Norton

papillon said:
A jeste li ti i Jota što u rodu sa onim tipom što je osnovao FBI  :misli:  

Ne...,
 
Svečak iz Zagreba imao je mislim zelenog Commanda 750 iz tomosove ponude ako se nevaram...,
 
BABA OS said:
Svečak iz Zagreba imao je mislim zelenog Commanda 750 iz tomosove ponude ako se nevaram...,

I srebrnog , crnog i onog žutog s poluoklopom i sicom za jednog s brojem sa strane . Imao ih je hrpu i Norton svjetleću reklamu u dvorištu .
 
jota said:
I srebrnog , crnog i onog žutog s poluoklopom i sicom za jednog s brojem sa strane . Imao ih je hrpu i Norton svjetleću reklamu u dvorištu .


Za zelenog znam da je bio tomosov...,Žuti nije sigurno jer žutih nije bilo u Kopru ali crvenih zelenih i crnih je.
 
Stari Norton Commando iz 1970 godine.Dizajniran je ultra moderno i nije manje zanimljiv od modela o kojima je ovdje bilo govora.Šta jes jes...,ovo se sigurno da dobro voziti.



 

   

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
limit said:
Sumnja je zajebana stvar. Izjeda ljude iznutra sve dok ih ne dovede do ludila.
Paranoja još i gora, gde god se okrenes neprijatelj, a onaj sto ne izgleda kao neprijatelj, što prilazi sa osmjehom, taj je najgori.

E, kak bi bilo da malo za promjenu u svakoj dobroj temi o starim motorima (ili novim) vi ne počnete jebat s tim vašim puderima, ruževima, maskarama i drugim gay potrepštinama??

(y)
 
BABA OS said:
Svečak iz Zagreba imao je mislim zelenog Commanda 750 iz tomosove ponude ako se nevaram...,
Slovenci su bili gadni - držali su se one "Engleska i Francuska zemlja prijateljska" pa su imali sve Renaulta,Peugeota pa
           i Nortona a sad imaju i Rusku topovnjaču - Bravo Slovenci

limit said:
Sumnja je zajebana stvar. Izjeda ljude iznutra sve dok ih ne dovede do ludila.
Paranoja još i gora, gde god se okrenes neprijatelj, a onaj sto ne izgleda kao neprijatelj, što prilazi sa osmjehom, taj je najgori.
Pa gdje si Toni zar još nisi sa Dinkom napravio arbitražu  :shock: - usput, call me when you not work and dali si ovim

limit said:
:hehehe:  Nije do mene. Dosta da se pojavim i eto   :neznam:  Ali ima njih još u istom filmu :mrgreen:
mislio i na mene  :misli:  
               
 
« Odgovor #97 : Danas u 00:30:10 » Citat:  

--------------------------------------------------------------------------------

Citat: BABA OS - Jučer u 14:49:48
Svečak iz Zagreba imao je mislim zelenog Commanda 750 iz tomosove ponude ako se nevaram...,


Slovenci su bili gadni - držali su se one "Engleska i Francuska zemlja prijateljska" pa su imali sve Renaulta,Peugeota pa
           i Nortona a sad imaju i Rusku topovnjaču - Bravo Slovenci


Citat: limit - Jučer u 23:01:58
Sumnja je zajebana stvar. Izjeda ljude iznutra sve dok ih ne dovede do ludila.
Paranoja još i gora, gde god se okrenes neprijatelj, a onaj sto ne izgleda kao neprijatelj, što prilazi sa osmjehom, taj je najgori.


Pa gdje si Toni zar još nisi sa Dinkom napravio arbitražu   - usput, call me when you not work and dali si ovim


Citat: limit - Jučer u 23:14:27
 Nije do mene. Dosta da se pojavim i eto     Ali ima njih još u istom filmu

mislio i na mene
                     
               
ne na maskarru


..., :no: :no:
 
O tomosovim Nortonima zna li netko nešto ?Općenito malo se zna o Nortonu TNF 750 ccm.Sve je u pričama uglavnom.Tako i ja znam samo ponešto.
Nezna se točan broj ali prvobitno je figurirala brojka 20 ali kasnije se u javnosti pojavljuje brojka i do 50 kom.Ljudi govore da su nabavljeni za policiju ovu ili onu ali nije to baš tako.Nortoni su došli 1971 g. a policija je godinu dana ranije kupila BMW-e dakle 1970 g.a već je bilo pregovora sa Moto Guzziem.
Poznate su samo banalne razlike između tomosovog i originala.TNF Nortoni vizuelno su imali kromiran obruč Fara a originalni su to imali farbano.Zatim  tomos Norton imao je maticu na mostu odozdo a originalni nortonov je već 1970 g.to imao sa gornje strane.Imam obe verzije nortonovih mostova.
U Kopar su dolazili samo crveni,zeleni i crni a originalni(engleski)bili su još i žuti.Odušak na tomosovim blokovima je sa lijeve strane na lijevoj polutki Bloka što bi značilo da su sastavljeni iz starih zaliha.Navodno su imali nekoliko konja više nego originalni(60 ks).Ta brojka je kažu stručnjaci preuveličana.Prava snaga je oko 50 KS(tvrdi Joahim Sajfert predstavnik Nortona za Evropu).
Ljudi prepričavaju da su se slagali u Kopru.Ni to nije istina.Dolazili su u sanducima.Ono što su radili slovenci samo je montaža točka i volana.


Uploaded with ImageShack.us

 
BABA OS said:
O tomosovim Nortonima zna li netko nešto ?Općenito malo se zna o Nortonu TNF 750 ccm.Sve je u pričama uglavnom.Tako i ja znam samo ponešto.
Nezna se točan broj ali prvobitno je figurirala brojka 20 ali kasnije se u javnosti pojavljuje brojka i do 50 kom.Ljudi govore da su nabavljeni za policiju ovu ili onu ali nije to baš tako.Nortoni su došli 1971 g. a policija je godinu dana ranije kupila BMW-e dakle 1970 g.a već je bilo pregovora sa Moto Guzziem.
Poznate su samo banalne razlike između tomosovog i originala.TNF Nortoni vizuelno su imali kromiran obruč Fara a originalni su to imali farbano.Zatim  tomos Norton imao je maticu na mostu odozdo a originalni nortonov je već 1970 g.to imao sa gornje strane.Imam obe verzije nortonovih mostova.
U Kopar su dolazili samo crveni,zeleni i crni a originalni(engleski)bili su još i žuti.Odušak na tomosovim blokovima je sa lijeve strane na lijevoj polutki Bloka što bi značilo da su sastavljeni iz starih zaliha.Navodno su imali nekoliko konja više nego originalni(60 ks).Ta brojka je kažu stručnjaci preuveličana.Prava snaga je oko 50 KS(tvrdi Joahim Sajfert predstavnik Nortona za Evropu).
Ljudi prepričavaju da su se slagali u Kopru.Ni to nije istina.Dolazili su u sanducima.Ono što su radili slovenci samo je montaža točka i volana.


Uploaded with ImageShack.us
Pa od tih 50-tak komada moral je pokoji ostat cjeli,jel se zna jel ima takvih na prostorima ex juge
 
Možda saznamo.Nikad se nezna.Moj Commando po tehničkim karakteristikama mogao bi biti ali kupljen je u deutschlandu tako da otpada.U Zagrebu ih ima najmanje četiri za koje znam ali nitko ne istražuje detalje i podatke.U Srbiji isto toliko.Vjerujem da sa slovencima zajedno na ovim prostorima po mojim podacima ima oko 15 kom Nortona Commanda.Nezna se koliki broj je 750 a koliki od 850 ccm,
 
Evo jedan iz Beograda.Vlasnik ga je kupio prije godinu dana isto u Srbiji.Taj je bio u Osijeku prodan je tamo gdje se i pojavio prije godinu dana.Pronašao sam prijašnjeg vlasnika i pomoću njega uspio utvrditi da je to taj iz Osijeka.Dokaz je vareni blok kroz koji je letila klipnjača.Ovaj osjećan prije toga kupio ga je isto od osjećanina koji danas ima ovlašten tomosov servis.E sad pitanje je dali je to poveznica sa TNF Nortonom...,Dakle ovaj ima agregat,mjenjač,točkove i ram kako treba ali je plastika od drugih modela.Prednji ovjes je SP kit iz tog vremena.




Uploaded with ImageShack.us
 
http://www.flickr.com/photos/breganze981/4166126605/sizes/l/in/photostream/
 
mozda nadjete nesto sta vam treba

http://www.rgmmotors.co.uk/

http://www.andover-norton.co.uk/
 
makazica said:
Hvala još jednom!  (y)

Ne mogu reći da 100% kužim....karbovi su iznad termo grupe, ispuh isto izlazi prema gore, air box je iza, kao i kod BMW-a, da li je i paljenje iza?
I što je ovaj zupčanik napred....ili je paljenje napred, ispred svega, kao na BMW-u?

M.

Koenig je izvorno proizvodio vanbrodske motore i ovi GP motocikli su derivati tih agregata, kao mjenjač koristili su ono što im je najbolje pasalo, dali odvojena kaseta kao sa engleskih motora ili Harleya, ili BMW-ova getriba sa kardanom koja se je više koristila kod prikoličara.
Remenje je služilo za pokretanje rotodiskova na usisu i pumpe rashladne tekućine.
Ovisno o vrsti mjenjača, kao što vidiš na slikama, motor je postavljan sa radilicom popreko ili u smjeru kretanja motora.

Još krajem '80-ih na Grobniku je Slovenac Rado Kolman pilotirao Koenig 500 prikoličarom, vidio ja sve do detalja u park fermeu '89-e kad sam s prijateljem bio na treninzima(nisam ja tada trenirao, al' sam šarafio)


http://www.ozebook.com/konig.htm
http://www.bikeexif.com/konig-500-gp
http://www.pfs-ware.com/RacingHistory/page3.htm

 
makazica said:
Hvala....sad imam zanimaciju.

(y)


Kakvu to zanimaciju care...,
 
Ovako bi izgledao da ja farbam svog... (Norton Commando 961)...,




Uploaded with ImageShack.us