, te motoriste šta voze priko Rive bi satra ka' prasce. A o pandurima neman šta pričat. Dokazuju moć jednom misečno (eventualno), umisto da su svaki dan tamo. Bilo bi lipe love od tih prekršaja.
 
Rivi said:
Prvo, te motoriste šta voze priko Rive bi satra ka' prasce. A o pandurima neman šta pričat. Dokazuju moć jednom misečno (eventualno), umisto da su svaki dan tamo. Bilo bi lipe love od tih prekršaja.

slazem se :D
da sam roditelj cije dijete trci po rivi, i da mu neko dozuji sa motorom, najvjerojatnije bi nastao cirkus. pjesacka zona je sveta stvar i tu motori nemaju sto ciniti. cesto prodjem preko rive, ali sa ugasenim motorom. nije uopce problem pogurati motor onih parsto metara, a pogotovo kakav skuter.