Njemacka-Austrija-Slovenija-Hrvatska.... - godisnji odmor u tri tjedna

banditR

Well-known member
Kao prvo,da napomenem da nemam HR slova na tipkovnici...
Razmisljao sam,kako i sto da napisem,kako da sve povezem u jednu cjelinu.Zakljucio sam da je pametnije navesti rute i pravce koje sam vozio,staviti neke slike,i ne ulaziti u detalje vise nego sto je potrebno.
Dakle,za vrijeme ljetnog godisnjeg odmora izvezao sam 4052 km,i to za tri tjedna.Naravno,nisam samo vozio...sjedilo se i u gostioni...Nije to toliko puno kilometara i zato time ne zelim nikoga impresionirati,niti na bilo koji nacin - sebe istaci.Mislim da bi to mogao svatko izvesti da ima dovoljno slobodnog vremena...Na nagovor nekih ljudi,odlucio sam se napisati ovih NEKOLIKO redova....
Vidim da ljudi pisu gdje su bili,sto su vidjeli i dozivjeli...Ovo je moj prilog.
Dakle,prosao sam dio Njemacke,Austriju,Sloveniju,U Hrvatskoj - Slavoniju,Gorski Kotar,Istru i otok Krk.Polazak iz Njemacke,ulazak u Austriju u pravcu Salzburga.Dalje za Liezen,u pravcu Graza.Obilazim jedno placanje autoputa (iako imam Austrijsku vinjetu....)i vozim u pravcu St. Michael-Bruck.Pred Grazom sam ponovo na autoputu.Stojece kante za slikanje i snimanje brzine - znate.Stoje pored ceste i slikaju odnaprijed,bocno i pozada.Luda stvar,pogotovo kad dobijete cestitku u postanski sanducic...Dalje vozimo pravac Spielfeld - Sentilj.Kako izbjeci placanje Slovenske vinjete ? Upravo ovako...Sa autoputa sidjete na izlaz Vogau - Straß,idete preko Murecka.U Sloveniju ulazite preko mosta u Trate.Onda vozite prema Lenartu.Oprez : cesta je djelomicno toliko losa i stara,kao da je tu cestu pravio jos Kraljevic Marko.Po sistemu " Za koga je - dobro je",slovenci tu cestu slabo odrzavaju.Tko nece platiti vinjetu,vozi se tom cestom.To je u redu...svatko zna svoje..Preko Lenarta stizemo u Ptuj,i dalje vozimo u pravcu Varazdina.Nasi nas carinici pozdravljaju,i uz osmjeh nam zele sretan put...Dalje vozimo,Varazdin - Koprivnica - Virovitica - Slatina.U Slatini tacho pokazuje 630 km.
Sljedeca ruta je bila preko Vocina i Zveceva,kroz Pozegu,preko Krndije do Nasica,pa opet u Slatinu.U susret su mi dosli frajeri iz poduzeca za ceste koji su spricali one bijele trake po cesti.Iz daleka sam vidio onaj njihov narancasti traktor,kako se nazire u oblaku bijele,svjetlucave prasine.Sto sad ? Prodjem li kroz tu bijelu prasinu,svjetlit cu po noci k`o vatrenjak...Nema veze,gas i prosao.Poslije sam pogledao - nista...Jos bolje.Drugi dan se pojavio prijatelj Jolly i predlozio novu voznju. Kamo ? Planirali smo preko Pozege u Brod.Tamo sam mislio potraziti neke ljude...Buduci da se spremala kisa,a prognoza je bila : kisa u pravcu Broda i Vinkovaca,odlucili smo se da odemo preko Nasica i Osijeka u Vukovar,pa onda u Batinu.Krenuli smo.Pred Osijekom,na ulazu,Jolly upitno slijeze ramenima : kud sad? Ja sam rukom pokazivao - centar.Dosli smo na jedno krizanje i poceli sa dovikivati kroz kacige.Mislim da je za one aute iza,situacija bila jasna : dva motora,njemacki i domaci...Svabo ne zna kud ce,pita domaceg,ovaj mlati rukama i nogama...Sigurno se kuze...Pri tome se svako dere sa svog motora,kao da svako sjedi na svom traktoru.Slozili smo se da ne idemo u Vukovar,nego odmah u Batinu.Dosli u Batinu...necu sad opisivati veranje i glupiranje po onom spomeniku.Da ne govorim o slikanju na - topu.Mozete misliti kako se JOLLY slikao na tom topu....mislim,cijev strsi..necemo dalje.Iz Batine se vracamo preko Osijeka u Nasice.Pitanje : kako cemo do Slatine.Odgovor se namece sam po sebi - NAJKRACIM putem i to : Nasice pa preko Krndije - Kutjevo - Orahovica - Slatina.I tu je izaslo oko 350 km,sve skupa.Ovom se prilikom zahvaljujem Jollyu jer priznaje da je ON  sjedio na onom topu...
Narednog dana su bili susreti u Virovitici.Za to cu samo reci da je bilo dobro,jer ako se sad i o tome raspisem....necu.To je bila subota.U nedjelju se krenulo na more.Iz Slatine,preko Bjelovara,Zagreba,Karlovca, pa preko Gorskog Kotara u Rijeku.Taj dan sam malo odmorio a drugi dan sam vozio preko Opatije i Plomina,prema Pazinu, pa u Rovinj.Sljedeci dan  sam krenuo za Senj.Napisem Skuci SMS,imas broj od Karadola - nemam.Steta...bas sam ga mislio sresti.Vracam seu Rijeku.Narednog dana sam presao mostom na Krk i obisao sva mjesta na Krku.Bilo je...VRUCE.Sljedeceg dana,zamislite,nisam ni upalio motor.Sam sebi se cudim...Narednog dana sam isao u Pulu i rt Kamenjak.Vratio se kroz tunel Ucka.
Na putu za Slavoniju,odvajam se sa glavne ceste,pa preko Vrbovskog stajem u nekoj sumi,te mobitelom budim Skucu u 9.15. ujutro.Javio se,i to TESKO.Iz pouzdanih izvora znam koliko se popilo na susretima taj vikend kod Vjestica u Ogulinu.Na centru u Ogulinu,pronalazim Skucu , te odlazimo na pice u njihov kafic.Ovom se prilikom zahvaljujem na gostoprimstvu Moto Klubu Vjestice iz Ogulina.Hvala decki,pravi ste....Skuco - ti pogotovo... Iz Ogulina,preko Karlovca i Zagreba,opet Bjelovar,Virovitica,Slatina.Narednog dana sam jos napravio djir po Slavoniji,i  to je bilo - to.U Njemacku sam se vratio opet preko Varazdina,Graza i Salzburga.
U garazi je tacho pokazao 4052 km.
Opet isticem,nije to tko zna sto,nije to nikakav podvig.Bio je to samo - godisnji odmor...
 
