Nova Honda Africa Twin

Krenulo nas pet, ostala dva, a ovaj dio san isa testirati sam. Nisam odveza cilu rutu jer nema smisla riskirati. Ali vozit s osmiehom od uva do uva je najlipsi osiecaj na svitu. Sigurno se vracam na kraju lita al cu rentat motor. Ovoe prevelika patnja samo za doc. I puno vise kosta:rolleyes:
 
  • Like
Reactions: Sredju
Gdje si to?
Maroko. Taman dosli u Ouarzazate, malo na hladniu temperaturu. Prvih dana nas je ubila kisa na High Atlasu i 7°. Tek kad smo se dosli u Todra Gorges pa put Merzouge je skocilo do 30. Zagora isto vruca, a tako bi 3balo bit sutra u Marakeshu. Otamo idemo prema Casablanci na kupanje. Trajekt je iz Tangera u ponediljak za Genovu. Za sada ide sve po planu osim sta je priatelj odusta od avanture u Sahari pa sam mora i ja od cile rute.
 
  • Like
Reactions: boško buha and gvo
Nije to lako odvoziti...dobro se prošli sa 30 stupnjeva ..nama je u Merzougi i okolici bilo 40 stupnjeva.
 
Torbe su se pokazale kao best buy za taj iznos, pa cak i vise od tog. Ako kome 3ba nek si naruci dok nisu i oni otisli s cienom u nebesa. Ja san svoe drza na givi nosacima tako da nie bilo problema ni s auspuhom ni s klapanjem. Taman oprani i spremni za sliedece putovanje van asvalta:cool:
 
  • Like
Reactions: Švabo
Torbe su se pokazale kao best buy za taj iznos, pa cak i vise od tog. Ako kome 3ba nek si naruci dok nisu i oni otisli s cienom u nebesa. Ja san svoe drza na givi nosacima tako da nie bilo problema ni s auspuhom ni s klapanjem. Taman oprani i spremni za sliedece putovanje van asvalta:cool:
Kaj znači nie, cienom, svoe, sliedeće, asvalta?
 
@pa3q jel bi se dale montirati bez nosača?
Mogle bi se, samo malo jace 3ba zategnuti. Nisam ima vrimena za testiranje prie kretanja pa san osta na ovoj kombinaciji. Pa san jos i odradia putovanje do Tangera s kuferima da se ne mislim oce li netko sta posuditi kad parkiram po Europi. I ostatak nepotrebnih stvari u kuferima ostavia u hotelu dok nisam napravia gir. Na povratku na trajekt sam ih skupia ali me bilo sram staviti ih na motor jer su bili tako cisti...
 
Ode cijeli dan. Prva vilica i rastavljanje je odnilo 3.5 sata dok smo proučili što i kako, napravili alat i završili. Druga je bila u pola sata. Sve je podešeno nekako 1/3. Drugi ali doslovce drugi motor nakon opruga i ventila. Razlika nebo zemlja. Prednji kraj, više ne prodpada imam osjećaj da je kakva sportiva a opet preko rupa ležećih kao da je na zračnom ovjesu. Cijeli je mekan kao da je na pamuku a odrađuje ovjes odlično. Prvi dojmovi su top!!! Sve u svemu najbolji upgrade
IMG_20230613_154150.jpg
IMG_20230613_161906.jpg
IMG_20230613_201237.jpg
IMG_20230613_183221.jpg
IMG_20230613_113027.jpg
IMG_20230613_113528.jpg
IMG_20230613_114200.jpg
IMG_20230613_142052.jpg
IMG_20230613_145331.jpg
IMG_20230613_145717.jpg
 
O kakvim ventilima je riječ.
Vidim konuse koji su odsječeni od cijevčice koja je, mislim, dio povrata.
 
@Sredju Ktech ventili. Da trebalo je skratiti iglu za 28.50mm. U rebound ventil idu Ktechove igle s federima koje ova originalna skraćena igla pritiska. Ima zezancije ali nije sad tolika znanost samo sto treba biti pedantan jer je sve to mekano, tanko.

Danas sam na brzinu odradio malo brzog makadama (140-150) koji je prošaran rupama, kolotrazima baš odrađuje to fino mekano, prije sam te sve rupe izbjegavao sada uredno preko njih ide. Ono što mi je najviše zanimljivo je da su napred (linearni) i nazad tvrđi federi a motor djeluje mekše. Prednji i zadnji kraj rade zajedno. Baš drugi motor za voziti


IMG_20230614_161112.jpg
IMG_20230614_161707.jpg
 
Ako ti budu trebale te alu cjevčice, ima ih u OBI na metar. Orginal iste.
Par eura po metru.
Znači promjenio si i shim pakete.
Vjerovatno nije više onako troma.
 
Ako ti budu trebale te alu cjevčice, ima ih u OBI na metar. Orginal iste.
Par eura po metru.
Znači promjenio si i shim pakete.
Vjerovatno nije više onako troma.
Ovi su ventili došli s svojim shimovima. Stari ventili vani novi unutra. Da, sad je baš agilna. I fino se osjeti rebound bas odskoči kao da je 50 kila lakša. Sve je stavljeno na 1/3 nekih settings pa će se trebati igrati. Prije se dešavalo da je stalno vukla na nos kod tih "skokova", sada ide ravnomjerno u zrak. To je dobro znati jer ove igle cjevčice nema za kupiti odvojeno.
 
Torbe su se pokazale kao best buy za taj iznos, pa cak i vise od tog. Ako kome 3ba nek si naruci dok nisu i oni otisli s cienom u nebesa. Ja san svoe drza na givi nosacima tako da nie bilo problema ni s auspuhom ni s klapanjem. Taman oprani i spremni za sliedece putovanje van asvalta:cool:
Koju litražu torbi imaš?
 
Moje mišljenje na k-tech zadnji amortizer na mt07
Za nepovjerovati je koliko taj amortizer ima rezervi u high speed, kada se uzme u obzir koliko je "tvrd" u low speed.
Tu povezicu malo ko tako pogodi, od seriskih amortizera.
U stvari, tu srednju brzinu amortiziranja. Nema nitko