Nova Honda Africa Twin

Prvo bi probao bez kofera, ako bude isto onda bi skinuo vjetrobran pa probao, pa tek onda gume.
Imao sam takve situacije na prijašnjim motorima i ili je bila stvar u koferu ili u vjetrobranu....
 
Je, skinuo sam kofer i ne trese vise. Nije mi niti na kraj pameti bilo da bi to moglo imati ulogu. Koje je onda rjesenje? Stabilizator ili nesto drugo?
 
Je, skinuo sam kofer i ne trese vise. Nije mi niti na kraj pameti bilo da bi to moglo imati ulogu. Koje je onda rjesenje? Stabilizator ili nesto drugo?
Jedino rješenje je skinuti kofer, ali budući da to “lelujanje” nije opasno i pojavljuje se jedino kad pustiš volan, vozi i ne zamaraj se sa glupostima.
Ako ti se baš troši novac ugradi dobar amortizer volana pa će biti puno bolje a imati ćeš korisnu stvar...
 
Ja iman 58 ltr centralni i ne trese a brzine su iohoho
Ne trese ni sa bocnim kad ih stavin…….
Mada mislin se skinit centralni kd oden npr do Imockog i tako……..ali san lin……
Manji otpor zraka😂😂😂😂😂
 
Social distancing, vitamin D i fizikalna
IMG_20210831_085720.jpg
IMG_20210830_164017.jpg
IMG_20210831_085641.jpg
 
Jubilarnih 20k. Nije ni loše unazad 2 godine i ozljedu. Da kucnem u drvo bez nekih kvarova, jedino je OEM Qs crkao i nažalost bez mogućnosti popravka. Ostalo doslovni pali toči vozi i potrošni materijal. Nadam se da i nastavimo u istom ritmu. U potrazi za novom obućom sve se mislim da ću ići na MotoZ Tractionator Adventure.

IMG_20210904_201705.jpg
IMG_20210905_205235.jpg
 
A kažu da traju donekle, ovo što sam gledao za Mitas E09/10 na kravicama ne traju dugo par k km.MotoZ bi trebale nekih 6k-7k km uloviti. Sad imam Mitas E07 i zadnja je već na markeru za potrosenost cca 6k-7k km a ni prednja nije daleko. S tim kad dođu na onu centralnu crtu su van ceste već neupotrebljive. Prednja mi se od prvog dana nije svidjela. Za cestu su bile super što je je. Ove MotoZ su više off road orijentirane.
IMG_20210901_214551.jpg
IMG_20210901_214655.jpg
 
Laik sam totalni, napravio sam dosad 500 km na takvoj klasi motora, i uzeo sam nedavno heidenau(ili kako se vec pise, prvi put sam cuo za tu marku u trenutku kad mi je dosla na motor) scout, cisto jer su igrom slucaja bile dostupne u 9 navecer dok je motor vec bio na stolu. I taj moj scout ima crtu po sredini kao i tvoj motoz, a za tu crtu mi je receno da u bitnom radi 2 stvari: dize trajnost, i nesto sjebe off road mogucnosti.
Kako rekoh, laik, ali zvucalo mi je logicno objasnjenje da je bolje imati cepove po cijeloj gumi, bez te kontinuirane crte, bolje hvata grip na losijem i meksem terenu, manje klize.
Bas me zanima kako ce se tebi to u praksi pokazat, moj 990 adv je sto se tice odnosa prema gumi slican at-u(velik i tezak,100+ ks).
 
  • Like
Reactions: diesel power
@Spin Mitas 07 ima tu srednju crtu ( kao Hindenau ) koja u početku nije baš izražena već s kilometrima izađe na površinu zbog dugotrajnosti na cesti. Moto Z koje sad stavljam su više "čeparice" jer za Mitas sam očekivao da će duže trajati a i tražim više gumu za off-road Evo slika MotoZ koje stavljam. Od MotoZ je tu konkurencije s tom srednjom crtom MotoZ Tractionator GPS.
IMG-20210910-WA0028.jpg

IMG-20210910-WA0030.jpg
 
  • Like
Reactions: Spin
@ivan_m naša sam ih u Španjolskoj. Tražia sam po netu par dana uzduž i poprijeko, bile su navodno na Allegru u Poljskoj i neki moto dućan u Slovačkoj međutim nakon kratkog dopisivanja nema niko na stanju. Tek oko Božića ili iduće godine. Od naših gumara niko nema i nije mogao povući.
Preko MotoZ stranice vidia da imaju predstavnika u Španjolskoj, kontaktira ih i da im stižu idući tjedan i jučer kažu spremne za isporuku na adresu.