njuTn metar i okretaji

R3mba

New member
Imam jedno poprilicno idiotsko pitanje..
Nisu mi jasni ti njutn metri i okretaji, al evo
da mi ne objasnjavate zanima me konkretni primjer.

The ADV350's maximum torque of 32 Newton meters at 5,250 rpm offers a similar amount of boost as the 29 Nm of torque at 5,750 rpm for the XMAX 300 Tech MAX.

Znaci sta je tu bolje?? KOji bolje vuce po specifikacijama?
adv ima veci torque na manje rpm
a xmax ima manji troque na vise rpm
 
.
 

Attachments

  • 8880640779f33417d9a0e56473fb4b93.jpg
    8880640779f33417d9a0e56473fb4b93.jpg
    91.2 KB · Views: 0
Performanse su im slicne...sve je to u nijansu u toj klasi.....po meni adv 350 ima konkretniji ovjes...barem tako izgleda ali je i nesto skuplji od maxa 300
 
Razlike su u markiranju satova fizike :mrgreen:

To je na koliko okretaja razvije maksimalnu snagu. No razlika je mala tako da gledaj i drugo , recimo, koliko koštaju rezervni dijelovi za jednog, a koliko za drugog i što je kojem boljka a što prednost.
I da , ovisi jel moraš na dijetu ili ne :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: kronik
Ne da je prebitno, ali ako XMAX ima 29Nm na 5750 okretaja, onda na 5250 ima još manje, znači tamo gdje XADV ima 32, XMAX nema 29 nego još manje što čini vjerojatno osjetnu razliku ako se oba voze na 5250 ili manje okretaja. A obzirom da se većinom svi vozimo u nižim i srednjim okretajima, to znači da u onom opsegu okretaja koji se koristi, XADV potencijalno ima osjetno više momenta i osjetno "bolje vuče", dok je u višim okretajima razlika beznačajna, a obzirom da nakon špice moment počne i padat možda na najvišim okretajima XMAX i "bolje vuče", pa sad, kak se tko vozi na to treba ciljat ako je sve drugo slično/svejedno.