Nova Honda Africa Twin

Sarene gace su dobre jel te lakse mogu nac kad zalegnes šŸ™ˆšŸ¤£
 
Navik živi ki zgine poÅ”teno.šŸ¤”
 
Iz Moto X - Poljska javljaju da su poslali oba paketa (ulje, kaciga i gume).
Dosta im treba da obrade uplatu, narudžbu i poŔalju (cca. 5 dana).
Sada ćemo vidjeti koliko će trebati GLSu i da li će sve biti u redu.
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Kako vam se čine ove trake za preradu u tubles?
Najprije prozirna pa ova alu.ozgora...
 

Attachments

  • IMG_20211007_112240.jpg
    IMG_20211007_112240.jpg
    1.2 MB · Views: 0
  • IMG_20211007_112115.jpg
    IMG_20211007_112115.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Å vabo
Kako vam se čine ove trake za preradu u tubles?
Najprije prozirna pa ova alu.ozgora...
Budi pazljivā€¦.
Straznja felga je naravno sira od prednje i lipo se moze zalipit
Prednja je uza i nije ravno di se lipi nego je kao slovo U
Uglasto jeā€¦.tako da ako je traka presiroka bit ce problemaā€¦ā€¦
 
OdrižeŔ je na uže
 
Budi pazljivā€¦.
Straznja felga je naravno sira od prednje i lipo se moze zalipit
Prednja je uza i nije ravno di se lipi nego je kao slovo U
Uglasto jeā€¦.tako da ako je traka presiroka bit ce problemaā€¦ā€¦
Ma za sada ću samo zadnju pokuÅ”ati konvertirati pa ću za prednju kasnije vidjeti.
Bio sam po dućanima ali ne mogu nigdje naći onu 3M 4411n i naletio sam na ove dvije pa se mislim da možda nebi bila loÅ”a kombinacija.
PokuÅ”ati ću joÅ” pronaći tu 3M 4411n ipak radije jer je ona provjerena pa možda preko nje joÅ” đir s ovom aluminijskom
 
Ma za sada ću samo zadnju pokuÅ”ati konvertirati pa ću za prednju kasnije vidjeti.
Bio sam po dućanima ali ne mogu nigdje naći onu 3M 4411n i naletio sam na ove dvije pa se mislim da možda nebi bila loÅ”a kombinacija.
PokuÅ”ati ću joÅ” pronaći tu 3M 4411n ipak radije jer je ona provjerena pa možda preko nje joÅ” đir s ovom aluminijskom
Samo obavezno TPMS da mozes pratit jel drzi
Cisto informativno
Kad napunis gume na 2.25 prednju i 2.80 straznju prati isto kolika je temp zraka jer ako napumpas kad je 20-23 stupnja pa onda ujutro ti bude 10-15 naravno da ce tlak pokazivat 2.0 do 2.1 i 2.5 do 2.6
Isto tako u voznji kad se temp digne na 30 ili 31 stupanj pokazivat ce 2.4 do 3.1ā€¦..
Zato triba bit pazljiv kad se pune gume
 
Samo obavezno TPMS da mozes pratit jel drzi
Cisto informativno
Kad napunis gume na 2.25 prednju i 2.80 straznju prati isto kolika je temp zraka jer ako napumpas kad je 20-23 stupnja pa onda ujutro ti bude 10-15 naravno da ce tlak pokazivat 2.0 do 2.1 i 2.5 do 2.6
Isto tako u voznji kad se temp digne na 30 ili 31 stupanj pokazivat ce 2.4 do 3.1ā€¦..
Zato triba bit pazljiv kad se pune gume

Gume se uvijek pumpaju na hladno, barem oni preporučeni pritisci koje daju proizvođači guma se odnose na hladno, dakle prije vožnje.
 
Gume se uvijek pumpaju na hladno, barem oni preporučeni pritisci koje daju proizvođači guma se odnose na hladno, dakle prije vožnje.
Da da naravno na hladno
Samo kazem ako pumpa gume oko podne ili 14 sati kad je temp 20-25 pa onda sutra ujutro bude temp 12 i 0.2 ili 0.3 manje da ne misli da mu guma pusta
 
Mada neke gume u 21 same od sebe puŔtaju. E07 mi je uredno duŔio pogotovo prednja. U par dana do pola bara i viŔe napred.

Motoz nakon montiranja je duŔio prvi dan dva i stao sam od sebe
 
Dok ti offtopičariŔ (ko obično) ja tu skupljam znanje.

Samo me iskreno rečeno malo brine jedna stavka, naime sve stoji Å”ta je tu rečeno u vezi tlakova, doba dana, puÅ”tanja zraka, točenja gume na dve decimale (ja imam manometar na tri decimale trkaći al dobro nećemo sad Å”irit priču) ali malo tko ovdje priča o gorućoj temi...kalibracije pumpe zraka.

Mnogi misle, i krivo misle, da ako dođu na benzinsku stanicu (pumpu) i uzmu pumpu (za zrak) da je brojka na pumpi (digitalni ili analogni) 100% točan i vjerodostojan?

Uzimaju se brojke sa tih uređaja zdravo za gotovo, time se bome riskira sigurnost i obezvrijeđuje sva telemetrija koja se iskustvom stekla (npr. 2.15 psi vožnja po azvaltu u hladu, 2.35 mmHg zadnja guma ako je vani vruće no ne i sparno) ....

Zato savjet jedan svima - obavezno pred točenje guma kalibrirajte tlačnu stanicu za napumpavanje i dopumpavanje pneumatika.
 
u koliko sati pusti? pitam za prijatelja...

Za jutra većinom :D

Valjda je takva guma ne sida dobro, skidao je dva puta vraćao nazad isti vrag.
NavikneÅ”, baÅ” kad bi krenila plivat naprid bi je napumpa.

Kako imam Bartubeless felge mislio sam da guma Å”ta brtvi nije platila di kod montaža/demontaža. Međutim otkad sam priminia gume, nemam viÅ”e problema.