moju izostavi da ti ne sjebe putopis..  :LOL:
 
Naslov ove slike je " Jos litar jeeedan,dobrog vina,dajte nama viiiii...."
Sala...Trijezni smo obojica.Ja malo vise,Skuco malo - manje...  :mrgreen: ...Posto su bili susreti u Ogulinu,malo se popilo,a Skuco se pokazao kao pravi frajer.Da ne znam koliko su popili,mislio bih da je pio radler..na njemu se nista nije vidjelo..  (y)
Netko mi je rekao da se radi o treningu..  ;)
 
Povratak....
Juhuuuuu !!!! Kisa pada kroz Austriju....ma,super....
Dolazak u Njemacku,konacni kilometri.
 
drugi put ostaješ na "radleru" da vidimo kako ćeš ti izgledat..  :mrgreen:
 
banditR said:
Sto je?
Pa zar nisam rukn`o tri piva,to jutro....?
Ti si pio kavu - ne ja...  :LOL:
poslje 4lit rakije i tko zna koliko pive valjda mogu popit kavu..  :mrgreen:
bez brige nastavili mi kasnije u oštarija.  (y)
 
skuco said:
poslje 4lit rakije i tko zna koliko pive valjda mogu popit kavu..  :mrgreen:
bez brige nastavili mi kasnije u oštarija.  (y)
Znam ja koliko se popilo...Rekao si mi....
Ja to ne bih mogao...Jedva popijem jedan PAN...  :mrgreen: ...Pocet cu uzimat cepove za uspomenu...
Nista,morat cu,na jednom od mojih sljedecih putovanja - svratit u Ogulin (al na malo duze)...na poducavanje...  :LOL:
 
banditR said:
Znam ja koliko se popilo...Rekao si mi....
Ja to ne bih mogao...Jedva popijem jedan PAN...  :mrgreen: ...Pocet cu uzimat cepove za uspomenu...
Nista,morat cu,na jednom od mojih sljedecih putovanja - svratit u Ogulin (al na malo duze)...na poducavanje...  :LOL:

Ja iz pouzdanih izvora znam da možeš popiti i više od jednog pana.... :LOL: