Nosač tablice na struju (preklopni)

toecutter

Well-known member
Ima netko da je montirao, kakva su iskustva s korištenjem, prolaskom na tehničkom pregledu i kod zaustavljanja plavaca ?

Vidim neke (naša proizvodnja) na njuškalu a vjerovatno ih ima i po ebayu i slično...nisam još istražio.

Izgleda da se može montirati i onako pod rep (sportskiji motori) ali da može (naopačke) i na original nosač tablice.

Javite tko ima?
 
Koliko sam shvatio, svaki zamjenski se mora atestirat, a uvjet (jedan od?) za atest je i da se bez alata ne moze manipulirat kutom pod kojim stoji tablica i koji je "oduvijek" propisan i koji verjojatno ima neku manju toleranciju.
 
Taj preklopni nosac je zabranjen nedavno i strogo odmah kaznjivo... samo origgigi nosac tablica....,ja sam isao na tehnicki sa onim ukrasnim aluminijskim i zamisli,morao skociti preko puta u ducan i 45 kn.,kupiti crni plasticni...,al opet bolje i da je ovdje nego da me gdje vani kazni,jer vanka su kazne cudo za te sitnice,sinoc sam bas citao o auspusima i buki...nema u Italiji s tim zahebancie,cak mjere buku na punktovima... :mrgreen:
 
Moze biti preklopni ali da se ne moze rucno bez alata pomjerati kako i Alfa kaze. Mislim da za aluminijski nosac tablice nema neke zakonski prepreka, vjv ti je rekao da skines jer to na Stromu ne stoji. Pa ti je pomogao 😄
 
Ukoliko policija skuži da se tablica krivo montirala,zaklonjena je ili je pomični nosač to mislim da ulazi u kazneno djelo,bolje je ne imati na motoru nego to slagati...
Uglavnom bila je neka tvrtka u Italiji koja je vrhunsnki slagala te pomične nosače...
 
bilo je par videa po youtubu, neki su stvarno super izgledali ali mislim da su to bili prototipovi i stalo je. nema ih bas nigdje za kupit, barem mislim. jer sam ja to i sebi gledao prije ali sam odustao
 
Ukoliko policija skuži da se tablica krivo montirala,zaklonjena je ili je pomični nosač to mislim da ulazi u kazneno djelo,bolje je ne imati na motoru nego to slagati...
Uglavnom bila je neka tvrtka u Italiji koja je vrhunsnki slagala te pomične nosače...

Ne ide pod kazneno djelo već izvanredni tehnički.

Zasad je tablica u ruksaku uz originalni nosač i okvir tablice najpovoljnije rješenje.
 
Pafe, štaš u Italiji? Samo expresso piju.

Toecutter, imam ja onaj sa stranice flipaplate (uzeo i drugi nedavno). Uz 100-200 kn prolazi tehnički (kao i auspuh na kojem piše not for road use), a i pandur koji kuži materiju bi mogao zajebavati. Nije da se ne vidi da nije tvornica.
Ali, dok se voziš, stvar radi. Kamere ne slikaju, a kad uđeš u naselje u kojem planiraš stat na cugu/klopu, spustiš i ayla bayla.

Discovolante je u pravu, tablica dolje je i dalje najbolje rješenje, ali ako si lijen kao i ja, ovaj flipaplate je ok stvarčica.
 
Ne ide pod kazneno djelo već izvanredni tehnički.

Zasad je tablica u ruksaku uz originalni nosač i okvir tablice najpovoljnije rješenje.
s time da tablica na nosacu sa okvirom i alatom stoji u ruksaku .. ili je sve gore ili nije nista
 
Ima i ova varijanta - okvir sa zavjesicom. Nije na preklop, pa ne bi trebalo biti problem kod kontrola. Kada zavjesica nije spustena izgleda kao obicni okvir. Ne znam samo kako ide za dimenzije tablice

 
  • Like
Reactions: toecutter
Pafe, štaš u Italiji? Samo expresso piju.
Nemam u planu za Italy, zadnjih desetak dana u petom mj.,prije sezone.../ ako je bude/..., idem svrljati priko Dubrovnika...C.Gore...Albanije do Ohrida,a zacrtao sam Bitolu 2 dana zadnje...a nazad kud stignem... kavaSlag ako di naleti...
 

Attachments

  • Bitola.jpg
    Bitola.jpg
    47.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: SpoRRi
s time da tablica na nosacu sa okvirom i alatom stoji u ruksaku .. ili je sve gore ili nije nista
Nažalost, prošla su vremena kad si se mogao voziti bez nosača tablice i s otvorenim auspusima. Sve original, ili atestirati, i tablicu na sigurno mjesto.

Doslovno sa skuterom 50 kubika si u prekršaju s obzirom na broj skrivenih kamera.

Vožnja bez tablice - najsigurnija vožnja.
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Nemam u planu za Italy, zadnjih desetak dana u petom mj.,prije sezone.../ ako je bude/..., idem svrljati priko Dubrovnika...C.Gore...Albanije do Ohrida,a zacrtao sam Bitolu 2 dana zadnje...a nazad kud stignem... kavaSlag ako di naleti...

obavezno te vodim na kavu rijesit cemo i slag!
 
  • Like
Reactions: Paf
Paf nemoj mu vjerovat meni je obećao tu kavu odavno .... :mrgreen:
Uglavnom ništa od mog električnog nosača tablie...morati ću se i dalje služiti vulgaris metodama...
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
@toecutter a jbg nisi mi bas s ruke al bude nekad...paf je rekao prolazit ovdje pa ga rado pocastim šlagkavom
 
  • Like
Reactions: toecutter