Nova Honda Africa Twin

Ja sam seb punjenje nabavio, jest da duze traju al zato je tlak konstantan. Yebajiga na mostu dobijes na cupriji izgubis doduse ja ne tjeram do 100-110 ko seki al sam se osiguro za svaki slucaj :mrgreen:
 
Dok ti offtopičariš (ko obično) ja tu skupljam znanje.

Samo me iskreno rečeno malo brine jedna stavka, naime sve stoji šta je tu rečeno u vezi tlakova, doba dana, puštanja zraka, točenja gume na dve decimale (ja imam manometar na tri decimale trkaći al dobro nećemo sad širit priču) ali malo tko ovdje priča o gorućoj temi...kalibracije pumpe zraka.

Mnogi misle, i krivo misle, da ako dođu na benzinsku stanicu (pumpu) i uzmu pumpu (za zrak) da je brojka na pumpi (digitalni ili analogni) 100% točan i vjerodostojan?

Uzimaju se brojke sa tih uređaja zdravo za gotovo, time se bome riskira sigurnost i obezvrijeđuje sva telemetrija koja se iskustvom stekla (npr. 2.15 psi vožnja po azvaltu u hladu, 2.35 mmHg zadnja guma ako je vani vruće no ne i sparno) ....

Zato savjet jedan svima - obavezno pred točenje guma kalibrirajte tlačnu stanicu za napumpavanje i dopumpavanje pneumatika.

Aj nelupetaj, za pocetak vozis se na izdusenoj gumi🤣
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Zato savjet jedan svima - obavezno pred točenje guma kalibrirajte tlačnu stanicu za napumpavanje i dopumpavanje pneumatika.
budi pravi meštar pa otkrij kako se kalibrira tlačna stanica, ovisno o tome da li je analogna ili digitalna, najlakše je reć kalibrirajte, ali kako kalibrirat, to je pitanje za milijun dolara
I ne, nećeš dobit milion dolara, to je figurativno, ali ćeš dobit forumski respect (titula meštra, skoro koda si admin) i jail free pass
 
  • Like
Reactions: pikacu79
budi pravi meštar pa otkrij kako se kalibrira tlačna stanica, ovisno o tome da li je analogna ili digitalna, najlakše je reć kalibrirajte, ali kako kalibrirat, to je pitanje za milijun dolara
I ne, nećeš dobit milion dolara, to je figurativno, ali ćeš dobit forumski respect (titula meštra, skoro koda si admin) i jail free pass

Pa vidis da nezna o tlakovima nista kad misa mjerne jedinice.
 
jbli vas tlakovi i pumpne stanice...nitko mi nije ništa rekao za one trake šta sam poslikao jel valjaju :LOL:
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Imam poslovnu ideju neka mi se jave investitori.

Proizvod koji plasiramo zvat će se RACE-AIR, male ampulice zraka ko onomad kad si sa Reebok Pump tenisicama dobio ampulu sa zrakićem, e pa tako ćemo mi, znači idemo to sad napraviti ja i __________ (ovdje može biti tvoja reklama!!) ajde!

Imat ćemo SET znači ampulice će biti u par veličina

1 bar (kritična situacija)
0.5 bar
0.25 bar
0.10 bar
0.05 bar (finess)

i sad npr ti kreneš negdje i fali tlaka u gumi, prisloniš ampulicu na ventil i PSSSST odmah se nadotoči TOČNA količina zraka, nema više špekuliranja na fušerskim manometrima naših benzinskih crpki!! Idemo u posao javite se ODMAH.

Franšizni model punjačnica ćemo imati, npr u svakom većem gradu bit će centar gdje ćeš moć nadopuniti AIR RACE, kao u ronilačkom klubu boce.
 
Imam poslovnu ideju neka mi se jave investitori.

Proizvod koji plasiramo zvat će se RACE-AIR, male ampulice zraka ko onomad kad si sa Reebok Pump tenisicama dobio ampulu sa zrakićem, e pa tako ćemo mi, znači idemo to sad napraviti ja i __________ (ovdje može biti tvoja reklama!!) ajde!

Imat ćemo SET znači ampulice će biti u par veličina

1 bar (kritična situacija)
0.5 bar
0.25 bar
0.10 bar
0.05 bar (finess)

i sad npr ti kreneš negdje i fali tlaka u gumi, prisloniš ampulicu na ventil i PSSSST odmah se nadotoči TOČNA količina zraka, nema više špekuliranja na fušerskim manometrima naših benzinskih crpki!! Idemo u posao javite se ODMAH.

Franšizni model punjačnica ćemo imati, npr u svakom većem gradu bit će centar gdje ćeš moć nadopuniti AIR RACE, kao u ronilačkom klubu boce.
može broj računa, uložio bi KEŠnovce u ideju
 
Ma na kraju jesam da preko neta ga kupio, htjeo sam ga uzeti tu negdje ali ne mogu naći.
Uzeo sam i neke male plastificirane okrugle naljepnice pa ćemo probati glumiti Outex kit :)
 
  • Like
Reactions: Švabo and seki22
Iz Moto X - Poljska javljaju da su poslali oba paketa (ulje, kaciga i gume).
Dosta im treba da obrade uplatu, narudžbu i pošalju (cca. 5 dana).
Sada ćemo vidjeti koliko će trebati GLSu i da li će sve biti u redu.

Evo danas stigla kaciga i ulje, tako da ako netko želi nešto od njih naručiti nema straha.
Naručeno je 30.09. ali je uplata knjižena tek 5.10. tako da sve u nekom normalnom roku.
Još čekam gume, njih sam naručio par dana kasnije.
 
Stigle i gume od poljskog Moto X-a.
Profesionalni su.
 

Attachments

  • IMG_20211012_172240.jpg
    IMG_20211012_172240.jpg
    618.5 KB · Views: 0
Gume pumpam ujutro, popodne i navečer. Ne toliko zbog vanjske temperature već zbog nakon svakog obroka..
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Nego pustimo šalu na stranu...kako bi "nafrljio" malo tu Africu...da dobijem još malo snage....je radio tko to od vas?
Model je obični mjenjač i gas na sajlu.
 
Nego pustimo šalu na stranu...kako bi "nafrljio" malo tu Africu...da dobijem još malo snage....je radio tko to od vas?
Model je obični mjenjač i gas na sajlu.
O neeeeee
Za ime bozje…..
A nista……niz padinu…….
😂😂😂😂😂