Nova Honda Africa Twin

Patrik, africa ima 18/21 gume.
U pocetku san bia skeptican
Sad sve vise i vise dolazin do zakljucka da je to odlicna dimenzija….
Ne juris bezglavo po cesti a upija jako dobro sve rupe a o penjanju na korniz necu ni pricat…..
 
  • Like
Reactions: skorpio27
U pocetku san bia skeptican
Sad sve vise i vise dolazin do zakljucka da je to odlicna dimenzija….
Ne juris bezglavo po cesti a upija jako dobro sve rupe a o penjanju na korniz necu ni pricat…..
Recimo, tebi je u pravilu svejedno što dovatiš, ti voziš ono što voziš. A to može dosta dimenzija proći.
Ispravi me ako griješim.
 
I zadnje...na terenu se cesto desi da gumu svikneš po bočnici. Ako imas tubeless to se jaako tesko moze zakrpat crvima ili slicnim. Igra samo zakrpa iznutra. A to moze samo vulkanizer...
Znači, uvijek treba vozit u radijusu od 200-300 metara od vulkanizera, onda nema frke.;)
 
Ako nisi primietia ja pitam, a ti se non stop s nekim nadmudrues. Jesi ikad vozia crf1000?! Ili neki drugi motor iz tema di pises?

pitas pizdarije, s jedne strane " ja prosa 100 000 km godisnje svih terena a drugo pitanje na koliko pumpat gume"

ovo nije nikakvo nadmudrivanje vec ukazivanje da par likova pisu pizdarije

proba sam Africu ,T7 i T10 KTM nijedan od ovih novijih.

I meni je skupo takav motor vozit na makadan al za takve puteve je napravljen pa ko voli nek izvoli al necu rec da je glupo i da za to nije napravljen jer se ja bojim da ga ostetim.

R motore , copere nekomentiram jer nemam pojma o njima
 
ti solis pamet svima,pun si savjeta i sve znas...gori si od sekija. :mrgreen::ROFLMAO:
A di sa njim usporedba🙈

Nego di "solim pamet" u ovoj temi?

Africa je motor za sva putovanja, kako za makadam tako i za cestu pa ko sta preferira.
 
A sad se sicam ti si ka Seki filozofije T10 nije za teren...

Vozis svoj motor za svoje novce di oces i kako oces i to je jedina filozofija.
 
Koja je razlika pada na kornižu, zebri ili blatu, ili nekoj livadi?
Razlika je u ucestalosti……🤪😂

Dakle….makadan ili kozji put di ce se ostetit felga pa je tubeless neupotrebljiv nije za motor od 250 kg i TOCKA!!!!
Ko kaze drukcije laze napaceni narod
 
Razlika je u ucestalosti……🤪😂

Dakle….makadan ili kozji put di ce se ostetit felga pa je tubeless neupotrebljiv nije za motor od 250 kg i TOCKA!!!!
Ko kaze drukcije laze napaceni narod

Većina je tubless 🤷
 
Kao i u zakonu o cestovnom prometu, potrebno je prilagoditi brzinu uvjetima na kozjoj stazi i felgama ni gumama ne bude ništa. Nije isto ako ideš s motorom od 100 kila, 150 kila ili 250 kila, niti možeš očekivati da ćeš prolaziti po zahtjevnim dionicama koje su za hard enduro. Ili ovi enduraši nemaju pojma i voze totalno krive motore.
 
pitas pizdarije, s jedne strane " ja prosa 100 000 km godisnje svih terena a drugo pitanje na koliko pumpat gume"

ovo nije nikakvo nadmudrivanje vec ukazivanje da par likova pisu pizdarije

proba sam Africu ,T7 i T10 KTM nijedan od ovih novijih.

I meni je skupo takav motor vozit na makadan al za takve puteve je napravljen pa ko voli nek izvoli al necu rec da je glupo i da za to nije napravljen jer se ja bojim da ga ostetim.

R motore , copere nekomentiram jer nemam pojma o njima
Nadi di sam to napisa. Cudne stvari ti se prividaju...
Cuo sam i procita na forumima do sada svakakva iskustva ali i pametovanja. Cienim svacie misljenje ako govori da pomogne. Znam zasto je ovaj motor i zato sam ga kupia. Pri kupnji sam slucajno i velicinu felgi sinja :mrgreen:Isto tako nie mi zao ako padne na nekom divljen putovanju u off road-u na pod jer ce svaki friz imati neku uspomenu. Nie kupljen za voznje po gradu ni za hard po Koziaku.
Ne znam kad te itko pita je li motor za njega adekvatan ili ne. Nit ce itko tebi to govoriti. Najbolje da otvoris temu : "Branko savietue" pa proporcionalno s postavljenim pitanjima procieni koliko clanova ovoga foruma zeli da im ovako pametues(y)
 
Mogli bi na kraju svake sezone pokazivat km i pecate u putovnicama. Ali nisu svi da se k...ce 😘
Evo ti jucer i da netrazim sa Stromom put oko svita kad si filozofira o gumama a na kraju opet neznanje...
Pa vidija sam kako vozis tako da je dalje nepotrebna filozofija s tobom oko motora.
 
Evo ti jucer i da netrazim sa Stromom put oko svita kad si filozofira o gumama a na kraju opet neznanje...
Pa vidija sam kako vozis tako da je dalje nepotrebna filozofija s tobom oko motora.
Inzinjeru, doktore voznji i mehanike moj duboki naklon. Cast Vas je imati kao gurua 😘
S nestrpljenjem iscekujem vase buduce postove i iskustva(y)
Ni zena me ne prati kao cini se Branko iz Splita. Kao sta ona nie ljubomorna na tebe nemoj ni ti na druge. Zivi i pusti druge da zive. Saviet od Plete ili Makazice je za razliku od tvog relevantan tako da ako ti to nista ne znaci onda imas problem. Ka sta ja necu komentirat tvoe postove, nemoj ni ti moe ubuduce i svi sretni. Nisam ovdi da mi netko pametue vec uzet konstruktivan saviet.
Toliko od mene...